Novinky: JavaRa 2.2, CCleaner 4.02, Kingsoft Office Suite 2013 a další

0

JavaRa 2.2 CZOficiální stránka

Každý, kdo by si rád udělal pořádek v počítači, nechce ale současně přeinstalovat operační systém, by měl využít JavaRa k odstranění starých verzí Javy. Ty se v počítači postupem času mohou nepříjemně hromadit, takže po pár aktualizacích zabírají až několik stovek megabajtů místa na disku. S malým přenosným nástrojem technologii aktualizujete a počítač vyčistíte od jejích nepotřebných souborů.

V případě potřeby pak kompletně odinstalujete. Poslední vydání JavaRa přináší drobná vylepšení, zajímat by vás ale mělo díky českému překladu. Nástroj se spouští se zvýšenými právy, na to nezapomeňte. Program vyžaduje jakýkoli .NET Framework. Většina lidí se tím zabývat nemusí, neboť každá instalace Windows nějakou verzi v základní výbavě obsahuje.

JavaRa 2.2

Kingsoft Office Suite Free 2013 ENOficiální stránka

Vždycky je lepší vědět, co chystá konkurence, omezený přehled by limitoval naše možnosti. Z kancelářských balíků zná většina uživatelů Microsoft Office, někteří pak LibreOffice. Málo známý kancelářský software od Kingsoft přitom nepředstavuje výrazně horší volbu než zdarma dostupná konkurence, právě naopak. Zbrusu nová řada zlepšuje podporu formátů od Microsoftu a doplňuje ji upraveným vzhledem.

 

Starý kabátek připomínal Office do verze 2003, zatímco novější se již nepopiratelně inspiruje pásem karet. K předchozímu zobrazení se ale můžete vrátit. S dokumenty se lépe pracuje, protože Kingsoft Office Suite ví něco o tom, co je to panelové rozhraní. Českému uživateli nejspíš bude vadit, že není k dispozici lokalizace. Škoda, protože jinak aplikace lépe podporuje cizí znaky a symboly a celý balík se kupodivu vešel do instalačního souboru o velikosti zhruba 40 MB.

Kingsoft Office Suite Free 2013

CCleaner 4.02 CZOficiální stránka

Čištění počítače bude zřejmě vždycky aktuálním tématem, snad jedině s výjimkou scénáře, kdy by bylo svobodné desktopové prostředí úplně vytlačeno ze scény. Uvědomují si to autoři populárního CCleaneru. V poslední verzi vylepšují kompatibilitu s Internet Explorerem 10. V jeho případě se jim povedlo rovněž zlepšit čištění cookies. Co se týče prohlížeče od Mozilly, tam se pro změnu pracovalo na čištění historie stahování. Ani Chrome nezůstal bez povšimnutí. CCleaner vás lépe zbaví položek po spuštění, které aplikace od Googlu vytvořila.

Jako vždy jsme se dočkali podpory několika nových značek, které čistič zbaví již nepotřebných „odpadních“ dat. Patří k nim Adobe Fireworks 6.0, Nero 12 Platinum HD Suite, Foxit Reader 6.0, Virtual Clone Drive, PDFCreator a PDF Architect. Jak vidíte, prostor pro zlepšování existuje i u podobně odladěného tradičního nástroje.

CCleaner 4.02

EaseUS Todo Backup Free 6.0 ENOficiální stránka

Ve srovnání s Kingsoft Office Suite představuje EaseUS Todo Backup vykrmený program. Dovede pouze zálohovat, avšak stáhnete skoro 100 MB dat. Vývojáři se pojistili, aby zdarma dostupná edice byla oproti zástupu placených podvyživená. Ačkoli nese na zádech menší batoh s výbavou pro přežití než její sourozenci, stejně se nemusí moc stydět. Automatické zálohování, které přizpůsobíte vlastnímu rozvrhu, je samozřejmostí. Dokonce v případě potřeby celý diskový oddíl naklonujete, čímž si vytvoříte dokonalou zálohu.

Šestá řada kromě podpory několika dalších jazyků (češtinu mezi nimi nenajdete) obsahuje pouze jednu větší novinku. Nyní nemusíte obnovovat celé disky, můžete vybrat konkrétní soubory. Více novinkami a funkcemi se chlubí placený EaseUS Todo Backup.

EaseUS Todo Backup Free 6.0

Dashlane 2.0 ENOficiální stránka

Doba, kdy na textová hesla budeme moct v klidu zapomenout, se prozatím nenachází na dohled, proto musíme hledat způsoby, jak si život ulehčit, zároveň ale všemožné online účty neohrozit snadno odhadnutelnými frázemi. Řešení na naše problémy s pamětí má nový Dashlane. Přepracovaný správce hesel a platebních karet se integruje s trojicí nejrozšířenějších prohlížečů. Instalaci příslušného doplňku můžete kdykoli vyvolat z klienta. Pokud se řadíte k fanouškům, poznáte předělané uživatelské prostředí.

Bezpečnostní poradce vypočítá na procenta, jak jste na tom s bezpečností. Někdy vám doporučí, abyste slabé heslo změnili. Výrazná vylepšení se dotkla automatického vyplňování formulářů. Dashlane se nezalekne ani komplexnějšího přihlášení k internetovému bankovnictví atp. Pozná dokonce, když nakupujete, a udělá obrázek transakce. Druhá řada podporuje dvoufázové ověření u Googlu. Kromě osobních počítačů autoři podporují Android, případně vyžijete s webovou aplikací.

Dashlane 2.0

System Scheduler 4.23 ENOficiální stránka

Automatizace úloh nám pomáhá zvládnou každodenní rutinu. Ušetřenou energii i čas člověk využije jinde. System Scheduler nahrazuje funkce aplikací, které plánovače postrádají. Vystačíte si s obyčejným spuštěním, ale parametry vám pomohou vybraný program nejen spustit, ale rovnou jej donutit k určité činnosti. Defragmentační nástroj např. zahájí defragmentaci. Tomu již říkáme automatizace na úrovni. Zdarma dostupné edici bohužel řada funkcí chybí, včetně vypínání počítače nebo pokročilých možností opozděného spouštění.

System Scheduler 4.23

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!