Novinky: IE Tweaker 1.0, PhotoFiltre 6.4.0, ICQ 6.5 a další

0

IE Tweaker 1.0 ENOficiální stránka

Osmý Internet Explorer si oprávněně vysloužil samá pochvalná hodnocení. Mnoho aspektů tohoto prohlížeče si však můžete přizpůsobit vlastním potřebám. Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak to provést, v současnosti představuje IE Tweaker. V první sekci programu, pokud nepočítám úvodní obrazovku, upravíte základní nastavení pro lepší prohlížení. Druhé sekce skrývá nástroj pro čištění dočasných souborů, cookies, historie, apod. Další kategorie nese název “Tweak IE” a zde se můžete opravdu vyřádit, takže na konci vašeho snažení nemusí být Internet Explorer vůbec k poznání.

Pokračovat můžete v “Restrictions”, kde uživateli prohlížeče řadu věcí jednoduše zakážete. S bezpečnostními prvky v kategorii “Security” si pohrávejte opatrněji, určitě je Microsoft do svého browseru nezabudoval zbytečně. Pokud se vaše instalace chová tak, jak by neměla, můžete zkusit některou z nabízených oprav. IE Tweaker autoři otestovali na Internet Exploreru 7 a 8, doporučují jej ale použít pouze na nejnovější IE8. Ve Windows XP budete potřebovat doinstalovat nejnovější .NET Framework, alespoň program samotný instalaci nevyžaduje.

Čtete také: Deset tipů pro Internet Explorer 8

PhotoFiltre 6.4.0 CZOficiální stránka

Na scéně zdarma dostupných grafickými editorů si každý najde ten svůj. Pro menší retuše se hodí Paint.NET, na složitější úpravy a malování využijete služeb GIMPu. Pokud vás zajímají různé hrátky s fotografiemi, vyzkoušejte spíše francouzský PhotoFiltre. Snímky za pomoci velkého množství nástrojů vyretušujete, ovšem pouze u toho zde zdaleka nekončíte. Hračičkové ocení sadu filtrů a efektů, díky kterým vás hraní si s detaily dlouho nepřestane bavit. Více úsilí aktuálně věnuje autor vývoji placeného PhotoFiltre Studio, přesto nás na počátku nového roku uctil také vydáním freewarového PhotoFiltre, který lépe zoptimalizoval pro Windows Vista a 7.

BitComet 1.17 CZOficiální stránka

Zájem o stahování z výměnných sítí neklesá, naopak roste. Vždyť jeden z nejznámějších klientů pro protokol BitTorrent, uTorrent, za poslední rok počet svých uživatelů takřka zdvojnásobil až na 52 milionů. A podobně vysoký nárůst zaznamenali také další klienti. Ovšem právě uTorrent patří mezi nejskloňovanější pojmy ve světě BitTorrentu. Zdaleka však nejde o jediného klienta, například BitComet nás provází přes poměrně dlouhých šest let. Nabízí spoustu běžných funkcí, bez kterých byste si stahování už nedovedli představit.

I BitComet má pro své uživatele připravené bonusy, například mezi sebou mohou sdílet torrenty, takže své kamarády nemusí odkazovat na torrentové sajty. Navíc umožňuje také stahování z HTTP a FTP. Nechybí ani mnoho technologií pro urychlení stahování. Nová verze přidává krom jiného možnost vypnout počítač v zadaný čas.

Revo Uninstaller 1.85 CZOficiální stránka

Vestavěný nástroj pro odebírání programů ze systému sice běžnému uživateli stačí, ani trochu se ale nestará o nepořádek zanechaný po odinstalovaných aplikacích. Naproti tomu Revo Uninstaller zanechané stopy uklízí hned na několik úrovních. Pročišťuje registr a disk od již nepotřebných souborů, ovšem je jen vás, kterou úroveň detekce zvolíte. Nejvyšší vám sice zaručí nejdokonalejší vyčištění, na druhou stranu se ní pojí vyšší riziko smazání souboru nebo klíče v registru důležitého pro systém.

Revo Uninstaller obsahuje také pomocné nástroje, například na správu položek po spuštění Windows a na odstranění nepotřebných souborů z disku. I v tomto případě v poslední době dávají tvůrci přednost placené variantě, která je již nativně 64bitová a obsahuje bohatší možnosti čištění.

Návod: Revo Uninstaller: rychlé vyčištění počítače

CheckFolder 1.1.0.6 ENOficiální stránka

Znáte to – zazálohujete na DVD důležitá data a pak je smažete z disku. Druhý den byste potřebovali některá data obnovit, želbohu zjistíte, že médium nejde přečíst. Přesně těmto situacím předejdete, pokud pokaždé vypálené soubory zkontrolujete prográmkem CheckFolder. Stejně tak s ním můžete ověřit integritu souborů na pevných discích. Poslední vydání anglické verze programu sice pochází z roku 2005 (o rok později vyšla novější verze, nicméně pouze ve španělštině), minimálně na oficiálně podporovaných systémech – Windows 2000 a XP – ale funguje stále stejně dobře.

BtProx 1.4.2 ENOficiální stránka

Zamknout počítač sice nepatří mezi nejsilnější metody zabezpečení, stále je to ale lepší než nechat jej zcela otevřený přístupu zvenčí. Pokud vás časté zamykání a odemykání obtěžuje, nainstalujte si BtProx. V kombinaci s vaším mobilním telefonem se z něj stane spolehlivý strážce vašeho PC. Stačí jen, aby byly oba přístroje vybaveny technologií Bluetooth. BtProx pak vyčkává, dokud se vy i s vaším mobilem dostatečně nevzdálíte. Ve chvíli, kdy zjistí vaši nepřítomnost, spustí odpočet, po jehož skončení uzamkne systém. Bohužel se program nějak nemaskuje, tudíž jej může kdokoliv vypnout, pokud si jej v oznamovací oblasti všimne. K běhu vyžaduje .NET Framework 3.5.

Další novinky, které byste neměli minout:

Ohodnoťte tento článek!