Novinky: Advanced SystemCare 7, Opera 19 alfa, CCleaner 4.07 a další

0

Opera 19 alfa CZ

Fanoušci norského prohlížeče vyčkávají, kdy vývojáři do znovuzrozeného produktu přidají jejich oblíbenou funkci. Po restartu vývoje Opera ztratila většinu funkcí, dokonce přišla o o možnost ukládání oblíbených webů do záložek. První vývojová sestavení Opery 19 jsou na světě a vás určitě zajímá, jaké novinky slibují.

Tip: Opera 17 byla uvolněna ke stažení. Připíná panely a otevírá vybrané stránky

Vývojáři se rozhodli přinést pokročilejším uživatelům možnosti volby. Na stránce opera:settings proto můžete ručně vypnout či zapnout hardwarovou akceleraci, popřípadě upravit zarovnání panelů při maximalizovaném okně. Vytváření motivů vzhledu je standardně vypnuté, ale můžete ho přivést životu na stránce about:flags. (Vyhledejte položku Theme creation.) Prozatím devatenáctá řada prohlížeče uživatelům neslibuje žádné velké změny.

Opera 19 alfa

CCleaner 4.07 CZ

Po několika týdnech vývojáři dokončili další verzi CCleaneru. Ta by vás měla zajímat z důvodu, že se nájemný čistič naučil, jak z interních úložišť odstranit staré instalace Windows. To zvládne mj. integrovaný nástroj od Microsoftu. Je ale fajn, že teď máme možnosti čištění pěkně pohromadě. Sešly se ale také důležité úpravy, díky nimž aplikace oficiálně hlásí kompatibilitu s Windows 8.1 nebo s prohlížečem Internet Explorer 11 Release Preview pro Windows 7. Vývojáři k tomu obecně zlepšili čištění historie IE.

Na seznamu podporovaných programů se objevil prohlížeč Baidu Spark, nástroj do každé kanceláře ABBYY FineReader 11, editor fotografií Corel PaintShop Pro X6 nebo vypalovací nástroj Nero Burning Room 2014. Jestliže vás soubor novinek zaujal, aktualizujte. Jako vždy si můžete stáhnout přenosnou variantu CCleaneru 4.07.

CCleaner 4.07

Mozilla Firefox 26 beta CZ

V tomto týdnu miliony uživatelů po celém světě potěšil Firefox 25. V rámci betatestu ale můžete zkoušet nadcházející šestadvacátou řadu. Ta již výrazně zasáhne do chodu zásuvných modulů. Ve výchozím stavu bude normálně fungovat pouze Flash Player, zato všechny ostatní moduly se budou spouštět pouze na vyžádání. Funkci bylo možné ručně zapnout již nějakou dobu. Pravděpodobně ji také budete moci vypnout pomocí předvolby na stránce about:config.

 

Mozilla s Googlem chystají konec éry pluginů a toto je první krok. Nelíbí se vám, že na některých webech nelze ukládat hesla? Správce hesel si nově poradí s formuláři vytvořenými pomocí skriptu. Ohnivá liška se dále může aktualizovat, aniž by proces vyžadoval zápis do instalačního adresáře prohlížeče. K tomu ale musíte mít nainstalovanou službu Mozilla Maintenance. Za další Firefox ve Windows XP přehraje MP3.

Mozilla Firefox 26 beta

Foobar2000 1.3 beta EN

I na české hudební scéně se pomalu prosazují služby pro neomezené streamování muziky. Většinou na nich alba můžete i zakoupit, čímž se stáváte doživotními vlastníky. Pokud preferujete mít hudební kolekci bezpečně uloženou na pevném disku v počítači, potřebujete také vhodný přehrávač. Kvalitní kousky zatím nevymřely. Foobar2000 se připravuje na vstup do další životní fáze. Řada 1.3 prozatím slibuje řadu úprav, které mají výrazně posílit výkon.

Týká se to i vypínání programu na strojích s velkými hudebními knihovnami. Při konverzi souborů můžete přenést do nových cílových souborů data ReplayGain. Také hledání autor optimalizoval, takže spotřebuje méně systémových prostředků.

Foobar2000 1.3 beta

Advanced SystemCare 7 Free CZ

Pánové z IObit opět o něco zdokonalili svůj balík nástrojů na optimalizaci počítače. Co všechno dovede? Uninstaller 3 vyžene z vašeho počítače programy, k tomu budete v reálném čase chráněni před malwarem a změnou domovské stránky. V případě potřeby vyčistíte mezipaměť Metra a odstraníte z registru staré klíče. O Advanced SystemCare 7 více než kdy jindy platí, že je to děvečka pro všechno. Plně podporuje Windows 8, Windows 8.1 a Internet Explorer 11.

Vedle výše zmíněného nástroje Uninstaller 3 jsme se dočkali nového Start Menu 8, který oživuje starou nabídku Start. Nechybí ani Driver Booster, další aplikace z portfolia IObitu. K integrovaným komponentám se zařadil ManageMyMobile, s nímž pro změnu lze spravovat zařízení s Androidem. Vývojáři neopomněli ani vylepšit čištění všemožného nepořádku. Volíte ze dvou oblečků. Ten nový má připomínat Metro.

Advanced SystemCare 7 Free

EnhanceMy8 2.0 EN

Pro srovnání se podíváme na další novinku z oblasti optimalizace Windows. Neříkejte, že jste ještě nikdy neslyšeli sliby o spolehlivějším a rychlejším chodu operačního systému. S Advanced SystemCare ale EnhanceMy8 tolik podobného nemá. Oproti němu obsahuje informační oddíl, jenž vás seznámí s parametry hardwaru ve vašem počítači. K tomu vám nabídne přehled spuštěných procesů a služeb na pozadí. A konečně, odstraní chyby z registru, vyčistí disk atp.

Rukama vám projde spousta dalších možností, jak upravit systémové nastavení a zefektivnit chod Windows. Od toho ostatně ten název. EnhanceMy8 2.0 již podporuje Windows 8.1. Zdarma dostupná verze je oproti té placené ořezána o několik nástrojů.

EnhanceMy8 2.0

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!