Novinky: Internet Explorer, AVG a další

0

Internet Explorer 8.0 Beta 2 ENOficiální stránka, Preview
Internetový prohlížeč z dílen Microsoftu nejspíš netřeba představovat. Na osmé verzi se tvrdě pracuje, vše podstatné si můžete přečíst v našem aktuálním článku od Jana Polzera. Krátce shrnuto: Internet Explorer by měl být jednodušší, rychlejší a bezpečnější. Česká verze se objeví do jednoho měsíce (nezapomeneme vás na to upozornit), pokud se nestane něco neočekávaného.Flock 1.2.5 EN
Oficiální stránka
Další internetový prohlížeč, pro změnu postavený na Firefoxu 2 – na rozdíl od něj se daleko více zaměřuje na všechny sociální funkce, takže například umožňuje snadné blogování nebo nahrávání fotek na známé weby a slibuje více spojení s vašimi přáteli. Nová verze opět vylepšuje provázanost se sociálními sítěmi.CPU-Z 1.47 EN
Oficiální stránka
Jednoduchý a často používaný prográmek pro zjištění různých informací o vašem procesoru, základní desce a paměti. A nepotřebuje instalaci, stačí jen rozbalit soubory z archívu do nějaké složky. V nové verzi byla přidána podpora několika nových procesorů a chipsetů.

AVG Free Edition 8.0.169 ENOficiální stránka
Celosvětově známý český antivirus, který ale v této zdarma dostupné verzi postrádá českou lokalizaci. Kromě virů vás ochrání před spywarem, nabízí samozřejmě ochranu v reálném čase a testy na požádání. Nechybí ani automatická aktualizace. Osmá verze, která přišla poměrně nedávno, snížila nároky na počítač a program doznal citelného zrychlení.

Recuva 1.18.344 ENOficiální stránka
Občas se může stát, ať už úmyslně či neúmyslně, že odstraníte nějaký ten soubor z koše a pak jej potřebujete. Že takový soubor není nutně nenávratně ztracen dokazuje Recuva. Po prohledání pevných disků vám nabídne soubory k obnovení, přičemž vám řekne, nakolik poškozené (ne)jsou. Kromě pevných disků můžete data obnovit i z různých typů paměťových karet a flash disků. V nové verzi autoři mírně vylepšili grafické rozhraní programu.

Paint.NET 3.36 CZOficiální stránka, Stránka s češtinou
Tentokrát z názvu programu vyčtete opravdu vše – jde o malování, ovšem poněkud pokročilejší, než to ve Windows. Sice se zdaleka nevyrovná pokročilým (placeným) nástrojům, nicméně právě jednoduchost jej činí rychlým a účinným pomocníkem třeba při retušování fotek. Kromě notoricky známých nástrojů zaujmou zajímavé efekty, kolem kterých se obvykle točí nové verze. Abych nezapomněl na .NET v názvu – ke spuštění programu budete potřebovat rozhraní .NET Framework 2.

Rainlendar 2.4 CZOficiální stránka
Rainlendar dává zapomenout klasickému papírovému kalendáři na vašem stole, nyní jej totiž můžete mít přímo na pracovní ploše počítače. Malý kalendářík zvládne standardní organizaci úkolů a událostí. Vzhled lze měnit, placená verze pak navíc zvládá synchronizaci (Google Calendar a Outlook). Poslední verze se zaměřuje na lepší práci se skiny.

Ohodnoťte tento článek!