Novinky: EmailTray 3.11 beta, Pale Moon 4.0.5, Norton Internet Security 2012 beta a další

0

Online Armor Free Firewall 5.0 ENOficiální stránka

Běžného uživatele vestavěný firewall ve Windows potěší (dobrá, spíš o něm ani nebude vědět), zatímco pokročilejší jedinci se vinou jeho omezených schopností mohou urazit. Už jen proto, že se na ideu základní obranné zdi nenápadně začaly nabalovat další funkce. Blokování nežádoucích připojení dnes zdatně sekundují prvky, které občas lezou do zelí antivirových řešením – s přihlédnutím k tomu, že základní kostra antivirů se rovněž obohatila o další bezpečnostní zlepšováky. Proto není samotný nápad kompletních balíků spojujících oba produkty do jednoho ani trochu špatný, minimálně pokud výrobce ví, jak se vlastně firewall dělá. Na tom si vylámala zuby nejedna společnost, která se dříve platila za ryze antivirovou. Abychom zbytečně neodbíhali, Online Armor Free nadstandardně dovede kupříkladu odhalit aplikace zaznamenávající stisknuté klávesy.

Další funkce autoři zpoplatňují, cena za vybavenější edici mimochodem není nikterak vysoká. Základních ochrana je nicméně dostačující, zůstal taktéž pomocník s prvním nastavením, jež vás po instalaci provede všemi potřebnými body krok za krokem. Jeden z nich mimo jiné zkontroluje a vyčistí počítač od malwaru. Komunikaci důvěryhodných programů s vnějším světem povolí automaticky, zbytek si budete muset poctivě odklikat. Vaše volby si Online Armor Free zapamatuje, opakovat se muset nebudete.

CrossLoop 2.75 CZOficiální stránka

Doba kráčí skutečně mílovými kroky kupředu, poznáte to mimo jiné ze zvyšujícího se počtu řešení, jak přistupovat ke vzdálenému počítači. Jestliže dříve značně omezené možnosti nebyly zrovna otevřené širšímu publiku, dnešní řešení obslouží i začátečníci, což platí obzvlášť o aplikaci CrossLoop. Po instalaci malého programu na obou počítačích, tedy na vašem a na cílovém, vygeneruje šikovný pomocník oběma stranám přístupové kódy. Dvanáctimístné číslo ručně neupravíte, můžete si avšak nechat vytvořit kód zcela nový. Uživatelské jméno si naproti tomu upravíte přesně podle sebe, o něj tu nicméně zase tak moc nejde. Všimněte si dvou panelů v hlavním okně.

V záložce Přístup vyplníte svou přezdívku a do prázdného pole kód počítače, k němuž byste se rádi připojili. Ve Sdílení zase najdete magické číslo otevírající bránu k vašemu stroji. CrossLoop vám po připojení umožní ovládat vzdálený systém naprosto pohodlně, nefandí krkolomnému zprovozňování, cizí plocha se vám monitor překryje, jako kdyby to byla ta vaše. Spojení zabezpečené šifrováním o síle 128 bitů bohužel poskytuje až placená verze, jinak vás zdarma dostupný CrossLoop skoro v ničem neomezuje. Žije pochopitelně z reklam, kterých se ale zbytečně neobávejte. Nebojte se ani nečekaných pokusů o připojení směřovaných na vás, jednak druhá strana musí znát váš, druhak se připojování nezdaří, dokud jej vy sami nepovolíte.

EmailTray 3.11 Beta ENOficiální stránka

Elektronická pošta možná současné mládeži nic moc neříká, nejpozději po příchodu na vysoké školy, případně při hledání prvního zaměstnání, ale nakonec zjistí, že se s těmito subjekty budou těžko domlouvat pomocí fejsbůku nebo ajsíkjů. Otevírání webmailu několikrát denně v naději, že přišla nová zpráva, člověka začne nudit velmi rychle. A co teprve, když opravdu očekáváte důležité sdělení, pak neustále obnovujete stránku a zas a znovu odcházíte od obrazovky se zklamaným výrazem ve tváři. Mnohem lepší je nechat se na příchozí počtu upozorňovat, zde se naskýtá hned několik různých možností. Pokud poskytovatel webmailu nepodporuje zasílání informačních esemesek na mobil, přichází na řadu buď doplněk pro prohlížeče, nebo rovnou samostatný program.

Ne snad, že by EmailTray neuměl nic jiného než přepadávat uživatele hláškami o nových zprávách, právě to ale umí opravdu hezky. V podstatě balancuje na hranici mezi notifikátorem a poštovním klientem. Elektronické dopisy kategorizuje, vedle zpráv nevyžádaných se rozlišuje nízká a vysoká priorita. V případě nesprávného označení rozsoudíte problém s označením priority ručně. Za odměnu se odfiltrují nedůležité zprávy a program vás upozorní hlavně na ty důležité, o což jde především. A když zrovna dostanete email s vysokou prioritou, můžete na něj prostřednictvím EmailTray rovnou odpovědět. Konečně spolehlivý a efektivní způsob práce s emaily!

Pale Moon 4.0.5 ENOficiální stránka

Jak vyplývá z podstaty multiplatformních programů, nemusí vždy využívat prostředí operačního systému úplně na nejvyšší možné úrovni. Snaží se nás o tom přesvědčit Microsoft, k čemuž si vypomáhá devátým Internet Explorerem. Ať už si o tomto tématu myslíte cokoliv, smiřte se s tím, že každá stranu bude tvrdit něco jiného. A nezáleží na tom, jestli je tvrzení o nedokonalém využívání specifických možností systémů pravdivé, skupina nejmenovaných vývojářů prostě vzala zdrojový kód Firefoxu a vystavěla na něm prohlížeč pro Windows, o kterém tvrdí, že je rychlejší než originál. Nejspíše si budete muset Pale Moon sami vyzkoušet, předpokládám, že se názory na přínos bledého měsíce budou různit. Vzhledem k existenci přenosné verze vám v otestování nic nebrání, dokonce můžete okusit experimentální sestavení určené pouze pro 64bitová Windows.

Vzhledově se od Firefoxu 4 skoro neliší, prakticky se jedná o dvojčata. Pale Moon by se měl v plné síle projevit až při načítání stránek. Stará Windows 2000 mu po vzoru svého bratra nevadí, neskousne ale starší procesory bez podpory instrukcí SSE2. Mezi ně patří oblíbený AMD Athlon XP, s novějšími Athlony 64 jste za vodou, ze stáje Intel vám stačí Pentium 4. Jak vidíte, nejde o žádné nerealistické požadavky, starší než uvedené procesory vlastní asi málokdo.

Windows 8 Clock Screensaver ENOficiální stránka

Windows 8, pokud se tak bude chystaný systém z Redmondu nazývat, přinese lehčí vzhled inspirovaný grafickým prostředím Metro známým z Windows Phone 7. Abyste si zkrátili čekání na vysněný systém, stáhněte si spořič obrazovky laděný rovněž do stylu Metra. V modrém rámečku se zobrazují hodiny, pod nimi známým písmem vyvedené datum. Nutno podotknout, že ukazatel aktuálního času vypadá stylově. Rušivého efektu v podobě plochy se zbavuje jednoduše tím, že ji překrývá další poloprůhlednou barvou (standardně bílou). Zmínka o barvách je relativní, nic vám nebrání vybrat si jiný předpřipravený vzhled, dokonce si sami nastavíte procentuální průhlednost. V krajním případě se plocha zakryje tak dokonale, že nebude vůbec vidět. Navíc Windows 8 Clock Screensaver obsahuje jednoduchý alarm, jeho využitelnost mi ale nepřipadá moc vysoká. Program bohužel neběží ve Windows XP.

Norton Internet Security 2012 Beta ENOficiální stránka

Jméno Norton je vám zcela jistě povědomé. Aby ne, když pod touto značkou již nějakou dobu stabilně vychází komplexní balík pro zabezpečení počítače. Jenom se za něj obvykle platí, což o betaverzi nelze říct. Jde o docela normální pracovní postup, kdy se testovací verze nechá zdarma šířit mezi uživateli (alespoň omezenou dobu) a vyladěný produkt se ve finále nabízí za úplatu. Jestli chcete vědět, jak se bude ovládat nadcházející Norton Internet Security 2012, vyzkoušejte aktuální betu. Peníze si pěkně ponecháte v peněžence s tím, že si konečnou verzi můžete zakoupit, přesvědčíte-li se během testování o kvalitách slavné značky. Každoroční pokusy zjednodušit celý produkt vývojářům docela vycházejí. Samotná instalace nevyžaduje žádnou akci, přirozeně až na potvrzení z vaší strany, že chcete NIS nainstalovat.

Připravte vaši internetovou linku na stažení asi 100 MB velkého instalačního macka. Norton posléze funguje docela samostatně, když už musíte zasáhnout, oceníte vzhledné prostředí programu. Sice se před vámi snaží většinu funkcí zatajit, v nastavení si ale přijdete na své. Kompromis mezi snahou zavděčit se jak začátečníkům, tak pokročilým, se vývojářům povedlo pěkně vybalancovat. Pro pořádek dodávám, že místo velkého balíku lze vyzkoušet samostatný antivirus. Účastníci betatestu by měli dostat slevové kupony na plnou verzi produktů od Nortonu.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!