Novinky: Driver Booster 1.0, Evernote 5, Collagerator 0.9.1 a další

0

JavaRa 2.3 CZOficiální stránka

Přiznejte si, že někdo poté Javě uklidit musí – a vy to nebudete. Přímo k tomuto účelu byl stvořen nástroj JavaRa, jenž jistě dobře znáte. Novinky autoři vydávají zřídka, tak se podívejme, co pro nás připravili, než se zase na dlouho odmlčí. Především zlepšili kompatibilitu s aktuální Javou, zejména pak s verzí 1.7.0.40. Opravili i chybu, která způsobovala zamrznutí programu během aktualizace definičního souboru.

Můžete měnit velikost okna, aniž by byl váš rozměr pro příště zapomenut. Českého uživatele potěší, že se dočkal nového překladu, který dosud nepřeložené výrazy nahradil českými. (Stejně ale vynechává sekci pro aktualizování definic.) Jako obvykle si stáhnete přenosnou edici, kterou pouze rozbalíte do volitelného adresáře.

JavaRa 2.3

Evernote 5 ENOficiální stránka

Budeme dohánět, co jsme za poslední dva týdny nestihli. Během prvních školních dní na síť proplul v úplně nové verzi ten nejlepší zápisník nejen pro školáky. Evernote 5 přichází do Windows později než do OS X, ale čekání se vyplatilo. Pokud software používáte, pravděpodobně již aktualizace automaticky doputovala i do vašeho počítače. Toho jste si museli všimnout, protože ji doprovází přepracovaný vzhled. Obleček je čistší, okleštěný o přebytečné prvky.

Produktivitu zvedne systém zkratek v postranním panelu. Přetáhnete sem cokoli, k čemu chcete mít snadný přístup. Mohou to být poznámky, bloky, štítky atp. Nemine vás ani vylepšená organizace poznámek, upomínky, zobrazení ve stylu karet či mnohem chytřejší vyhledávání.

Driver Booster Free 1.0 CZOficiální stránka

Nemusíte si již stěžovat na zdlouhavé hledání a instalovávání ovladačů, protože IObit dokončil svůj Driver Booster. Protože už nejde o betaverzi, můžeme ho doporučit širšímu publiku. Jednoduché zpracování obohatil český překlad, takže nebudete mít nikdy strach, že provádíte něco nepředloženého. Nástroj automaticky vyhledá aktualizace ovladačů a nabídne vám stažení a instalaci.

 

Autoři se vám bohužel budou hloupým způsobem pokoušet prodat placenou edici. Slibují o 300 % rychlejší získání nových ovladačů. Ehm, co prosím? Jinak ale Driver Booster můžeme doporučit. Funguje i ve starých Windows XP a vytváření bodů obnovy pro něj není neznámým pojmem. Kdyby nový ovladač nefungoval nejlépe, můžete systém vrátit do původního stavu. O hře na tři stavy zastaralosti jsme již psali ve článku Nadsvětelná rychlost počítače. Driver Booster odhalí staré ovladače.

Driver Booster Free 1.0

FastPreview 3.3 ENOficiální stránky

Pakliže vás někdo v minulosti obeznámil s prográmkem PicaView, budete ve FastPreview jako doma. První jméno se pojí se zrušeným projektem. Druhý jmenovaný na něj navazuje. O co tedy kráčí? O náhledy obrázků v kontextové nabídce Windows. Klepnout na snímek pravým tlačítkem myši je mnohdy to nejsnazší, pokud nemáte k dispozici okna s náhledem. Navíc se ihned dozvíte rozlišení obrázku a formát.

Včetně bitové hloubky, jež je důležitá především v souvislosti s PNG. Velikost náhledu si přizpůsobíte. Náhledové okno se uhnízdí také ve vlastnostech souboru. Tam vám ale FastPreview naservíruje více informací. I data označovaná zkratkou EXIF.

FastPreview 3.3

ROX Player 1.404 ENOficiální stránka

Vybrat si z přehrávačů je těžký úkol. Pokud ale zvolíte ROX Player, budete moc dobře vědět, proč tak činíte. Na rozdíl od většiny konkurence se z velké části soustředí na streamování videí z internetu. Poradí si také s torrenty. Buď mu předhodíte soubor s příponou .torrent, nebo odkaz na takový soubor. Podporovány jsou i tzv. magnetické odkazy. ROX Player přežvýká ovšem i klasický přenos přes protokol HTTP. K dalším se řadí IPTV.

Starosti si nemusíte dělat s kodeky, protože přehrávač si sám všechny potřebné stáhne z internetu. Jedná se o jednoduchý bezúdržbový přehrávač. Ani lokálně uložená multimédia mu problém nedělají. Mimochodem, než se stream spustí, můžete čekat až tři minuty. Nečekejte nic sofistikovaného. Mezi zvukovými stopami se nicméně přepnete. Takový přehrávač určitě nejeden člověk shání.

ROX Player 1.404

Collagerator 0.9.1 ENOficiální stránka

Že nevíte, jak udělat koláž z fotografií, aniž by vás to stálo přehnané úsilí? Pak vyzkoušejte Collagerator. I bez překladu budete vědět, co máte dělat. Tolik parametrů koláže nemají, abyste si program nemohli osahat a zkoušením docílit ideálních parametrů. Budete vybírat rámečky pro obrázky, pozadí, nad nímž budou snímky posazené, rozmístění objektů a také velikost překrytí. Pohrát si můžete i např. se stínováním.

Collagerator 0.9.1

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!