Novinky: Avast Antivirus 8.0.1489, DeskIntegrator 1.0.0.3 a další

0

Avast Antivirus 8.0.1489 CZOficiální stránka

Čeští tvůrci nikdy nespí a bojují za naši bezpečnost. Za jednu z největších novinek posledních vydání si ovšem nechají zaplatit. SecureLine je placená VPN, která zabezpečí vaši relaci při používání nezabezpečených veřejných bezdrátových sítí. Pokud se vám funkce líbí, připravte se na to, že za ni dáte 69,99 dolaru za rok. Po náročné cestovatele, jež se bojí o svou bezpečnost, se jedná o zajímavou volbu, běžného koncového uživatele ale služba zřejmě nezaujme.

Nevadí, protože poslední vydání rovněž odstřeluje pár chyb v uživatelském rozhraní, vylepšuje funkci pro sledování aktuálnosti softwaru a zlepšuje stabilitu. S aktualizací Avastu proto příliš dlouho neváhejte. Na seznamu novinek se objevila rovněž opravená chyba způsobující tzv. modrou obrazovku smrti.

Avast Antivirus 8.0.1489

DBCTaskman EN

Osmičky desktop oblažily porcí nevídaných vylepšení. Tolik jich nenabídla ani Windows 7. Právě uživatelé Windows 7, případně starších, hledají způsoby, jak si ve starším operačním systému užít alespoň některá vylepšení z Windows 8. Pokud k nim patříte, jistě váš potěší, že se komunita postarala o konverzi Správce úloh. Ten byl v dlaždicovém systému kompletně přepracován a po letech konečně nabídl svěží a moderní vzhled. A nejen, že pěkně vypadá, jeho schopnosti poskytnout přehledně kritické informace se rapidně zvýšily.

 

Správce úloh DBCTaskman se neinstaluje, nezasáhne proto ani do vaší instalace Windows, čímž by ji zbytečně ohrozil. Aplikace rozbalte. Tentokrát vám nabídneme přímé odkazy ke stažení, protože aplikace se objevila kdesi na fóru serveru Neowin. 64bitovou edici stáhnete zde, 32bitovou pak odtud.

DBCTaskman funguje dokonce i ve Windows 8, byť zde není potřeba

DeskIntegrator 1.0.0.3 ENOficiální stránka

Nástroj pro konfiguraci kontextové nabídky se nám do softwarových novinek málem nevlezl. Poslední verze byla vydána ke konci dubna a my bychom neradi, abyste minuli podobně jednoduchou možnost, jak přidat do nabídky na ploše pár položek. Standardně je daná a její obsah nelze přímo ovlivnit. Za pomoci DeskIntegrator si do ní ale přidáte odkaz na libovolnou aplikaci. Pouze si najdete cestu ke spouštěcímu souboru a zvolíte název, případně ikonu.

Položky lze následně pohodlně odstranit, tak se nemusíte bát, že byste si nabídku pouze zaneřádili. Aplikace oficiálně funguje ve Windows Vista a Windows 7. V Osmičkách jsme si všimli, že systém považuje za Vistu. Jinak ale šlape bez problému. Až na to, že se standardně nespouští s právy administrátora. A bez nich kontextovou nabídku plochy upravit nelze, proto program spusťte právě se zvýšenými právy.

DeskIntegrator 1.0.0.3

Ratool 1.0 ENOficiální stránka

Flash disky se staly novým útočištěm pro viry, stejně tak na ně může případný návštěvník počítače přetáhnout z pevného disku citlivá data, ani si nevšimneme. Obrana proti těmto situacím existuje, nejméně jeden nástroj jsme si v minulosti ukázali. Ratool je mu podobný, dá vám však do rukou více podpůrných zbraní. Jeho základní charakteristika by vypadala asi tak, že ovlivní čtení a zapisování na přenosné úložiště. V extrémním případě lze disky připojené skrze USB úplně deaktivovat.

Můžete však také zakázat zápis a ponechat čtení. Aplikaci snadno uzamknete heslem, aby návštěvník ochranu nemohl jen tak obejít. Nepříliš bezpečné automatické spuštění jednotky (tzv. autorun) lze také vypnout. Chcete zjistit, co jednotka skrývá? Zobrazte její skryté soubory. A až práci skončíte, rovnou paměť bezpečně odeberte. To vše zvládnete v Ratool.

Ratool 1.0

PostImage 0.9.1 ENOficiální stránka

Ještě jedna novinka pochází z konce dubna. Pakliže sem tam někomu pomáháte s postupy ve Windows, přijde vhod aplikace na típání obrázků. PostImage se vám do přízně pokusí vetřít pár dobrými vlastnostmi, byť nikterak světobornými. Je koncipovaný jednoduše, takže neobsahuje zbytečně mnoho možností. Sejmete s ním celou obrazovku, okno či libovolnou oblast. V předvolbách změníte formát, případně ovlivníte, jestli se do záběru dostane také ukazatel myši.

Uložené obrázky navíc rovnou nahrajete do cloudu, autoři totiž provozují vlastní službu pro sdílení obrázků. Odeslat lze více snímků najednou. Když někomu pomáháte, je dobré zvýraznit určité oblasti, přidat šipky atp. Tyto úlohy zvládne vestavěný editor. PostImage nevyprodukuje obrázky světové kvality, vložená grafika vypadá kostrbatě, bohatě ale splní účel.

PostImage 0.9.1

Další důležité novinky:

Tip na starší software

JPGasPDF 1.0 ENOficiální stránka

Vytváření PDF z všemožných aplikací dobře známe. Virtuální tiskárny se staly celkem běžnou výbavou našich počítačů. Často si představujeme různé alternativní čtečky tohoto formátu. Občas se ale vyskytne méně tradiční nástroj, jako se to stalo tentokrát. JPGasPDF opět slouží ke tvorbě PDF, ovšem tentokrát spojí dohromady určené obrázky. Pakliže jste si naskenovali dokument a nebylo možné vytvořit PDF rovnou, můžete aspoň složit obrázky dohromady.

Pár limitací dojem z aplikace kazí. JPGasPDF především nevezme jiný formát než JPG. Dokonce ani PNG. Soubory ani nelze přetahovat rovnou do hlavního okna, místo toho musíte poslušně klapnout na tlačítko pro přidání položek. Program se nicméně neinstaluje a své příznivce si určitě najde.

JPGasPDF 1.0

Ohodnoťte tento článek!