Novinky: LastPass 3, AudioShell 2.0 alfa 1, MPC – BE 1.3.0.3 a další

0

KeePass 2.24 CZ

Vy si ještě píšete hesla na papírek? Nebo volíte snadno uhodnutelné fáze? Nezlehčujte případných útočníkům nabourání do některého z vašich účtů, raději svá hesla spravujte pomocí propracovaného nástroje. KeePass má otevřený zdrojový kód, takže zaručuje transparentnost a vysluhuje si tím určitou důvěru. Změny v poslední verzi jsou menšího charakteru. Odhady kvality hesel si vysloužily vlastní vlákno, aby program pohotověji odpovídal.

Importovat se budou štítky u záložek z Firefoxu, můžete také importovat soubory CSV z aplikace Norton Identity Safe 2013. Na CSV obecně se vztahuje rozpoznání štítků. Pokud nemáte rádi zastaralé prvky v grafickém prostředí, pak vás potěší moderní dialogy.

KeePass 2.24

LastPass 3.0 CZ

Správce hesel není jen jeden. Alternativy existují prakticky pro cokoli. Musíte se ale hodně zamyslet nad tím, jak velký je rozdíl mezi LastPass a KeePass. Oba pracují s hesly, každý ovšem úplně jinak. První jmenovaná volba se integruje s prohlížečem, nabídne automatické přihlašování a také správu uložených hesel. I proto pro vás možná bude lákavější. Se třetí řadou LastPass autoři mění design. Notifikační lišta se ztrácí ve prospěch interaktivity polí na webu.

 

Kromě toho doplněk pro Chrome kompletně zahodil starý obsah šatníku. Funkce pro rodiny dovoluje předplatitelům spravovat a přistupovat ke sdílené složce až pěti členům rodiny. Vyhledávání je dostupnější a mělo by přinášet lepší výsledky, mobilní aplikace doznaly podstatných úprav pro lepší uživatelský zážitek a Windows 8.1 se oficiálně zařadila k podporovaný platformám. Novinek byste napočítali dost, tak je objevte sami.

LastPass 3.0Foto: LastPass

AudioShell 2.0 alfa 1 EN

Zmrtvýchvstání v poslední době patří k oblíbeným disciplínám. A to nejen na filmovém plátně, kde hlavní hrdinové záhadně ožívají. AudioShell se na veřejnosti naposledy objevil v roce 2007. Teď na něj autor navazuje druhou řadou. Přepsaný kód dává tušit, že se mnohé změnilo – myšlenka ale zůstala. Díky tomuto nástroji můžete snadno upravovat metadata hudebních souborů. Jsou-li nesprávně vyplněné tagy, vydáte se jen nedaleko za hranice Průzkumníka.

AudioShell na požádání spustí editor tagů ID3. Můžete měnit obsah kategorií, přidávat texty písní nebo dokonce přejmenovávat soubory. Čekejte kompletní servis. Druhá řada již není kompatibilní s Windows XP. Zato jsme se dočkali plné podpory 64bitových edic Windows. Alfa by sice neměla platit za nejstabilnější vydání, ale nám při testu šlapala spolehlivě. Buďte přesto obezřetní.

AudioShell 2.0 alfa 1

Media Player Classic – BE 1.3.0.3 CZ

Jeden z forků populárního přehrávače se spartánským prostředím se nazývá Media Player Classic – BE. Oproti originálu si už nedává tolik záležet na tom, aby prostředí vypadalo jako z devadesátých let. Lehce modernizovanou podobu nicméně vypnout můžete. Volitelnou funkcí zůstává náhled nad lištou průběhu přehrávání. Usnadní vám nalezení místa, odkud jste chtěli začít. Poslední verze podporuje Windows 8.1, automaticky přehrává filmové disky Blu-ray a umožňuje automaticky znovu načíst titulky, když přehrávač detekuje změny.

Do náruče se nám snesla funkce pro zapamatování poslední pozice. Ta tu byla dříve, ale teď se vztahuje i na filmy na DVD a Blu-ray. Pokud se chcete pitvat v dlouhém seznamu drobných úprav, které ovšem na přehrávání vliv mají, můžete tak učinit na oficiální stránce. Stáhnout můžete buď instalační program, nebo přenosnou variantu.

Media Player Classic – BE 1.3.0.3

.NET Version Detector 14 EN

Zajímá vás, kolik různých verzí .NET Frameworku váš počítač vlastně obsahuje? Pomůcka pro zjištění takových informací vám bude pomáhat, pokud často spravujete cizí počítače. Některé aplikace vyžadují různé verze zmíněného prostředí a vy budete okamžitě vědět, na čem jste. Stav instalovaných verzí vám .NET Version Detector naznačí také graficky. Kromě toho vypisuje, která verze Windows v základní výbavě obsahuje kterou verzi .NET Frameworku.

K tomu vám nabídne každou z nich ke stažení. Počítač tedy případně doplníte o pár chybějících knihoven. .NET Version Detector asi nebude pro každého, svou cílovou skupinu si ale jistě najde. Program se neinstaluje. Poslední verze podporuje .NET Framework 4.5.1.

.NET Version Detector 14

Foxit Reader 6.1 EN

Jedna z nejpopulárnějších čteček dokumentů ve formátu PDF si připravila pár menších novinek, kterými hodlá v listopadu zaujmout. Kupříkladu zjednodušuje proces skenování. Jak asi víte, kromě toho můžete tisknout pédéefka pomocí virtuální tiskárny, kterou vám Foxit Reader přidá do počítače. Jedná se o multifunkční nástroj, ačkoli se tváří pouze jako čtečka. Lepší integrace se SharePointem asi nebude lákavá pro většinu běžných uživatelů. Snad vás zaujme aspoň export komentářů do CSV.

Foxit Reader 6.1

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!