Novinky: Blink! 2.1, SlimDrivers 0.9, COMODO Internet Security 5.0 a další

0

Blink! 2.1 ENOficiální stránka

Ochranu uživatelského účtu na počítači tvoří ve většině případů heslo, pouze na některých noteboocích se používá čtečka otisků prstu. Webkameru na Skype oproti tomu vlastní mnohem větší procento lidí, tak proč nevyužít k přihlašování právě ji. Představte si, že přijdete k počítači, kamera rozpozná váš obličej a přihlášení k vašemu účtu tím pádem proběhne zcela automaticky – nezní to jako hudba budoucnosti? Program Blink! slibuje sofistikovanou technologii, které nevadí ani změna světelných podmínek, přihlášení v noci by tedy mělo fungovat stejně bezproblémově jako ve dne.

Na obtíž prý není nový účes, ani třeba brýle. Přihlašovací obrazovce vévodí nad seznamem uživatelů okno s obrazem snímaný kamerou. Rozpoznávání vašeho obličeje může chvíli trvat, zde záleží i na kvalitě vašeho snímacího vybavení. V případě selhání lze využít klasické přihlášení pomocí hesla. Blink! podporuje Windows 7 a Vista, včetně 64bitových edicí.

SlimDrivers 0.9 Beta ENOficiální stránka

Užitečná aplikace SlimDrivers pochází ze stejných dílen jako minulý týden přestavený SlimComputer. Oba programy se zabývají optimalizací chodu počítače, na rozdíl od druhého jmenovaného se SlimDrivers nestará o registr a nepotřebné soubory na disku, ale o aktuálnost ovladačů. Problematika udržování zdraví systému vždy čerstvými ovladači se rozhodně neřeší tak často, kromě odborníků a extrémních nadšenců se málokdo snaží udržovat ovladače aktuální. Se SlimDrivers je to jednoduché, díky plánovači aktualizací už do chodu programu prakticky nemusíte zasahovat, vše se děje automaticky.

Nepovedené a problémové aktualizace vás trápit nebudou, protože můžete vždy sáhnout po některé ze starších záloh. Nebo problémové ovladače vyberete ve stromě zařízení a ze systému je pak jediným klepnutím nadobro odstraníte. Kromě ovladačů k hardwaru v počítači SlimDrivers hledá chybějící záplaty pro Windows a neaktualizovaný software. K běhu vyžaduje Windows Vista či 7.

COMODO Internet Security Premium 5.0 CZOficiální stránka

Představovat zdlouhavě unikátní bezpečnostní produkt od společnosti COMODO by bylo nošením dříví do lesa. Pouze připomínám, že jedinečnost tohoto kompletního bezpečnostního balíku spočívá v nulové ceně. Již pátá generace COMODO Internet Security po překotném vývoji poprvé za dlouhou dobu příjemně překvapila elegantním, výrazněji předělaným vzhledem – nikoliv pouze lehce upraveným, na což jsme byli doposud při vydávání nových verzí zvyklí. V hlavním okně uvidíte všechny důležité informace o firewallu, antiviru a ochranném modulu Defense+.

Antispywarový filtr si poradí s malwarem usazeným v registru a jinde na disku. Na cloudovém principu funguje odhalování nových, tedy ještě nezdokumentovaných hrozeb. V herní režimu dochází k potlačení všech upozornění, tato funkce balíku dosud nepochopitelně chyběla. Českou lokalizaci opět obstarala komunita a je na docela slušné úrovni. Nadále také platí pro COMODO Internet Security obecně nízké hardwarové nároky, takže si vývojáři jednoznačně zaslouží pochvalu.

GoneIn60s 1.4 ENOficiální stránka

Okna omylem poslaná do „věčných lovišť“ vám zpátky nic nevrátí. Dobře, něco ano. To něco, které si dnes přestavíme, se nazývá GoneIn60s. Po klepnutí na křížek (nebo po stisknutí kláves Alt+F4) máte šedesát – maximálně však sto – vteřin na obnovení právě ukončeného programu. Nemusí jít jen o Průzkumníka Windows, počítá se každá aplikace, kterou ukončíte křížkem, případně zmíněnou klávesovou kombinací. Po uplynutí jedné minuty o možnost obnovy přijdete, ale víte co? Stačila by desetina minuty. To, že jste okno zavřít vlastně nechtěli vám mozek připomene takřka ihned. Vyjmout určité programy ze zachraňování můžete, jen připište název procesu na seznam v nastavení GoneIn60s.

SmartPower 1.0 ENOficiální stránka

Šetření je „in“, nenasytné Edisonovy žárovky nahrazujeme úspornějšími typy osvětlení a trend úspor se nevyhnutelně dotkl i počítačové scény. Stále výkonnější stroje začaly spotřebovávat někdy až nehorázně vysoké množství elektrické energie – pak se najednou svět pozastavil nad tím, proč by měl kancelářský počítač potřebovat 500W zdroje. A najednou se na trhu objevili kancelářské počítače (mám na mysli zejména platformu Intel Atom), jejichž spotřeba je extrémně nízká, na prohlížení internetu a většinu běžných činností přitom běžnému uživateli stačí.

Jak moc úsporný počítač máte doma je jedna věc, jak šetrně s ním umíte zacházet zase druhá. Dobrým pánem pro vašeho sluhu zvládne na jedničku SmartPower. Jako služba běžící ve Windows uvede systém při nečinnosti do režimu spánku – nebo jej úplně vypne. Pravidla počítači vládnou, samozřejmě je někdo musí nejprve vymezit. Činnosti počítače vymezíte speciální časový úsek, na jehož počátku se probudí, na závěř opět upadne do hlubokého spánku. K uspání přitom nakonec dojít nemusí, pokud například budete něco stahovat z internetu. Abyste kýženého efektu dosáhli, nastavte minimální hodnotu pro vytížení sítě, nad níž počítač nadále poběží jakoby nic. Podmínkovým faktorem, který zamezí zastavení činnosti počítače, může být i aktivita procesoru, či určitý běžící proces.

AeroTweak 1.1 ENOficiální stránka

Za závěr přičichneme k tzv. tweakování systému. Už z názvu programu je vám asi jasné, že v postarších Windows XP s AeroTweak nepochodíte. Přes lehce zavádějící název nespočívají úpravy pouze u uživatelského prostředí, ovlivníte také výkon a bezpečnost počítače. Autor na oficiální stránce uvádí, že s AeroTweak změníte zhruba až 50 různých parametrů systému. Ať už se na toto číslo díváte jakkoliv, ve výsledku působí jejich výběr poměrně chudě. Na druhou stranu nemáte co ztratit, protože vám ani s pomalým připojením nebude činit potíže stáhnout 1MB velký soubor, program se navíc neinstaluje, takže vám ve vyzkoušení nic závažného nebrání – i kdybyste s AeroTweak provedli v systému alespoň pár „tweaků“, mrzet vás jeho stažení nebude.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!