Novinky: LibreOffice 4.2, Comodo Internet Security 7 beta a další

0

Evernote 5.1.2 EN

Zapisovat si poznámky do papírového bloku patří k věcem minulosti. Buďte pokrokoví a ukládejte vše do jednoho nadřazeného digitálního zápisníku, který bude vaše data uchovávat v cloudu, takže se k nim dostanete takřka z libovolného zařízení. Poslední řada klienta pro Windows podporuje fyzické zařízení, konkrétně skener ScanSnap Evernote Edition. Ten sice doma nejspíš nemáte, ale kdyby náhodou ano, tak si v souvislosti s ním užijete rovněž integrované sítě LinkedIn. Naskenované vizitky snadno přiřadíte ke konkrétním lidem.

 

Z vizitky se totiž načtou všechny dostupné údaje, kterými následně snadno doplníte chybějící políčka na kartě s kontaktem. Zbytek informací se načte z webu LinkedIn. Ačkoli zní funkce užitečně a zajímavě, hádáme, že ji asi využijete skutečně málokdo. Ze skeneru si aplikace nevezme pouze informace z vizitek, ale také může do počítače automaticky ukládat obsah importovaných dokumentů.

Evernote 5.1.2Evernote 5.1.2 | Foto: Evernote Blog


LibreOffice 4.2 CZ

Bezplatná kancelář svému konkurentovi od Apache opět výrazně odskočila. Ten sice dávno nabídl postranní panel s nástroji, ale kromě něj získala LibreOffice 4.2 mnohem víc. Ikony konečně nevypadají nevkusně a barevně, naopak jsou velice elegantní. Bohužel, ne všechny se stihly převléknout. Integrace s Windows se sice pozdě, ale přece dostala na další úroveň. Náhledy dokumentů na hlavním panelu se seskupují podle aplikace a v jumplistu najdete seznam naposledy otevřených dokumentů.

Nová uvítací obrazovka zlepšuje přehlednost náhledy naposledy upravovaných dokumentů. Výpočet vzorců na bedra přebírá grafická karta, čímž se příslušné operace velmi výrazně urychlí. Samotný Calc byl z velké části přepsán, takže pracuje rychleji a spolehlivěji, což oceníte zejména při práci s komplexními tabulkami. Autoři opět výrazně zapracovali na kompatibilitě s formáty Microsoftu. Firmy pak ocení správu konfigurace pomocí Group Policy Objects a Active Directory.

LibreOffice 4.2

Process Explorer 16 EN

Proti virům se bráníme aktivně i pasivně. Ale antivirům mohou některé breberky uniknout. Co když se počítač chová podezřele? Pak musí přijít na řadu ruční kontrola procesů, zda se někde neskrývá záškodník. Process Explorer nyní vychází pod hlavičkou Microsoftu a jedná se o zřejmě nejlepší volbu, jak vystopovat podezřelé procesy. Sledovat budete, kolik konzumují systémových prostředků, eventuálně kam až se větví struktura podprocesů. Závislosti oken na procesech vám pomohou osvětlit nejasnosti.

Co je který proces zač a není nebezpečný? Tak tuto otázku zodpovíte snáze díky nové integraci služby VirusTotal.com. Online analýza vám během několika okamžiků prozradí, jestli soubor neskrývá nákazu.

Process Explorer 16

Comodo Internet Security 7 beta CZ

Netrvalo to dlouho a Comodo betatesterům svěřilo ukázku nové řady svého komplexního bezplatného balíku pro zabezpečení počítače. K těm se můžete zařadit i vy, ale raději dávejte pozor, poněvadž se jedná o nehotový produkt. Oproti řadě 6.3 vývojáři zlikvidovali přes 200 chyb a program oživili 45 vylepšeními. Novinka s názvem Viruscope monitoruje stav počítače a případně vrátí zpět nechtěné změny. Pomůže s obnovou systému do původního stavu, aniž byste nutně zablokovali daný software.

Nemusí to ostatně být nutně virus, kdo začne dělat nepořádek. Autoři rovněž přidali filtrování webových stránek. Snadno si vytvoříte černou listinu zakázaných webů. Comodo Internet Security navíc dovede zaznamenávat případy, kdy se uživatel pokusí vstoupit na stránku, která odporuje nastaveným zásadám. To se může hodit ve firmách, případně rodičům. Uživatelské prostředí doznalo minimálních změn, designéři zatím pouze vylepšují drobnosti.

Comodo Internet Security 7 beta

uTorrent 3.4 RC5 CZ

Populární klient pro BitTorrent již více než rok připravuje nové větší vydání s novým funkcemi. Autoři mezitím nezapomněli ani opravovat to stávající. Vydání uTorrentu 3.4 je doslova na spadnutí. Pátý kandidát na vydání může být prohlášen za stabilní. Co nám novinka nabídne? Třeba nižší vytížení procesoru při stahování a sdílení, novou ikonu pro soubory s příponou .torrent nebo především nový aktualizační mechanismu, jenž by měl tiše aktualizovat program bez obtěžování uživatele.

Dále instalační průvodce nevyžaduje zvýšená práva prostřednictvím dialogu UAC. Všimnout byste si měli rychlejšího stažení informací o torrentu, pokud klepnete na tzv. magnetový odkaz.

uTorrent 3.4 RC5 

Další důležité novinky:

Tip na starší software:

Caffeine 1.6 EN

Zní to zřejmě docela nepravděpodobně, ale pokud máte problémy s tím, že se počítač příliš brzy přepíná do režimu spánku, vypíná obrazovku nebo se uzamyká, a vy přitom nevíte, jak mu v usínání či jiné akci zabránit, existuje řešení v podobě malého nástroje Caffeine. Kofein pro váš počítač dělá jednoduše to, že simuluje stisk klávesy F15 zhruba jednou za minutu. Protože takovou klávesu na své klávesnici na 99 % nemáte, nebude tak negativně ovlivňovat vaši práci.

Protože si systém bude myslet, že píšete na klávesnici, nikdy počítač neuspí ani nezapne spořič obrazovky. V nastavení si zvolíte, jak dlouho má váš stroj udržovat v bdělém stavu. Pokud nechcete použít žádný program, byť přenosný, navštivte systémový dialog pro změnu plánů napájení.

Caffeine 1.6

Ohodnoťte tento článek!