Novinky: MultiMonitorTool, RipTunes, VLC media player 2.0.3 a další

0

CCleaner 3.21 CZOficiální stránka

Co si účinný čisticí prostředek pro Windows nachystal tentokrát? Přidává podporu pro připravovaný operační systém Windows Server 2012. Od nedávna program podporuje také Windows 8. Ohledně druhého jmenovaného byly podniknuty kroky k tomu, aby ho CCleaner dokázal správně identifikovat. Ten nyní umí vyčistit vyrovnávací paměť zásuvných modulů pro Operu a odstranit dočasné soubory z aplikace Universal Extractor. Zlepšení doznalo hledání bodů k obnově Windows, čištění mezipaměti písem a algoritmus k načtení položek po spuštění. Vydatnou porci menších novinek můžete stahovat z webu Piriformu.

 

 

Comodo IceDragon 13 ENOficiální stránka

Představovat výrobce bezpečnostního řešení Comodo, to by bylo zbytečným nošením dříví do lesa. Kromě populárního firewallu s antivirem poskytuje desítky dalších nástrojů, mezi nimi i webový prohlížeč Dragon. Ten si bere to nejlepší z Google Chromu, základ ale vylepšuje několika „bonusovými“ bezpečnostními prvky. Teď dostává bratříčka, který se příhodně nazývá IceDragon. Snadno byste uhodli, že ten pro změnu staví na základech od Mozilly. Jde tedy o takovou bezpečnější edici Firefoxu. Vznikl, aby uspokojil požadavky uživatelů.

 

Ať už fandíte Chromu nebo Firefoxu, pokaždé si můžete vybrat odnož svého favorita s pevně nastavenými zabezpečenými DNS servery od Comoda. Vybrané stránky lze rovnou proskenovat pomocí vestavěného nástroje, k ruce máte i sdílení na Facebooku.

 

 

RipTunes 1.0 ENOficiální stránka

Běžně si chodíme na YouTube pouštět nikoli pouze vtipná videa, ale i hudbu. S vloženým videem toho ale moc nenaděláte. Pokud chcete extrahovat zvukovou stopu, musíte ho nejdříve stáhnout. Nebo zkuste RipTunes. Integrované vyhledávání vás nechá stáhnout libovou písničku z údajně více než dvaceti milionů dostupných kousků. Z videa je po stažení vyjmut zvuk, který se posléze objeví ve vaší knihovně. Pak ho můžete několika klepnutími převést na vyzváněcí tón pro mobilní telefon. V editoru si vyberete začátek a konec, správný formát a dál si jen užíváte. Nesmí chybět ani sdílení písní v sociálních sítích.

Autoři se dále chlubí tím, že se hudba okamžitě objeví v iTunes. Pokud tento katalogizační přehrávač používáte, chování aplikace oceníte. YouTube je navíc prakticky nekonečná zásobárna hudby.

 

 

MultiMonitorTool 1.0 ENOficiální stránka

Nir Sofer, známá to firma produkující jeden užitečný nástroj za druhým, se dal znovu do díla a výsledkem je aplikace na správu více monitorů. Vy, s jedinou obrazovkou v dosahu, tak můžete tyto dva odstavce klidně přeskočit. MultiMonitorTool vám dovolí provádět základní operace, mj. zapínat a vypínat jednotlivé obrazovky, nastavovat výchozí zobrazovadlo nebo ukládat konfiguraci. Díky tomu ji můžete lehce obnovit po přeinstalaci Windows. Posílání oken na jiné plochy se také hodí. Kdyby vás náhodou nebavila myš, můžete psát příkazy.

MultiMonitorTool podporuje Windows XP a novější, platí to i pro Windows 8. Jako obvykle můžete stahovat jak 32bitovou, tak 64bitovou verzi zabalenou v archivu. Poku ovšem na více obrazovkách zrcadlíte stejný obsah, bude vám nástroj k ničemu.

 

 

VLC media player 2.0.3 CZOficiální stránka

Ačkoli se v poslední době vývojový tým okolo populárního multimediálního přehrávače soustředí zejména na to, aby aplikaci uschopnil na jablečné platformě, občas se musí opravit také něco na verzi pro Windows. V posledním vydání jste mohli narazit na špatné vykreslení uživatelského prostředí. Chyba se ovšem týkala pouze Windows 8, postihla tedy malé procento uživatelů. Testeři si ale mohou opravu konečně stáhnout. Kromě jedné opravy bylo aktualizováno osmnáct překladů, k tomu byly přidány další dva jazyky, které vás ovšem budou zajímat opravdu těžko.

Stáhnout můžete běžný instalační program, přenosnou edici, případně dokonce experimentální 64bitové sestavení. To ale zatím zůstává dostupné ve verzi 2.0.2.

 

 

ZoneAlarm Free Antivirus+Firewall 10.2 ENOficiální stránka

Ačkoli si ZoneAlarm budete nejspíš pamatovat jako zdarma dostupný firewall, který naše počítače chránil v době, kdy to s vestavěnou ochrannou bránou ve Windows nebylo zrovna žhavé, dnes se produkt přetavil do tolik populárního komplexního balíku pro zabezpečení počítače. Kromě firewallu nabízí bezplatnou ochranu před viry. Každopádně zpozorněte, protože používá jádro od známého antiviru Kaspersky. Hovoříme o jednom z nejlepších produktů na trhu. Za příplatek vám ZoneAlarm zprostředkuje rodičovskou ochranu a zákaznickou podporu.

 

 

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!