Novinky: Audacity 2.0, Comodo Internet Security 5.10 a další

0

Comodo Dragon 17.5 CZOficiální stránka

Líbí se vám jednoduchý prohlížeč jako Chrome a dbáte na bezpečnost? Vaše nároky spolehlivě uspokojí Comodo Dragon. Podvozek poznáte snadno, jde o Chrome, na který se nabalilo několik dodatečných bezpečnostních prvků. Nastavení prohlížeče nahrává ochraně soukromí víc než běžná konfigurace, jíž Google nabízí. Dragon především blokuje velkou řadu cookies a obsahuje nástroj na kontrolu domén, takže snáze odhalíte podvodníka. Nová verze aktualizuje jádro prohlížeče na verzi 17.0.963.79. Od té chvíle tak podporuje více uživatelských profilů, stejně jako běžná edice Chromu. Byla též opravena chyba s předvolbou pro kontrolu domén obsahujících malware.

Dragon vám rovněž nabídne zabezpečené DNS servery Comoda, které můžete nastavit buď v celém systému, nebo jim povolíte použití pouze v uvedeném webovém prohlížeči.

Comodo Internet Security 5.10 CZOficiální stránka

K bezpečnému prohlížeči si samozřejmě musíte pořídit pořádný antivirus a firewall. Proč nedržet basu a nestáhnout si zdarma dostupný produkt od stejného výrobce. Comodo je svého druhu unikát, protože vám zadarmo nabídne tolik, co jiní za peníze. Pokud vám nevyhovuje kompletní velký balík Internet Security, můžete si aplikace v něm obsažené stáhnout samostatně. Pokud například potřebujete jen antivirus, můžete při instalaci zvolit pouze tuto součást. Nová verze zlepšuje kompatibilitu s konkrečními produkty bežícími pod 64bitovými Windows 7. I s jinými bezpečnostními balíky může Comodo žít bok po boku.

V 64bitových sedmičkách jste také mohli narazit chybu, při níž se dokonce na obrazovce objevila modrá smrt. Jindy zase program padal po zahájení inteligentního skenování. Tyto a další problémy vývojáři eliminovali.

Advanced SystemCare Free 5.2 CZOficiální stránka

Pokud věříte, že vašemu počítači pomůže vyčištění na softwarové bázi, nešlápnete vedle, když sáhnete po Advanced SystemCare od známého výrobce užitečných nástrojů IObit. Desetinkové navýšení čísla verze s sebou nese především jednu zásadní novinku, čistící sada je nyní kompatibilní s Windows 8. I nehotový operační systém nyní můžete relativně bezpečně podrobit čistce. Jako ve starších Windows tak můžete procházet registr a hledat v něm chyby, optimalizovat systém, bojovat s malwarem nebo defragmentovat pevné disky. Zřejmě neexistuje disciplína, jíž by se Advanced SystemCare neúčasnil.

Orientaci v programu vám usnadní český překlad. Aktualizovány byly skoro všechny moduly, takže by program měl obecně vykonávat o fous lepší práci než dosud. Oficiální stránka aktuálně odkazuje pouze na starší verzi, novinku stáhnete třeba ze serveru Downloadcrew.

Google Chrome 18.0.1025.100 CZOficiální stránka

V uplynulém týdnu bylo okolo Chromu poměrně rušno. My se nyní zaměříme na aktualizační kanál s betaverzí. Uživatelé tohoto kanálu obdrželi několik aktualizací, prohlížeč se hodně pral s hardwarovou aktualizací. Akcelerace canvasu byla vypnuta, o dva dny později ji vývojáři opět zapnuli. Něco podobného se dělo u funkce, která vykresluje weby s předstihem na pozadí. První jmenovaná funkce zažije v osmnácté řadě debut, který pozdvihne hardwarovou akceleraci na další úroveň. Google v tuto chvíli využívá grafickou kartu k urychlení vykreslení pouze určitých prvků. Canvas šlo akcelerovat volitelně, po určité době byla funkce z prohlížeče odstraněna a nyní si má konečně odbýt setkání s širokou veřejností.

Dočkáme se tudíž řady vylepšení pod kapotou, na žádnou pořádnou inovaci, kterou by ocenily netechnické typy, to bohužel nevypadá.

Audacity 2.0 CZOficiální stránka

Divil bych se, kdybyste doma ve větším měřítku stříhali zvukové stopy. Pravděpodobně se k něčemu takovému neuchylujete vůbec. Pokud patříte ke skupince lidí, která občas potřebuje zpravovat nějaký zvukový záznam, nebo třeba upravit empétrojku, aby šla použít jako vyzvánění v mobilu, patrně rádi uslyšíte, že editor Audacity po rocích vývoje konečně vyšel ve verzi 2.0. Přináší vylepšení spousty audio efektů, především se vývojáři zaměřili na normalizaci zvuku a odstranění šumu. V programu také najdete zásuvný modul na odstranění hlasu. Zapracovalo se na ovládání klávesnicí, přibylo pár klávesových zkratek. Vstupy a výstupy pomůže ovládnout nová nástrojová lišta.

Pro pořádek: druhá řada vychází z verze 1.3, která se nějakých sedm let nacházela ve stádiu beta. V tomto období byla čtnáctkrát zaktualizována. Pokud jste betu používali, nevšimnete si proto ve druhé řadě žádných novinek.

Windows Update Regenerator 1.01 ENOficiální stránka

Stalo se vám, že jste se setkali s nefunkční službou Windows Update? Vinou nešťastných okolností se může stát, že se vám bude k instalaci nabízet aktualizace, která ovšem nejde nainstalovat, ani odstranit. Pakliže se zaseknete v mrtvém bodě, můžete kromě ignorace problému zkusit přenosnou aplikaci Windows Update Regenerator. Ten nedělá nic jiného, než že vyvolá několik příkazů. Vám tím ale ušetří práci, poněvadž příkazy nemusíte nikde dohledávat a ručně vypisovat. Nástroj pracuje ve Windows Vista a novějších. Počítač se po skončení sám zrestartuje. Konkrétně dojde k odstranění porušených souborů.

Další důležité novinky:

Novinky: Audacity 2.0, Comodo Internet Security 5.10 a další

Ohodnoťte tento článek!