Novinky: budíky na zamykací obrazovce a vývojářské nástroje v IE 11

0

Na internet uniklo další sestavení Windows 8.1, tentokrát č. 9385. Jedná se v pořadí o čtvrtý únik nehotového operačního systému. Stejně jako jeho předchůdce nám servíruje několik novinek, které se sice nenesou v revolučním duchu, ale každého stávajícího uživatele Windows 8 povzbudí. Ve Windows Blue bude možné přidat na zamykací obrazovku kromě jiných ikon také budíky. Jedna aplikace na buzení bude v systému integrovaná, další budou zřejmě moci vytvořit vývojáři třetích stran.

Vývojářské nástroje v Internet Exploreru 11
Vývojářské nástroje v Internet Exploreru 11| Foto: McAkins Online

Vzpomínáte na tzv. kiosk mode? V novém sestavení byl přejmenován na Assigned Access. Tento název sice o funkci možná nevypovídá tolik jako ten předchozí, ale její účel zůstává stejný, míří tedy na terminály atp. Popis ovšem lépe napovídá, k čemu slouží. Z režimu se odhlásíte tak, že pětkrát zmáčknete klávesu se symbolem Windows. Jinak vám dovolí k některému ze stávajících účtů přiřadit jedinou aplikaci, jinou v něm nespustíte.

Vývojáře webů potěší dosti zásadní vylepšení nástrojů přibalených k Internet Exploreru 11, dostupných pod klávesovou zkratkou F12. Nehezkou řádku let byly tyto nástroje prakticky stejné. Tentokrát se dočkáte jak funkcí, tak kompletně předělaného uživatelského rozhraní, jež se inspirovalo stylem Metra.

 

Jako obvykle se můžete podívat na souhrnné video, které prozradí i detaily, o nichž se moc nepíše. Videoprůvodce připravila redakce serveru WinBeta. Uvidíte aplikace Movie Moments, budíky nebo nahrávání zvuků.

Rovněž budete svědky dalšího přesouvání nastavení z nedotekového do dotekového rozhraní, kde můžete konečně změnit jazyk Windows nebo ukazatel myši. Majitel tabletu v těchto případech nebude muset bojovat s Ovládacími panely, které byly navrženy pro ovládání myší.

Zdroj: The Verge | McAkins Online
WinBeta 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!