Novinky: Google Chrome, Pidgin a další

0

EASEUS Disk Copy 2.3 ENOficiální stránka

Pod značkou EASEUS vychází hned několik dobrých nástrojů pro práci s pevnými disky. Nulová cena bude vždy stát za rozhodnutím, zda program alespoň vyzkoušet. U EASEUS Disk Copy možná zůstanete nastálo. Za pomoci několika metod zvládne naklonovat celý disk (resp. oddíl), nebo jeho část, v poměru 1:1.

Obstarejte si ale nejdřív prázdné CD, na které vypálíte stažený ISO soubor. Pak z něj jen nabootujte a zvolte činnost. Ještě podotýkám, že EASEUS Disk Copy pracuje pouze s předpřipravenými oddíly, na jejich vytvoření použijte například sesterský program EASEUS Partition Manager, popřípadě správce disků ve Windows Vista. Svému účelu – totiž kopírování – nicméně poslouží více než dobře. Nová verze si rozumí s větším počtem druhů disků a podporuje až 1TB otesánky.

Defraggler 1.06.118 CZOficiální stránkaStránka s češtinou

Autoři známého čistícího programu CCleaner tento týden uvedli novou verzi Defraggleru, povedené alternativy k původnímu nástroji na defragmentaci disku zabudovanému ve Windows. V jednoduchém a účelném prostředí se neztratí ani začátečník. Vyberete si mezi celým diskem, nebo jen určitou složkou (souborem), klepnete na spouštěcí tlačítko a voila. Autoři nezapomněli ani na plánovač, pro každou jednotku lze nastavit jiné datum údržby. Zajímavou novinkou v posledním vydání je interaktivní mapa disku – po najetí kurzorem myši na blok se dozvíte, kolik a které soubory se v něm nachází.

Pidgin 2.5.4 CZOficiální stránka

Skoro každý týden se shledáváme s kecálky bojujícími o přízeň uživatelů, dnes tu máme původně linuxového klienta, který ale pod Windows funguje na jedničku. Pidgin vás spojí s většinou běžných komunikačních sítí (ICQ, MSN, Jabber a další). Jak byste asi očekávali, podporuje chatování v panelech, přenos souborů, oznamuje stav (pouze zvukově), dokonce na přání zkontroluje pravopis. Střídmé možnosti nastavení naštěstí obohacuje solidní počet doplňkových pluginů. Přestože i tak se jedná spíše o hůře vybaveného kecálka, chatuje se v něm příjemně. Nová verze vylepšuje Jabber a opravuje pár chyb.

Google Chrome 2.0.157.0 Alpha CZOficiální vývojová stránka

Americký gigant Google zastavil poměrně velký počet méně úspěšných projektů, internetovému prohlížeči Google Chrome se ale daří velmi dobře a vývojáři pracují možná i více než na 100%. První ochutnávku verze 2.0 stáhnete z vývojového kanálu.

Chrome má aktualizační kanály celkem třiprvní je přirozeně „stabilní“ a soustředí se na standardní koncové uživatele. Druhý, kanál „beta„, přináší přibližně jednou za měsíc skoro hotové vydání. Ze třetího a zároveň posledního, „vývojářského„, kanálu vychází nové verze častěji (tj. jednou týdně) a testují se tam různé funkce, přičemž některé z nich se do finálního vydání vůbec dostat nemusí. Systém to tedy není nepodobný například Firefoxu.

A právě na třetím uvedeném kanálu se objevil vůbec poprvé Google Chrome 2.0. Nečekaně se tak na nás utrhla lavina – začněme historií webových formulářových polí. Ve všech prohlížečích tak běžná věc Chrome doposud chyběla (opět se podivuji, proč Google odebral svému internetovému prohlížeči nálepku beta tak brzy). Těsně v závěsu následuje prohlížení stránky kliknutím prostředním tlačítkem myši. Někoho potěší i plné zoomování stránky (stejné, jako Firefox 3). Jinak vývojáři zamakali na kódu programu a použili novou verzi vykreslovacího jádra, takže slibují ještě rychlejší a lepší prohlížení.

Čtete také: Google Chrome 2.0 ke stažení: co přináší nového a jak aktualizovat na vývojovou verzi
Recenze starší verze: Google Chrome: srovnání s ostatními prohlížeči

Jet Screenshot 1.2 ENOficiální stránka

Pokud cítíte další pomůcku pro tvorbu screenshotů, váš čich se nemýlí. Jet Screenshot se ale od svých konkurentů odlišuje. Ti se obvykle snaží poskytnou co nejvíce různých parametrů a možností, jak obrazovku sejmout. Jet Screenshot se ovšem s nějakým nastavením  parametrů moc nepáře, dokonce ani nedává na výběr ze sáhodlouhého seznamu formátů, používá pouze JPEG a PNG. Naopak do snímku se dvěma nástroji můžete něco nakreslit, anebo napsat.

Poslání se tedy zdá být jasné – nabídnout co nejjednodušší a rychlé snímání obrazovky a navíc s poskytnutím popisu. Kromě uložení obrázku na disk autoři umožňují jeho přímé nahrání na web. I tento proces byl zjednodušen asi tak na jedno klepnutí myší. V nové verzi se dostalo na snímání oken.

BootRacer 1.0 ENOficiální stránka

Na světe se neustále pořádají klání ve všech možných i nemožných disciplínách, stejně tak v rychlosti bootování Windows. Chcete i vy zjistit, jak rychle se váš systém načte, aniž byste přitom museli použít nějaké nepřesné metody? BootRacer vám start systému změří a ošizen nebude skutečně nikdo. Vynikající hodnocení získáte, pokud vaše PC nastartuje za méně než minutu. Jakého výsledku jste dosáhli?

Mohlo by vás zajímat: Jak na rychlejší start a vypnutí Windows

FlvPlayer4Free 3.2.0.0 CZOficiální stránka

Na závěr si opět představíme jednoduchou utilitku. Z internetu často stáhnete video ve formátu  FLV, se kterým si možná váš systém neporadí. Jestliže tím trpíte i vy, zkuste FlvPlayer4Free. Podporuje i několik dalších méně obvyklých typů videí, obsahuje i editor playlistů a ostatní běžné funkce. Svůj účel – tedy přehrávání flashového video obsahu – splní dokonale…

Ohodnoťte tento článek!