Novinky: Aerofoil, IE9 Tweaker, UnChrome a další

0

Aerofoil 1.5.1 ENOficiální stránka

Při výběru notebooků se mnoho lidí řídí v první řadě výdrží baterie, protože bez přístupu k elektrické zásuvce se svět točit nepřestane a práce vám akorát zbytečně utíká. Součástky počítače jsou nicméně zodpovědné jen za polovinu vykonané služby, druhou část má na svědomí software. A jeho nevyladěnost se často výrazně podepíše na výdrži. I s vaším stávajícím laptopem si můžete polepšit, řešení se nazývá Aerofoil a nezaplatíte za něj ani korunu. Podmínkou z vaší strany je mít nainstalovaný moderní operační systém Windows 7, případně starší Vistu.

Aerofoil využívá vlastních napájecích profilů, po vyjmutí napájecího kabelu může ve výsledku vypnout v extrémním případě průhlednost prostředí Aero, všechny zvuky a postranní panel. Zde záleží na vás, kam až chcete zajít. Z testu na stránce netbooknews.com se dozvíte, že redaktor prodloužil na stroji ASUS 1000HA výdrž o celý 25 %, což konkrétně pro něj znamenalo celou hodinu, během níž mohl laptop používat, navíc. Program sám odběr elektřiny nezvyšuje, protože působí veskrze pasivně. Další bod k dobru získává za existenci nativní 64bitové verze.

IE9 Tweaker 1.0 ENOficiální stránka

Očekávaná devátá generace světoznámého webového prohlížeče Internet Explorer sice zatím stihla vyjít jen v betaverzi, přesto se pomalu začínáme setkávat s prvními ladícími nástroji. IE9 Tweaker v tuto chvíli svojí komplexností neohromí, pár užitečných úprav s ním ale přece provedete. Zapnout funkci „Filtrování InPrivate“ lze samozřejmě přímo v prohlížeči, podobně jako stále viditelný řádek nabídek, ovládací tlačítka však snáze zmenšíte pomocí aplikace IE9 Tweaker. Zvlášť na pomalejších připojeních se hodí omezení počtu stahovaných souborů, s menšími obrazovkami pro změnu oceníte nastavení maximálního počtu řádků se stránkami v nové záložce.

Nebo nechte Internet Explorer, ať se spouští v celoobrazovkovém režimu. A vytvořte si domovskou stránku s vlastními oblíbenými položkami namísto nejnavštěvovanějších stránek, které se časem mohou měnit.

UnChrome 1.1 ENOficiální stránka

Následující odstavec bude užitečný snad jen těm největším paranoikům. Asi znáte reklamní slogany, které prezentují prohlížeč Google Chrome nejen na webu. Slovy rychlost, jednoduchost, stabilita a bezpečnost se ani trochu nešetří, většinou s nimi budeme dokonce souhlasit. Jenomže mnozí šťouralové poukazují na to, že každá instalace Chrome obsahuje unikátní identifikační klíč, podle něhož vás může Google poznat. Diskutovat na téma anonymita bychom mohli dlouho, stejně jako jestli by vám měl onen identifikátor nějak vadit. Obávám se, že přesvědčit jeho odpůrce o opaku by se pravděpodobně ve většině případů nepodařilo, takže jim teď místo toho doporučím přenosnou miniaturní aplikaci UnChrome, která Chrome rozpoznávací kód vyoperuje.

True Burner 1.1 ENOficiální stránka

Stříbrným kotoučům obecně začíná zvonit hrana, Microsoft sám prohlašuje, že budoucnost má hlavně internetové distribuce, a že Blu-ray disky už nebudou svého nástupce vlastně ani potřebovat. Šťastlivci s rychlým připojením se asi s tímto tvrzením přít nebudou, u hudby koneckonců funguje digitální distribuce docela dlouho, hry a filmy se také prosazují čím dál víc. Společně s tím přestáváme mít potřebu naše vlastní data vypalovat, mnohem lépe nám slouží vysokokapacitní (přenosné) pevné disku. I přes značně nepříznivé podmínky se objevují vlaštovky jako True Burner. Ten je zdarma pro domácí i komerční využití, zapisuje na CD, DVD a Blu-ray, vytváří datové, bootovací a disky o více relacích.

Vyrobíte s ním zvukové a video disky. Vyrobíte s ním obrazy médií, zkopírujete s ním CD nebo DVD. Stačí vám to? A když přisadím fakt, že True Burner podporuje téměř všechny operační systémy od Microsoftu založené na technologii NT, což zahrnuje kromě ostatních i XP a Windows 7? A že uživatelské prostředí působí jednoduše a účelně? Nekupte to, za tu cenu.

Security Screensaver 2.0 ENOficiální stránka

Spořič obrazovky má za úkol šetřit obrazovku. Toto tvrzení nemůže nikdo vyvrátit. Proč nevyužít čas vaší nečinnosti zaměstnáním počítače, který se mezitím doslova fláká a běží na prázdno? Pokud jste někdy používali antivirus avast!, budete patrně vědět, že se vám zároveň s ním na disk nainstaluje spořič, po jehož spuštění začne tento bezpečnostní program s kontrolou disku. Antivir od Microsoftu sice nic takového neumí, doplněk Security Screensaver ho to naštěstí naučí. Zatímco bude váš monitor odpočívat, stále běžící počítač využije svůj čas mnohem účelněji. Pro zajištění co nejlepších výsledků se před testováním zaktualizuje virová databáze. Security Screensaver podporuje Microsoft Security Essentials 1 a 2.

Quick Cliq 1.0.0.2 ENOficiální stránka

Quick Cliq, neboli „rychlé kliknutí“, jak bychom tento dvojslovný výraz přeložili do českého jazyka, skutečně a nepřekvapivě nabízí za jediné kliknutí myší hned několik zajímavých funkcí. Základní filosofie se drží spouštění programů. Zvládne toho ale mnohem víc, například otevírat vybrané složky, soubory nebo webové adresy a spouštět příkazy přes příkazovou řádku. Tuto kompletně vlastní nabídku otevřete buď libovolnou klávesovou zkratkou, nebo podržením pravého tlačítka myši a tahem směrem dolů. Kromě již uvedených funkcí nesmím zapomenout na správu otevřených oken, dalších devět bonusových přídavných schránek a jakýsi poznámkovník, který si libovolné útržky textu zapamatuje poněkud trvaleji než schránka. Minimální náročnost na počítač, podpora všech Windows počínaje XP a přenositelnost mluví jasně ve prospěch užitečného Quick Cliq.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!