Novinky: Comodo Internet Security 2012, BlueStacks App Player, Nitro PDF Reader 2.1 a další

0

Nitro PDF Reader 2.1 ENOficiální stránka

Prohlížení pédéefek obstará Adobe, ale firmě šlapou na paty její konkurenti a všem vyvrací představu o tom, že čtečka dokumentů musí být nudná. Software se značkou Nitro PDF používá překvapivé množství velkých firem, namátkou Cisco, IBM nebo třeba Ford. Prográmek založený na ideji z Microsoft Office 2007 slaví úspěchy. Půvabné prostředí pásu karet se zatím neokoukalo, čehož Nitro PDF Reader šikovně využívá.

Vychází samostatně v 32bitové a 64bitové verzi, přičemž i pod 64bitovými Windows se nyní v Průzkumníku konečně generují náhledy na dokumenty. Druhá generace programu přinesla zásuvný modul pro prohlížeče, který vývojáři obohatili o nástroj sloužící k výběru textu a obrázků. Když se vám tedy PDF otevře v prohlížeči, můžete přímo v něm vybírat a kopírovat obsah dokumentu. Zoomovací funkce rozšířila prostor daný mezi minimem a maximem. Nejnižší povolené oddálení končí na jednom procentu, nejvíce si obraz zvětšíte na 6400 %. Výrazné optimalizace si vysloužila tvorba dokumentů v PDF.

Comodo Internet Security 2012 CZOficiální stránka

Bezpečnosti není nikdy dost a o hrozby číhající v internetu i jinde se postará zbrusu nový bezpečnostní balík Comodo Internet Security 2012. Tento unikát vás zdarma ochrání před viry a jiným malwarem a brána firewall zablokuje útoky zvenčí. Sada nedosahuje extrémní komplexnosti jako někteří placení kolegové, ale určitě zajistí spolehlivou ochranu a nebude vás obtěžovat zbytečnými moduly, které byste stejně většinou nevyužili. Oproti předchozímu ročníku k žádným zásadním změnám nedošlo, čekali jsme asi víc. Interní číslo verze 5.8 nicméně slibuje silnější ochranu v 64bitových systémech.

Lehce poladěný vzhled a nižší náročnost na hardware patří k tradičním novinkám, kterým jsme se nevyhnuli ani tentokrát. Při úpravách se sáhlo i na instalační program. Ve variantě pro pokročilejší si můžete vybrat, které moduly nainstalovat. Dostanete na výběr možnost nastavit v systému DNS servery provozované Comodem. Automatické aktualizace doručí Comodo Internet Security 2012 stávajícím uživatelům příští týden.

BlueStacks App Player ENOficiální stránka

Také mezi vámi se vyskytuje dost příznivců mobilní platformy Android. Možná vás proto zaujme aplikace BlueStacks App Player, která spustí všechny vaše oblíbené mobilní aplikace na počítači s Windows 7. Autoři se svůj nápad pokouší prodat, takže se zdarma dostupná verze potýká s několika omezeními. Můžete třeba nainstalovat maximálně 26 aplikací. Hezké je, že se programy spouští v celoobrazovkové režimu, takže můžete plynule přepínat a pracovat s Androidem a Windows zároveň. Do svého počítače lze aplikace poslat pomocí androidího telefonu.

Na pomalejších strojích prý zážitek nemusí být tak krásný, jak by si autoři BlueStacks App Player přáli. Projekt se teprve přehoupl do fáze alfa, takže k cíli má poměrně daleko.

DNS Changer 1.1 ENOficiální stránka

DNS server je důležitá věc, protože díky němu – zjednodušeně řečeno – krom jiného nemusíme do adresního řádku prohlížeče zadávat čísla, ale mnohem lépe zapamatovatelné a rozlišitelné názvy složené ze starých dobrých písmenek. Nikdo vás nenutí zůstat u výchozích serverů poskytovatele, sami si můžete nastavit jiné. Namátkou výše zmíněné Comodo takové servery poskytuje a jako hlavní tahák si zvolilo bezpečnost. Jiní zase sázejí na rychlost. DNS Changer byl stvořen za jediným účelem – DNS servery měnit. Jednoduchoučký nástroj již obsahuje pár přednastavených, například od Googlu. Zadat můžete ale libovolné jiné adresy.

KeePass 1.21 ENOficiální stránka

Hesla jsou důležitá. K naší smůle rádi zapomínáme. Takže často raději volíme jednoduše uhodnutelná (a tím pádem snáze zneužitelná) hesla, třeba jména blízkých nebo data narození. Nebo si je někam poznamenáme. Anebo obojí dohromady. A pak si raději zbytečně nedělejte nepřátele, protože když se někdo k vašemu účtu na počítači nebo k e-mailu bude chtít dostat, dostane se až příliš snadno. To raději využijte správce hesel jako KeePass. Je zdarma a s otevřeným kódem, což zní sympaticky.

Citlivé údaje si do něj bez obav poznamenejte, databáze se pak zamkne hlavní heslem, nebo nějakým souborem. Pak si musíte pamatovat jediné heslo nebo soubor. Bez vámi zvoleného odemykacího prvku se k databázi nikdo nedostane, protože ji ochrání silné šifrování.

KeepAliveHD 1.0 ENOficiální stránka

Mít přenosný disk se vyplatí. Data do něj putují obvykle přes USB, takže se uplatní snad na každém počítači. Mít zálohu mimo bednu ležící pod stolem není od věci. Když vám počítač vyhoří, data uložená externě, na bezpečném místě, neztratíte. Externí disky mají často jednu specifickou vlastnost – po chvíli nečinnosti se samy vypínají. A neustálé probouzení má na disk ve výsledku spíše negativní nežli pozitivní dopad, stejně jako na naši trpělivost. Za účelem úspory disku a vašich nervů vznikl prográmek KeepAliveHD. Uspání zabraňuje tak, že na disk jednou za čas něco málo zapíše. Tím udrží přístroj aktivní.

Když s úložištěm nebude pracovat delší dobu, uspání přeci jen není na škodu. S tím program počítá, takže zabraňuje přechodu do úspornému režimu pouze po omezenou dobu. U každého disku si můžete sami určit, jak často se má na něj zapisovat.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!