Novinky: Google Chrome 4 Beta, CrossLoop 2.60, DAEMON Tools Lite 4.35.5 a další

0

Google Chrome 4.0.223.16 Beta CZOficiální stránka

Vývoj Google Chrome 4 se pomalu přehoupl do fáze beta. Jedním z největších prozatímních taháků je bezesporu synchronizace záložek mezi jednotlivými instalacemi prohlížeče. Abyste ji zprovoznili, musíte mít logicky zaregistrovaný účet u Google. Stěžejní novinku čtvrté generace nicméně představují rozšíření, která by mohla doplnit funkcionalitu prohlížeče, podobně jako se tomu děje ve Firefoxu. Vývojáři však tuto funkci nechali prozatím pro její nepřipravenost vypnutou, setkáme se s ní až někdy příště.

Pokud vás zajímá lepší integrace se systémem Windows 7, budete možná zklamaní. Vývojáři se jí budou zabývat až v Chrome 5.

Tržní podíl Google Chrome dle statistik Net Applications v říjnu stoupl na 3,6 %, čímž začíná dýchat na záda Safari. Jen pro zajímavost, podle stejných statistik Firefox překročil ve stejném měsíci celosvětově již 24 %. Internet Explorer se naopak nepřestal propadat a nakonec si pro sebe ukousl 64,6 %.

Čtete také: Tipy a triky pro Google Chrome

CrossLoop 2.60 CZOficiální stránka

Sdílení obrazovky, potažmo ovládání vzdáleného počítače nikdy nebylo tak docela jednoduché. Toto tvrzení ale nyní vyvrací CrossLoop, který prostě jen vygeneruje dvanáctimístné číslo, jež sdělíte kolegovi na druhém počítači. Po zadání číselného kódu se mu zobrazí vaše plocha a v tu chvíli může vaše PC ovládat. Nelekněte se proto kurzoru myši, který se začne hýbat, přestože vy s myší nic dělat nebudete. Pro lepší a rychlejší práci doporučuji solidnější připojení k internetu.

Nová verze je již plně kompatibilní s Windows 7 a instalaci pod tímto systémem – a přirozeně i ve Windows Vista – lze provést také na účtech bez administrátorského oprávnění. Do menu přibyla nová položka, která vyvolá informace o relaci.

Mohlo by vás zajímat: Vzdálená správa PC několikrát jinak

DAEMON Tools Lite 4.35.5 CZOficiální stránka

Když nechcete obraz CD/DVD disku (například v podobě ISO souboru) vypálit, ale pouze prozkoumat jeho obsah, není nic jednoduššího, než jej připojit k virtuální mechanice. Známý program DAEMON Tools vám virtuálních mechanik vytvoří, kolik jen chcete. Dokáže emulovat některé druhy ochran u her, takže můžete hrát hry i bez přítomnosti média ve fyzické mechanice, stačit bude jen obraz onoho média.

Poslední vydání DAEMON Tools konečně přináší plnou podporu Windows 7 a do postranního panelu Windows přidává gadget na ovládání programu.

NávodVirtuální mechanika s Daemon Tools

BrowserMaster 1.1.0 Beta ENOficiální stránka

Kdykoliv v systému klepnete na nějaký odkaz, ať už se jedná o adresy uvedené v dokumentech, nebo v konverzacích vedených přes některý z komunikačních programů, otevře se vám stránka ve výchozím nastaveném prohlížeči. Někdy však nastane problém a odkaz se neposlušně otevře v jiném browseru. Sáhnout můžete po prográmku BrowserMaster, který vám vždy nabídne seznam nainstalovaných prohlížečů, z něhož si pak vyberete ten, co právě chcete použít. Podle návodu na oficiální stránce můžete grafické prostředí vypnout a spolehnout se pouze na vnitřní logiku programu, který by měl sám vyhodnotit, kde se zrovna odkaz otevře.

AVG Remover CZOficiální stránka

Nainstalovat program lze většinou bez větších obtíží. Méně spolehlivý už bývá opačný proces, kdy instalace v horším případě selže, nebo v tom lepším po sobě zanechá řadu nepotřebných souborů a klíčů v registru. Antivirové programy jako by byly z principu k podobným problémům náchylnější. Firma AVG Technologies proto poskytuje nástroj pro kompletní odstranění svého antiviru z počítače. Sice se má použít jen v krajním případě, pokud se ale chcete AVG do posledního bajtu nadobro zbavit, poslouží stejně dobře.

Podobné odinstalační nástroje vydává většina antivirových společností, například pro český Avast jej naleznete zde.

Defraggler 1.15 CZOficiální stránka

Vydáním povedeného defragmentačního nástroje Deffragler dosáhl v tomto týdnu vývojový tým Piriform zajímavého výsledku – všechny jeho produkty se pyšní nálepkou “plně kompatibilní s Windows 7”. Defraggleru předcházel čistič CCleaner a pomocník pro obnovu smazaných souborů Recuva. Podpora Windows 7 v tomto případě znamená, že v novém systému programy fungují naprosto bezproblémově, bohužel však nevyužívají některé nové funkce (například Jump list). Deffraggler kromě kompatibility také přináší novou podobu grafu využití prostoru na disku a řadu oprav.

Další novinky, které byste neměli minout:

Novinky: Google Chrome 4 Beta, CrossLoop 2.60, DAEMON Tools Lite 4.35.5 a další

Ohodnoťte tento článek!