Novinky: Chrome 28, Emsisoft Emergency Kit 4, CopyToFlash 1.0 a další

0

Google Chrome 28 CZOficiální stránka

Zas a znovu si budeme povídat o novém Chromu. Osmadvacátá řada nás prvně častuje vykreslovacím jádrem Blink. S Webkitem v tomto internetovém prohlížeči jsme se tedy definitivně rozloučili. Díky výměně jádra můžete očekávat rychlejší běh aplikace i načítání stránek. Novinka, o které jako o jediné mluví Google otevřeně, se týká notifikací. Všichni uživatelé nyní mají k dispozici bohatší oznámení, kde lze rovnou reagovat na různé události, např. odpovědět na příchozí e-mail.

Na propracování oznámení lze reagovat
Na propracování oznámení lze reagovat| Foto: Google

IZArc 4.1.8 CZOficiální stránka

Jeden z oblíbenějších komprimačních nástrojů, které lze používat zdarma, se dočkal malého vylepšení. IZArc podporuje běžné a méně standardní formáty, pomůže s vytvářením samorozbalovacích archivů a využijete ho při opravě poškozených archivů. Umí zkrátka to, co by dobrý archivační nástroj umět měl. Poslední vydání opravuje extrahování prázdných souborů z archivů 7-Zip. Vývojář Ivan Zahariev do svého výtvoru rovněž přidal možnost prohledat všechny podporované archivy. Řada přišla i na překladatele, aby vylepšili své překlady.

IZArc 4.1.8

Attribute Changer 7.10d CZOficiální stránka

Parametry souboru nepotřebujeme měnit kdovíjak často, pokud ale na změnu atributů sem tam narazíte, objevili jste správného pomocníka. Attribute Changer vám bezplatně zprostředkuje manipulaci s běžnými atributy souboru, k nimž patř skrytý, indexovaný, pouze ke čtení atd. Zaměňovat ale můžete také časová razítka, kde máte dokonce možnost vybrat náhodná data. Pakliže si nejste docela jistí tím, co děláte, aktivujete režim simulace. Na ostro proto žádná změna neproběhne.

Attribute Changer 7.10d

Emsisoft Emergency Kit 4.0 CZOficiální stránka

Když se váš počítač nakazí malwarem, kterému váš běžný antivirus nezabránil ve vstupu, máte několik možností, jak se zachovat. Něž všechno smažete a začnete na zelené louce, zkuste systém pročistit nouzovým nástrojem Emsisoft Emergency Kit. Ten se neinstaluje, pouze jej rozbalíte, přičemž poté se nově sám spustí. Vývojáři ho vybavili vylepšeným jádrem pro čištění, které naleznete rovněž v posledním Emsisoft Anti-Malware, a aktualizačním mechanismem. Navenek se nicméně moc nezměnilo. Stále se jedná o spolehlivý a dobře známý lék na malware.

Emsisoft Emergency Kit 4.0

8StartButton 2.0.1 ENOficiální stránka

Vzhledem k nedostatku viditelných tlačítek Start ve Windows 8 vznikla spousta alternativ. 8StartButton obsahuje vedle tlačítka i nabídku, která chce starý Start nahradit. Druhá řada výrazně přepracovala svůj vzhled. Nadále poslouží, když budete hledat aplikace, soubory či budete chtít vypnout počítač. Tentokrát se ale může vyznamenat i ve Windows 8.1 Preview. Uživatelé si vybírají mezi zdarma dostupnou a placenou edicí. Ta druhá vám dovolí zásadněji upravovat vzhled nabídky.

8StartButton 2.0.1

CopyToFlash 1.0 ENOficiální stránka

Do šuplíku s podivnými nástroji si můžete zařadit další. CopyToFlash předčí potřeby běžného uživatele. Proč vznikl? Autor si chtěl usnadnit kopírování dat na flash disk. Bavíme se ale o stejných souborech, které potřeboval zkopírovat na stovky flash disků. Jak jste správně usoudili, ruční práce v takovém případě prakticky nepřipadá v úvahu, neboť by byla hodně otravná. S CopyToFlash nicméně stačí vybrat adresář s daty a následně jen měnit flash disky. Nic nemusíte potvrzovat, na nic nemusíte klepat.

CopyToFlash 1.0

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!