Novinky: Classic Shell 3.9 beta, Advanced SystemCare 7.0 beta a další

0

Spybot 2.1 SR2 ENOficiální stránka

Od vydání populárního bojovníka se spywarem ve verzi 2.1 neuplynulo tolik vody, vývojový tým nás ale zásobuje dalšími novinkami, byť drobného charakteru. Již dokonce druhé servisní vydání opět vylepšuje pár věcí pod kapotou pro kultivovanější běh aplikace. Nově podporované jazyky českého uživatele minou, zato uhlazenějším instalačním programem nepohrdne nikdo. Na základě zpětné odezvy se změnilo výchozí nastavení ochrany.

Důsledkem tohoto rozhodnutí běží Spybot rychleji a nezatěžuje tolik počítač. Otázkou zůstává, jak blíže nespecifikované úpravy ovlivní zabezpečení. Abyste neztratili přehled o tom, co právě nástroj dělá, podrobněji vás budou o činnosti programu a jeho štítů informovat ikona v oznamovací oblasti a hlavní obrazovka. Pro osobní použití zůstává aplikace zdarma, avšak pokročilejší funkce naleznete jen v placené edici. Český překlad stále nikdo neobstaral.

Spybot 2.1 SR2

Classic Shell 3.9 beta ENOficiální stránka

S nespokojeností uživatelů nad změnami, které v průběhu let ovlivnily tvář Windows, bojuje také projekt příhodně nazvaný Classic Shell. Za poslední rok se na něj obraceli především ti, kdo přešli na Windows 8 a nesmířili se se ztrátou původní nabídky Start. Autor momentálně připravuje čtvrtou generace svého skromného stroje času a vydal první veřejnou betu, ještě pod číselným označením 3.9. Alternativní nabídka Start se teď snaží co nedokonaleji napodobit Start z Windows 7.

 

To znamená, že rozbalí obsah jumplistů, umožní vám hledat a vypínat počítač samostatným tlačítkem. Hledat lze i soubory, nejen programy. Přehled aplikací budete volitelně řadit podle četnosti použití. Classic Shell překvapí přímým přepínáním programů k nabídce Start z prostředí Windows. Napodobení vzoru jde tak daleko, že se dokonce nové aplikace barevně zvýrazňují. Betaverze užitečného nástroje si bohužel nerozumí s Windows Vista ani Windows Server 2008.

Classic Shell 3.9 beta

IObit Advanced SystemCare 7.0 beta ENOficiální stránka

Až pozoruhodně aktivní vývojáři z týmu IObit relativně nedávno uvedli šestou generaci nástroje na optimalizaci počítače, což jim ale nestačilo a již uvolnili k vyzkoušení ochutnávku nadcházející sedmé řady. Na pohled vás upoutá z části předělané prostředí. Hned na hlavní stránce máte na výběr položky k optimalizaci. Ve zdarma dostupné edici je dostupné dříve placené automatické čištění počítače a aktivní ochrana soukromí.

Advanced SystemCare 7 si předsevzal chránit domovské stránky a vyhledávače v prohlížečích, aby nebyly zaměněny za škodlivé weby. Štít aktivní při surfování teď dovede aktualizovat databázi v reálném čase. Rodiče navíc mohou nastavit filtrování obsahu. Dočkali jsme se i zbrusu nového nástroje, jenž deaktivuje spuštěné programy a uvolní tak paměť. Beta vás pohltí také řadou dalších vylepšení.

IObit Advanced SystemCare 7.0 beta

Google Drive 1.11 CZOficiální stránka

Kdysi jsme používali neoficiální řešení, které využívalo dostupnou kapacitu Gmailu jako úložiště pro obyčejná data. To ale již dlouho dělat nemusíme, neboť Google provozuje svůj Drive, kam lze sypat prakticky libovolné soubory. Zdarma dostanete 15 GB prostoru. O novinkách v klientu pro osobní počítače vydavatel příliš nehovoří, obvykle ostatně ani není o čem. Aspoň jednou ale přinesl skutečně viditelné změny, o kterých si povíme. Na plochu novým uživatelům přidá zástupce pro rychlé vytváření textových dokumentů, tabulek a presentací.

Stávající je najdou v nabídce Start. Nováčci si kromě toho mohou již při instalaci zvolit libovolný název a umístění pro základní adresář se synchronizovanými daty. Jinak čekejte pravidelnou porci oprav a výkonnostních vylepšení.

Google Drive 1.11

XSearch 0.23 ENOficiální stránka

Na nedostatek nástrojů na vyhledávání si opravdu stěžovat nemůžeme. Nedávno jsme se v tématickém přehledu věnovali různým povahám vyhledávačů a ukázali jsme si, že existují různorodí pomocníci. Dříve představenému Search Everything se podobá rovněž aktivně vyvíjený projekt XSearch. Na pohled jednoduchý nástroj ovšem obsahuje skrytou moc. Není jí indexovací proces, jenž běží na pozadí a bez ustání prochází data na disku. Můžete tu ale podrobně nastavovat parametry každého hledání.

Pamatujte na to, že lze zadat jak název souboru, tak slovo, které obsahuje uvnitř. Zadání dále upřesňujete pomocnými předvolbami, které slovo z hledání vyloučí, najdou jen přesné shody či zruší nutnost shody z hlediska velikosti písmen. Zadávat můžete dokonce hexadecimální hodnoty. Ani se všemi podmínkami nepovažujeme XSearch za revoluční nástroj, ale své fanoušky a případy použití si jistě najde.

XSearch 0.23

Další důležité novinky:

Tip na starší software

Decrap 3.0 CZOficiální stránka

Květnová novinky potěší nejvíce ty jedince, kteří si nedávno pořídili nový notebook, případně jeho koupi plánují. Za pomoci Decrap totiž takový počítač zbavíte tzv. bloatwaru. Předinstalované aplikace, které vůbec nepotřebujete a jen zabírají prostor na disku a zpomalují spuštění Windows, touto cestou odeberete až příliš snadno. O nic moc se nemusíte starat, aplikace skoro všechno vyřeší sama. Nechci ji pracovat a dejte si kávu. Decrap je vybaven českým překladem a lze stáhnout přenosnou edici.

Decrap 3.0

Ohodnoťte tento článek!