Novinky: DriverPack Solution 11, FastPreview 3.1, TS Magic Player a další

0

DriverPack Solution 11 ENOficiální stránka

Instalace ovladačů sice není tak náročná jako kdysi, Windows Update většinu těch základních dohledá, ale není to pravidlem. Jiné aplikace specializující se na doplnění chybějících ovladačů se tváří jako freeware, pak po vás ale vyžadují za nápravu systému zaplatit. DriverPack Solution pracuje zcela zdarma, automaticky, ve své kategorii je možná jediný a s přehledem zahanbí veškerou svou konkurenci. Na rozdíl od konkurence totiž běží i v prostředí bez internetu, protože všechno potřebné obsahuje sám o sobě – stal se místní databází plnou všemožných ovladačů, což poznáte na objemném balíku už při stažení. Skoro tři gigabajty budete zřejmě stahovat dlouho, na druhou stranu se pak kdykoliv a kdekoliv obejdete bez připojení k celosvětové síti.

Může se proto stát, že nainstalované ovladače nebudou ty úplně nejaktuálnější, což ovšem vyloženě vadí málokdy. Jednou za čas autoři DriverPack Solution zaktualizují, jenže stahujte pořád takové objemy dat. Nároky na servery by byly opravdu vysoké, což vývojáři vyřešili jednoduše – nechají uživatele sdílet obrovský soubor mezi sebou. Buď si tedy nachystejte svůj oblíbený klient pro BitTorrent, nebo využijte ten z oficiální stránky. Program hlásí kompatibilitu s Windows XP, Vista a 7, 64bitové edice nevyjímaje.

FastPreview 3.1 ENOficiální stránka

Pokud jde o náhledy obrázků, ty obstarají Windows. Někdy. Nevšední přístup k otázce náhledu si autor FastPreview vypůjčil od staršího a dnes nepodporovaného PicaView. Spolehlivý způsob, kdy se ukázka snímku zobrazí po vyvolání kontextové nabídky klepnutím na soubor, nikdy neselže a je rychlejší než se například v Průzkumníku pokoušet přepínat na jiné zobrazení. Tím jsme ale neskončili, na náhled můžete klepnout a otevře se okno s obrázkem o běžné velikosti. Integrace s Průzkumníkem sahá ještě o kousek dále, do Vlastností souboru FastPreview přidává dodatečnou kartu, kde velmi podrobně vypisuje známé údaje o obrázku. 64Bitová edice programu vyžaduje kromě příslušného operačního systému procesor s podporou SSSE3, 32bitová verze si vystačí se starší technologií SSE2.

Torrent Stream Magic Player 1.0.4 beta ENOficiální stránka

Výměnná síť BitTorrent, která se podílí na celkovém přenosu dat v internetu ze všech nejvíc, nedávno oslavila deset let existence. Toto hezké výročí jsme oslavili uTorrentem 3.0, který díky novým funkcím potvrdil svou pověst výborného klienta. Jedna z novinek je přitom natolik zajímavá, že mu musí získat další uživatele. Volba streamování multimediálního obsahu namísto klasického stažení musela zaujmout skoro každého, vždyť díky ní odpadá dlouhé čekání na kompletní stažení. Proč byste ale čekali na celý soubor, když si můžete začít přehrávat s tím, že se zbytek stihne mezi tím stáhnout. Jednoúčelový nástroj Torrent Stream Magic Player by pro vás mohl být vysvobozením, pokud vám na počítač uTorrent nesmí.

Možná se k plnohodnotnému BitTorrent klientu rádi přikloníte, až zjistíte, že si nejprve budete nuceni stáhnout asi 30 MB velký instalační balík, který přidá do vašeho prohlížeče další zásuvný modul. Kromě zásuvného modulu se nevyhnete instalaci dodatečného rozšíření, bez něhož by přímé přehrávání prý nefungovalo. Na nepodporovaných stránkách s aplikací TS Magic Player navíc nepochodíte. A abyste náhledem na video zjistili, zda je stahovaný obsah opravdu tím, co hledáte (nejde o tzv. fake), můžete s klidným svědomím použít spíše miniaturní uTorrent.

The Aero Clock 1.11 ENOficiální stránka

Pakliže jste čekali překvapení, zklamu vás. „The Aero Clock“ je zároveň velmi přesným popisem toho, k čemu program slouží. Na plochu vám nalepí hodiny, které využívají onen propagovaný prvek průhlednosti. Průhlednost si přizpůsobíte vlastním požadavkům, stejně jako velikost. Na závěr hodiny převléknete do nějakého hezkého oblečku, nastavíte jim pevnou pozici a přikážete zapínání po spuštění Windows a můžete se těšit z elegantního ukazatele času. Přes slovo „Aero“ v názvu The Aero Clock spustíte i v mnohem starších Windows, která ještě prostředí Aero neobsahují. Platí to i pro tak trochu extrémní případy – Windows ME a NT. Ve Vistě asi stejně raději použijete zabudované miniaplikace.

WebPost Tools 1.0.0.285 ENOficiální stránka

Ať už se s vaším počítačem dějí jakékoliv podivnosti, neváhejte zavolat universálního doktora WebPost Tools. Obsahuje řadu léčebných „pilulek“. Tyto pilulky nejsou ničím jiným nežli bezpečnostními a diagnostickými kousky softwaru poskládané dohromady. Doktor zde ve skutečnosti působí spíše jako prostředník, který vám umožňuje stáhnout potřebné antivirové a antispywarové vybavení. A pokud se některý z doporučených programů na vašem počítači již nachází, tak jej rovnou spustíte jedním ze záplavy tlačítek. U mně ale WebPost Tools nedetekovaly avast! antivirus, takže spolehlivost zřejmě detekčního mechanismu pokulhává. TDSSKiller, HouseCall AntiVirus a CCleaner se řadí k nástrojů přibaleným k přenosnému doktorovi.

Nechybí ani diagnostické nástroje, které vám pomohou určit stav počítače a vyřešit problémy různého druhu. Položky po spuštění pohlídá Auto Runs, Uninstaller vykáže nechtěné aplikace, Memory Test ověří stav operační paměti, atp.

Další důležité novinky:

Tip na starší software:

puush 1.0 ENOficiální stránka

Zachytávání aktuálních stavů obrazovky možná nedělá každý, takový screenshot, jak se výslednému souboru říká, ale často hodně pomůže. Obvykle když máte někomu přes chat vysvětlit, co má kde zmáčknout, nebo jak má co vypadat. „Vyfotografovat“ plochu a odeslat ji však může být vetší problém než se zdá. Se zabudovaným nástrojem ve Windows 7 vyříznete oblast, kterou zrovna potřebujete, s odesíláním bohužel může nastat kříž. Buď vaše síť nebo chatovací klient posílání souborů nerozumí vůbec, nebo je funkce nestabilní a nespolehlivá. Vyzkoušíte-li puush, budete překvapeni, jak prosté a funkční řešení dosud unikalo vašemu zraku. Malý a jednoduchý prográmek vás neohromí množstvím vychytávek, prostě vás naučí klávesové zkratky (případně si nastavíte vlastní) a dotlačí vás k založení uživatelského účtu.

Puush totiž zároveň slouží jako hosting pro vaše obrázky. Zdarma dostanete naprosto dostačujících 200 MB, za víc si musíte připlatit. Každý screenshot se po vytvoření nahraje na server (kopii na vašem pevném disku program nechává pouze volitelně) a do schránky se zkopíruje zkrácený odkaz, který vašemu čekajícímu kamarádovi můžete okamžitě poslat přes chat. Jak byste si sami domysleli, ve výchozím stavu se nahrané obrázky automaticky zpřístupňují veřejnosti, předvolbu však lze pozměnit.

Ohodnoťte tento článek!