Novinky: COMODO Internet Security Free 4.0, Disk Space Fan a další

0

COMODO Internet Security Free 4.0 CZOficiální stránka

O společnosti COMODO a její filosofii „bezpečnost zdarma pro všechny“ jste si u nás mohli několikrát přečíst. Změny ve čtvrté generaci bezpečnostní balíku COMODO Internet Security poznáte hned při instalaci, kdy z oficiální stránky stáhne pouze 2MB velký nástroj, s jehož pomocí si následně vyberete součásti programu, které se mají stáhnout a nainstalovat. Pokud si vyberete standardní kombinaci antiviru a firewallu, očekávejte přenos dalších více než 100MB dat.

Po instalaci vás zřejmě upoutá nově vyhlížející uživatelské rozhraní. Již po krátkém zkoumání ale zjistíte, že vlastně nejde o nic převratného, změny jsou spíše kosmetického charakteru. Antivirové jádro by mělo lépe detekovat a odstraňovat hrozby, nejvíce se však tentokrát COMODO zaměřilo na ochranný modul Defense+, který sleduje podezřelou aktivitu na počítači a snaží se zabránit malwaru v napadení systému. Podezřelé aplikace nyní spouští v tvz. sandboxu, dokud je nezanalyzuje. Váš systém tak nemůže přijít k žádné újmě.

Vyskakovací upozornění COMODO obohatilo o pár akcí, které lze provést, například o bod obnovení systému. Zároveň by vás upozornění neměla obtěžovat tak často, jejich počet se prý podařilo snížit. Celému balíku COMODO Internet Security se vlastně nedá nic vytknout, poměr ceny a výkonu je zde skoro až obdivuhodný. Škoda jen neúplné české lokalizace.

Recenze starší verze: Comodo Internet Security: firewall s antivirem v jednom balení

Disk Space Fan Free 1.4 ENOficiální stránka

Také se divíte, co vám z objemného pevného disku ukusuje tolik místa? Občas na některé uložené soubory prostě zapomenete a pak se nestačíte divit, čím to máte disk naplněný. S Disk Space Fan zapomenuté složky – a tedy i soubory – snadno odhalíte. Počáteční prohledávání disku může, zejména u velkých disků, trvat poměrně dlouho, každý další sken naštěstí probíhá o dost rychleji. Po skončení průzkumu vám program nabídne hezky zpracovaný kruhový graf využití disku.

Středové kolečko symbolizuje kořenový adresář, směrem od středu pak postupuje struktura složek na disku. Na každou složku můžete klepnout, čímž přejdete do detailnějšího zobrazení. Postranní panel ihned prozrazuje ty největší nejobjemnější adresáře.

DVDFab Virtual Drive 1.1.0.2 ENOficiální stránka

Svět virtuálních mechanik se netočí jen okolo Daemon Tools, které například umí vytvořit pouze čtyři mechaniky, zatímco DVDFab Virtual Drive jich obslouží až osmnáct. Přestože jsou oba programy šířeny pod licencí freeware, první jmenovaný vás dále omezuje na nekomerční použití. Nedokáže ani emulovat obrazy médií Blu-ray, jen DVD. Jinak se od sebe programy zase tak neliší, v obou případech můžete mechaniky ovládat přímo z Průzkumníka Windows. Českému uživateli bude ve DVDFab Virtual Drive chybět nejvíce český překlad, kterým naopak Daemon Tools disponuje.

Mohlo by vás zajímat: Virtuální mechanika s Daemon Tools

Yahoo! Messenger 10 ENOficiální stránka

Nedělám si iluze, že by se mezi vámi čtenáři našlo vícero lidí aktivně používajících kecálka od Yahoo!. Minimálně v počtu funkcí a kvalitě služeb se přitom vůbec nemá za co stydět. První vydání spatřilo světlo světa před dvanácti lety a tento týden vyšla verze s pořadovým číslem deset. Ta do jisté míry připomíná Windows Live Messenger, neboť nabízí podobnou funkcionalitu a vzhled. Díky dohodě Micosoftu a Yahoo! navíc můžete komunikovat s kamarády napříč oběma sítěmi. Standardní textové chatování doplňuje v Yahoo! Messengeru skupinové chatování. Hodně se pracovalo na zvýšení kvality hovorů a hlavně videohovorů.

Podobně jako ICQ 7 dnes také Yahoo! Messenger přichází se zobrazováním posledních událostí v sociálních sítích, konkrétně hovoříme o Yahoo!, Flickru nebo Twitteru (Facebook není nikde zmíněn). Ostatně, ani chystaný Windows Live Messenger nebude této žhavé novinky „ušetřen“. Pokud se budete nudit, můžete si s přáteli zahrát jednu z her nebo s nimi sdílet fotografie.

Čtěte také: Skype, Messenger, ICQ, Google Talk: srovnání kecálků

Dr.Web CureIt! CZOficiální stránka

Žádný antivirus není dokonalý. Pokud máte strach, že si do počítače stáhnete z webu nějaký vir, můžete pro klid na duši jednou za čas použít jednoúčelový antivirový program a provést kontrolu celého disku. Dr.Web CureIt! by mohl být tím pravým kandidátem, který dobře poslouží jako doplněk k vašemu stávajícímu antivirovému systému. Předně obsahuje český překlad, za další vám ponechává volnou ruku při výběru oblastí k otestování. Škodlivý software spolehlivě zlikviduje, nevyžaduje ani instalaci, takže jej po skončení testování můžete prostě jen „zahodit“ do koše.

Windows Double Explorer 0.3.7 ENOficiální stránka

Mnoho souborových manažerů využívá systém dvou nebo více otevřených oken vedle sebe, ne však Průzkumník Windows. Ti zkušenější tedy musí sáhnout po alternativě, pouze majitelé Windows 7 ale mohou vyzkoušet Windows Double Explorer. Ten nevyužívá vlastní uživatelské prostředí, naopak se podobá právě známému Průzkumníku. Dvě okna můžete vedle sebe postavit buď do horizontální, nebo do vertikální polohy. V každém okně najdete panely, mezi kterými se můžete přepínat, podobně jako v internetových prohlížečích. Výhodou Windows Double Explorer je, že si při ukončení zapamatuje všechny otevřené složky. Jiné pokročilé funkce od něj nečekejte.

Mohlo by vás zajímat
: Tipy pro Windows 7: Průzkumník, hlavní panel, vypalování
Čtete také: Hledá se bezplatná alternativa pro Total Commander

Další novinky, které byste neměli minout:

Ohodnoťte tento článek!