Novinky: EmailTray 4, LibreOffice 3.5.4, Geek Uninstaller 1.0 a další

0

Google Chrome 20 beta CZOficiální stránka

Od vydání devatenácté řady Chromu pár kubíků vody uplynulo, takže se podívejme na to, co se na nás řítí v jubilejním dvacátém vydání. Jenom se trochu bojíme, aby ona číslovka nebyla zajímavější než program samotný. Minule Google mezi běžné funkce zařadil poměrně zajímavou synchronizaci otevřených stránek napříč zařízeními. Prozatím můžeme konstatovat, že dvacítka tak zajímavě nevyhlíží. Pouze dostane do vínku o kousek širší tlačítko pro otevření nové karty. V tomto vydání se spíše experimentuje, což samozřejmě běžného koncového uživatele v tuto chvíli zajímat nemusí. Toho zajímá, jak bude vypadat oslava dvacítky.

Aplikace obsahuje prostředí optimalizované pro dotykové obrazovky. V podstatě to znamená širší nabídky, viz obrázek. Experiment můžete vyzkoušet, když prohlížeč spustíte s parametrem –touch-optimized-ui. Dále si můžete všimnout toho, že nejspíše již v této verzi vývojáři plánují vypustit skládání panelů přes sebe. Prozatím se zdá, že kulatiny prošumí v dost umírněném stylu a za chvíli si na ně nikdo nevzpomene.

 

LibreOffice 3.5.4 CZOficiální stránka

Ne snad, že bychom chtěli psát o kdejakém opravném vydání, avšak když nějaký program tvrdí, že v některých případech nabídne až o 100 % lepší výkon než jeho předchůdce, musíme se na to podívat blíže. Podobné optimalizace bychom čekali až s další hlavní verzí, nikoli s běžným servisním vydáním. Autoři LibreOffice avšak mají jistě pádné důvody, proč se tímto tvrzením ohání. Za všechno prý můžeme poděkovat spolupráci s komunitou, která soustavně a vytrvale pomáhá balík vyvíjet a testovat. Pokud neradi platíte za kancelářský software, po LibreOffice sáhněte. Patrně nebudete litovat, protože díky výkonnostním vylepšením by mělo jít o jeden z nejsvižnějších bezplatných balíků vůbec.

Nová verze tak ještě vylepšuje dobrou pověst řady 3.5. Vyššího výkonu si nejvíce všimnete u otevírání velkých souborů. Do programu byly též zakomponovány všechny bezpečnostní aktualizace z konkurenčního projektu OpenOffice 3.3.

 

EmailTray 4.0 ENOficiální stránka

Pořád máte pocit, že vás e-mail přepral? Pokud ano, snad vám pomůže se z této situace dostat EmailTray. Tento nevšední e-mailový klient se vymyká zaběhlým standardům. Koleje, v nichž jede například Thunderbird, tato aplikace naprosto ignoruje a buduje si vlastní cestu. V minulém roce přední poskytovatelé e-mailových schránek zápasili o to, kdo nabídne přehlednější doručenou poštu. Výsledkem jejich snažení je řazení zpráv podle priority. Přiřazování priorit se ale EmailTray věnuje nepoměrně delší dobu. V prostředí programu má každá priorita vlastní kategorii. A nejen to.

 

Při obdržení důležité zprávy se normálně objeví upozornění, zatímco nedůležitou poštu program pouze přijme, ale neinformuje vás o tom. Díky tomuto systému se můžete rychle věnovat tomu, co si pozornost skutečně zaslouží, zatímco se zbytkem zpráv se vypořádáte později. Potěší přímá podpora nejběžnějších služeb jako Hotmail nebo Gmail. Můžete se rovněž pustit do tvorby pravidel, která komunikaci ještě zpříjemní.

 

Advanced SystemCare Free 5.3 CZOficiální stránka

Copak si na nás vývojový tým IObit nachystal? V minulých týdnech jsme rozebírali, že se na nástroj na údržbu počítače nabalí úplně nová bezpečnostní vrstva, tedy antivirus. Tento produkt se ale stále nachází ve stádiu testování, čili pro běžní uživatelé by mu ještě měli dát čas, aby mohl dozrát. Prozatím se spokojte se zdarma dostupným nástrojem Advanced SystemCare Free bez antiviru. V této verzi se vývojáři zaměřili na klasické funkce, čili na optimalizaci systému. Vylepšili některé stávající funkce, mj. nástroj na čištění stop po používání počítače. Lehké úpravy se dotkly uživatelského prostředí a aktualizačního mechanismu.

Od minula program hlásí kompatibilitu s Windows 8 Consumer Preview, takže by teoreticky mohl pracovat také v Release Preview. Hlavní novinky přijdou v průběhu června, toto berte jako malý předvoj.

¨

 

Toolwiz Time Freeze 1.8.1 ENOficiální stránka

Pokud smažete nějaký soubor, najdete ho v Koši. Pokud smažete nějaký veledůležitý systémový soubor, nemusíte už příště Windows nastartovat. Tento scénář je dnes možná málo pravděpodobný, avšak stát se to může. Vtip je v tom, že mnohdy se nemůžete vrátit o krok zpátky. Každá akce nese důsledky, všemožné ochranné mechanismy vás nutně nemusí zachránit od katastrofy. Nejhorší je zkoušet neznámé aplikace, které si někde sami najdete. Mohou být zavirované, případně mohou spáchat nějakou jinou neplechu. Neznámý software ovšem můžete zkoušet bez úhony, pokud si zařídíte virtualizované prostředí. Zkuste například zdarma dostupnou aplikaci Toolwiz Time Freeze.

Zmáčknete jedno tlačítko a spustí se virtualizovaný režim, přičemž si v něm s počítačem můžete dělat skoro všechno to, co chcete. Když jej ukončíte, ve výchozím stavu se změny neuloží, takže po restartu pokračuje v bodě před virtualizováním. Pokud vám testovaný program škodu nenadělal, změny ale uložit můžete. Program navíc umí znepřístupnit soubory a složky, takže je snadno ochráníte před nenechavci heslem.

 

Geek Uninstaller 1.0.1.3 CZOficiální stránka

Na odinstalaci programů samozřejmě ve Windows najdete zabudovaný nástroj. Pokud ale neplní vaše temné geekovské představy, stáhněte si Geek Uninstaller a splňte si sen. Tento program jde na věc odlišně než jeho konkurenti, kteří obvykle sází na robustní prostředí a kvantum funkcí. Kdepak, tato aplikace vás má dostat co nejrychleji do cíle. Celé prostředí se proto sestává z jednoho dlouhého seznamu nainstalovaných aplikací, který je mimořádně přehledný, avšak nezahltí vás nepodstatnými detaily. Pro rychlejší práci můžete požadovaný program vyhledat psaním. Přesto se pod povrchem skrývají nějaké ty bonusy, přestože se Geek Uninstaller navenek tváří stroze.

Ze seznamu můžete odstranit neplatné záznamy, případně se pokusit o odstranění programu hrubou silou. Možná byste to nečekali, ale bude vás doprovázet český překlad. Soupisku nainstalovaných aplikací lze vyexportovat. Geek Uninstaller je rychlý, přehledný a rychlý. Rychlost musíme zmínit dvakrát, protože hlavně o ní tento program je. Navíc se nemusí instalovat.

 

Další důležité novinky:

Novinky: EmailTray 4, LibreOffice 3.5.4, Geek Uninstaller 1.0 a další

Ohodnoťte tento článek!