Novinky: FileBot 4.0, CopyCD 1.0, CDisplay Ex 1.10.8, Iron 33 a další

0

Iron 33.0.1800 CZ

Od prohlížeče od Googlu některé jedince odrazovaly unikátní identifikační prvky, díky nimž společnost ví o konkrétní instalaci. Pakliže vás tento případ bonzování odrazuje, můžete se nechat zlákat alternativou. Prohlížeč Iron vzniklá na základě zdrojových kódů Chromia, takže se jedná o skoro identický klon Chromu, který tvůrci ovšem zbavili vlastnosti komunikace s Googlem. K tomu přihodili blokování reklam nebo více miniatur v nové kartě. Jistě vás potěší, že si můžete sáhnout také přenosnou edici na cesty.

Iron 33.0.1800

QupZilla 1.6.3 CZ

Představíme si ještě jeden prohlížeč, a to především proto, jak je unikátní. Navenek se sice jedná o velice starou verzi Firefoxu, k vykreslování stránek nicméně používá Webkit. Tento hybrid by měl být moderním prohlížečem, minimálně prostředí tomu ale neodpovídá. Funkce už vypovídají o něčem jiném. Autoři do základní výbavy přidali opět blokování reklamy, prohlížeč podporuje notifikace webových aplikací atp. Tým se dále vytahuje i záložkami a RSS kanály v jednom okně. Přenosná edice existuje.

QupZilla 1.6.3

CDisplay Ex 1.10.8 CZ

Nebude to možná tak častý případ, ale pokud jste se stali vlastníky elektronické verze komiksu, budete si ho patrně chtít přečíst. K těm lepším čtečkám, kterých zase tolik nenajdete, patří CDisplay Ex. Podporuje formáty jako CBR, CBZ nebo PDF. Co k jednoduchému nástroji říct? Sviští rychle, ovládání spoléhá na dvě tlačítka pro navigaci mezi listy. Jedna zvláštnost vás z příjemného stereotypu přece jen vytrhne. CDisplay Ex si totiž rozumí se senzorem Leap Motion. Komiksy proto můžete ovládat bezdotykově. Podívejte se na ukázku:

Comodo Internet Security 7 CZ

Bezpečnostní firma Comodo dokončila sedmou generaci vlastního balíku pro ochranu počítače před viry a hackery. Ta pokračuje ve dříve nastoleném pořádku. Prostředí vypadá stále stejně, na zlepšení uživatelského zážitku se podílí hlavně menší novinky v oblasti samotné ochrany. Viruscope sleduje aktivity procesů. Pakliže se některý z nich pokusí o něco podezřelého, budete o tom vědět jako první. Do toho autoři trochu s křížkem po funuse připravili blokování konkrétních webů. Každý uživatel na počítači může být omezen jinými pravidly.

Comodo Internet Security 7

 

CopyCD 1.0 EN

Bude to na dnešní poměry znít nepravděpodobně, nicméně pakliže ještě občas zkopírujete nějaké to optické médium, můžete k tomu využít čerstvého nástroje CopyCD. Autor zřejmě došel k názoru, že na trhu podobná věcička chybí. Je celkem jedno, jestli jí předložíte CD, DVD nebo Blu-ray. Na cílové médium též vypálí konkrétní složku či obraz ISO. Hodí se k jednoduchému vícenásobnému kopírování, kdy ukazuje, na kolik médií ještě musí zapsat. Škoda jen, že CopyCD není k dispozici v přenosné verzi.

CopyCD 1.0

FileBot 4.0 EN

Všichni seriáloví či filmoví maniaci by měli zbystřit. Myslím, že právě sbírka seriálů je nejnáročnější na správu. Pokud jste pořádní, chcete mít všechny soubory vhodně a správně pojmenované, aby nevznikl chaos. Ten by se akorát jako požár šířil dál. FileBot odpracuje to, co čeho se vám vždycky nejvíc nechce. Všechny soubory úhledně přejmenuje. Vyhledá případně i titulky. Integruje se s uTorrentem, dovede automaticky uspořádat seriály či filmy nebo i rozbalit archívy. A to jsme odhalili jen špičku ledovce.

FileBot 4.0

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!