Novinky: AIMP, DriverMax a další

0

Flock 2.0 ENOficiální stránka

Mezi internetové prohlížeče založené na Firefoxu se řadí Flock – na rozdíl od něj se však daleko více zaměřuje na všechny sociální funkce, takže například umožňuje snadné blogování nebo nahrávání fotek na známé weby a slibuje více spojení s vašimi přáteli v sociálních sítích. Verze 2.0 již staví na základech Firefoxu 3, k tomu vývojáři zapracovali na integraci MySpace, kde nyní lze i vyhledávat lidi. Nově umí i detekovat multimediální RSS kanály, popřípadě je odebírat.

AIMP 2.50 CZOficiální stránka

Hudební přehrávač AIMP se podobá Winampu, ovšem nezaměřuje se na video, zůstává pouze u audia. Při instalaci vám dá na výběr mezi vytvořením portable verze a klasickou instalací. Chlubí se špičkovou kvalitou reprodukce, což si asi budete muset zkusit sami. Jinak nechybí normální přehrávací funkce, grafický ekvalizér, knihovnu médií, editor tagů a převaděč nejznámějších hudebních formátů. Mezi další netradiční funkce se řadí nahrávání z jakéhokoliv zvukového zařízení a možnost zařazení skladby do fronty přehrávání. Verze 2.50 byla dlouho ve vývoji a vylepšuje snad všechny stávající funkce, optimalizuje kód programu, přidává kupu nových filtrů a plugin pro službu Last.fm.

XnView 1.95 CZOficiální stránka

Velmi rychlý a jednoduchý prohlížeč obrázků XnView vyniká tím, že zná přes 400 grafických formátů. Obrázky umožňuje konvertovat a provádět s nimi základní operace, jako vyřezávat vybrané části či aplikovat různé filtry (např. rozmazání). Automaticky zvládne také automaticky změnit kontrast a světlost. Samozřejmě si vaše fotky můžete přehrát jako prezentaci (s efekty). Najdete tu i jednoduchý nástroj na zachycení obrazovky. Nová verze přináší několik oprav a vylepšení.

Autoruns 9.35 ENOficiální stránka

Občas si prostě řeknete, že těch programů se společně s Windows spouští nějak mnoho – což se obvykle projeví na délce startu. To pak přijde vhod nějaký správce programů po spuštění, jako například Autoruns. Tenhle program nabízí komplexní správu všeho po spuštění – zjistíte, že kromě programů se spouští také nepřeberné množství ovladačů a jiných modulů. Do změn těchto modulů a ovladačů by se ale začátečník pouštět neměl, pokud bezpečně neví, co dělá. Kromě toho program umožňuje export seznamu spouštěných položek do CSV souboru a ovládání pomocí příkazové řádky. Více o optimalizaci startu systému Windows v našem článku Vypněte programy po spuštění Windows a uvolněte paměť.

Mozilla Firefox 3.1 Beta 1 CZOficiální stránka

Od vydání třetí generace oblíbeného internetového prohlížeče s názvem Mozilla Firefox již nějaký čas uplynul a vývoj pokračuje. Pokud si potřebujete připomenout, co nového verze 3.0 přinesla, přečtěte si například naší recenzi Firefox 3: střízlivý pohled s odstupem. Firefox 3.1 logicky nebude revolucí, nýbrž evolucí. První veřejná beta přináší první ochutnávku – grafický náhled na stránky při přepínání panelů (klávesová zkratka Ctrl + Tab), lišta s panely (nyní je zobrazena trvale) dostala do vínku tlačítko na otevírání panelů. Geolokace zase dokáže určit polohu uživatele, což se bude využívat mimo jiné ve spolupráci s GPS zařízeními. Řadu uživatelů určitě potěší možnost výběru panelů k obnovení po pádu aplikace. Funkcionalita ještě není kompletní, do finální verze si na nás vývojáři ještě něco připraví.

DriverMax 4.6 ENOficiální stránkaRecenze

Po každé instalaci Windows čeká na uživatele instalace ovladačů, která může být zdlouhavá a otravná, obzvlášť když nemůžete najít některé z instalačních médií. DriverMax vám s jejich instalací může pomoci – prohledá váš počítač a nabídne nejnovější verze ovladačů ke stažení. Zároveň si staré ovladače můžete zazálohovat a v případě potřeby obnovit. Program vyžaduje registraci zdarma, po které jej můžete využívat dle libosti.

Fresh UI 8.17 ENOficiální stránka

Ze zástupu různých programů pro úpravu (skrytých) nastavení Windows Fresh UI vyčnívá pouze mírně. S jeho pomocí se nastavením Windows prohrabete poměrně důkladně – začít můžete u  Solitaire a skončit někde u zásadních systémových funkcí. Nová verze přináší další možnosti pro hlavní panel.

Ohodnoťte tento článek!