Novinky: Google Earth 7.1 beta, Family Tree Builder 7.0 a další

0

BurnAware Free 6.2 CZOficiální stránka

Jako by s přicházejícími teplými letními dny vývojáři zanechali práce a kanceláře ve tmě. K málu aktivních týmů se zařadili lidé stojící za vypalovacími aplikace známými pod značkou BurnAware. Ačkoli vypalování není na pořadu dne, podívejte se s námi, co nového chtějí světu nabídnout. Nástroj na vypalování se v poslední verzi odhodlal k integraci správce souborů přímo do hlavního okna. Dokonce lze souborům a složkám nastavovat prioritu.

Mezi slíbenými vylepšeními nechybí rovněž ani očekávané (a poněkud obligátní) zdvihnutí kvality procesu vypalování a kopírování. Importovaným souborům dále zůstane původní datum a čas změny. Drobných úprav si snad všimnete v uživatelském rozhraní. Kdybyste neměli pohodlný vypalovací nástroj, BurnAware Free patří ke stále vyvíjeným produktům, které se snaží zaujmout. Upoutá však vaši pozornost?

BurnAware Free 6.2

Family Tree Builder 7.0 CZOficiální stránka

Rodiny se často větví tak složitě, že je problém pamatovat si, kdo je s kým v jakém příbuzenském poměru. Proto se vyplatí zasadit rodinný strom. Tedy, stačí virtuální, která vám napoví, jak to vlastně s těmi příbuzenskými vztahy je. Ani vaši potomci se po letech neztratí v tom, kdo všechno byl součástí rodiny před mnoha lety. Populární služba MyHeritage.com umožňuje spolupracovat na rodokmenu s dalšími členy rodiny. A aby toho nebylo málo, nemusíte ani pracovat v prohlížeči.

 

Využijte sílu aplikace Family Tree Builder. Vývojáři zapracovali na plné synchronizaci s cloudem a dalšími zařízeními, přičemž dosud bylo pouze možné data číst. (Služba je samozřejmě dostupná i chytrých telefonech a tabletech.) Desktopový program má tu výhodu, že s ním můžete pracovat i bez připojení k internetu. Technologie Smart Matching se stará o to, abyste se při stavění rodokmenu dozvěděli o událostech spojených s vašimi předky. Aplikace se je pokusí k nim přiřadit.

Family Tree Builder 7.0
Family Tree Builder 7.0| Foto: MyHeritage

DiffView 1.0.2 ENOficiální stránka

Ne, DiffView určitě není nástrojem, po němž sáhne každý druhý. Jeho skupina fanoušků bude vždy početně omezená. Proč? Z důvodu, k čemu slouží. Jednoduše řečeno vám prozradí, která data byla v počítači naposledy změněna. Skládá se ze dvou větších sekcí. První sleduje soubory, druhá naopak registr Windows. K čemu byste takové informace použili? Věřte, že využití se najde. Například se stane, že ve vašem počítači v tichosti operuje malware. Díky přehledu změněných dat můžete jeho činnost odhalit.

Pakliže máte tušení a divíte se, proč je pořád slyšet hlavička disku, nechte DiffView vyšetřovat. Přirozeně, že nejdéle trvá prohledávání kompletního obsahu vysokokapacitních pevných disků, za pár vteřin neskončí ani prohledávání objemného registru. Od věci by nebylo, kdybyste se dozvěděli také o odstraněných souborech, jenže ty vám DiffView nenapráská. Ale co, vždyť jde o 71KB aplikaci.

DiffView 1.0.2

Junkware Removal Tool 4.8.9 ENOficiální stránka

Ani antiviry nespoléhají pouze na dobré detekční a léčící schopnosti. Hezká tvář prodává, což platí dokonce i v kategorii bezpečnostních řešení. Také proto se můžete vsadit, že běžný uživatel nikdy ani pohledem nezavadí o aplikací, kterou bychom nejlépe popsali jako šílený pokus o to, jak se vyhnout mainstreamu. A že grafické rozhraní považujeme za úplně běžnou věc. Aspoň ošklivá grafika je pro většinu uživatelů jediným způsobem, jak s programem pracovat.

Přesto Junkware Removal Tool můžeme označit za hezkou ukázku toho, že grafické prostředí není vždy nutné. Není totiž vyžadováno vypisování příkazů. Po inicializaci pouze libovolnou klávesou zahájíte prohledávání počítače. Odstraněny z něj budou lišty pro prohlížeče, adware a a jiný tzv. crapware. Po skončení operace se otevře textové hlášení o odstraněných položkách, případně i neúspěšných pokusech o smazání.

Junkware Removal Tool 4.8.9

Google Earth 7.1 beta CZOficiální stránka

Zvednutí čísla verze i desetinu napovídá přiměřenou porci novinek. Jedna z nich nicméně docela výrazně vyčuhuje. Google se rozhodl do svého virtuálního průvodce Zemí přidat podporu pro zařízení Leap Motion, které lze přirovnat ke Kinectu. O něm jste se u nás mohli dočíst. Do prodeje půjde nejdříve v červnu a pokusí se pozvednout ovládání počítače na novou úroveň. První okamžiky nebudou úplně bezproblémové, časem se ale zřejmě dočkáme zajímavých věcí. K revoluci se nachomýtl také Google Earth.

Dvě společnosti se domluvily na spolupráci. Vytvořily rovněž propagační video, viz níže. Vývojový tým dále zapracoval na bublinových upozorněních a integroval nástroj na odesílání zpětné vazby. Opravil i řadu chyb. Některé přetrvaly, např. zásuvný modul Earth se v Internet Exploreru 10 nespustí. Kdybyste během instalace měli spuštěný Firefox, do něj se modul pro změnu vůbec nenainstaluje.

Meson Player 0.4 ENOficiální stránka

Když už jsme zmínili aplikaci, jež si vystačí s textovým rozhraním, řekli jsme si, že by bylo bezva přihodit pro zajímavost ještě větší extrém. Máte ho mít. Meson Player je hudební přehrávač, jaký jste ovšem neviděli. Vidět ho technicky vzato pořádně ani nemůžete, protože nemá, co by vám ukázal. Naprosto postrádá viditelné uživatelské rozhraní. Tedy, v oznamovací oblasti jej zastupuje ikona s prostou nabídkou, ale ovládání probíhá čistě pomocí klávesových zkratek.

Při provedení akce vás informuje bublinovým oznámením. Bohužel vám zabere numerický blok. Někdo možná využije toho, že ho lze díky tomu ovládat, ať už momentálně pracujete s libovolným jiným programem. Jinak nepředpokládáme, že by si Meson Player našel mnoho příznivců. Nadšeni budou jen největší masochisté, kteří mohou dokonce skrýt ikonu v oznamovací oblasti. Přehrávač nikdy neuvidíte, zato ho uslyšíte.

Meson Player 0.4

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!