Novinky: Paint.NET 3.5, Microsoft SyncToy 2.1, Maxthon 2.5.10 a další

0

Paint.NET 3.5 ENOficiální stránka

O vývoj příjemného grafického editoru Paint.NET se starají dva zaměstnanci Microsoftu. Nutno podotknout, že ti opravdu vědí, jak operační systém využít naplno. Nový Paint.NET využívá možností DirectX 11 obsažených ve Windows 7 ve svůj prospěch, díky čemuž všechny prováděné operace znatelně zrychlily a také se snížily nároky na paměť. Od .NET v názvu programu si snadno odvodíte, že program staví na technologii .NET Framework, přičemž od nynějška musíte mít nainstalovanou alespoň verzi 3.5 SP1.

Paint.NET se výtečně hodí pro lehčí úpravy pořízených snímků, k ruce vám budou známé nástroje a sada zajímavých efektů, kterých pár přibylo i tentokrát. Uživatelské rozhraní zkrásnělo, ovládá se naštěstí stále stejně dobře.

Microsoft SyncToy 2.1 ENOficiální stránka

Synchronizace složek sice nepatří u většiny uživatelů na seznam nejpalčivějších problémů dne, pokud se ale do takové situace dostanete, kvalitní synchronizační nástroj náležitě oceníte. Pro Windows XP a novější s nainstalovaným .NET Frameworkem (minimálně verze 2.0) si můžete stáhnout SyncToy, nástroj od samotného Microsoftu. Sází především na jednoduché rozhraní, které uživatele zbytečně nemate. V průvodci si zvolíte dvě složky, levou a pravou, k nimž přiřadíte způsob synchronizace.

Buď se synchronizuje standardně celý obsah obou složek, a to oběma směry, nebo pouze zleva doprava. Třetí a zároveň poslední režim odráží změny provedené v levé složce taktéž do pravé, ovšem až na mazání souborů. V nápovědě programu pak naleznete návod, jak zprovoznit automatickou synchronizaci.

Čtěte také: Windows Live Sync: P2P synchronizace a přístup na disk odkudkoli

Maxthon 2.5.10.2994 CZOficiální stránka

I v Číně vznikají zajímavé programy, mezi ty nejznámější se řadí internetový prohlížeč Maxthon. První generace vznikla jako grafická nadstavba pro Internet Explorer, zároveň ale umožňovala k brouzdání využít též vykreslovací jádro Gecko od Mozilly. To již dnes využít nemůžete. Naproti tomu v chystaném Maxthonu 3 si budete moci užít také jádro WebKit, které je součástí Google Chrome a Safari.

V záplavě užitečných funkcí se můžete trochu ztratit, vždyť v základní výbavě nechybí gesta myší, RSS čtečka nebo nástroj pro snímání stránek. Reklama vás obtěžovat nebude, prohlížeč ji umí zablokovat. Pro větší pocit bezpečí tu máme různé ochranné funkce. Funkce můžete doplnit i dodatečně formou pluginů. Poslední verze začíná podporovat nové funkce ve Windows 7.

Speccy 1.00.057 Beta ENOficiální stránka

Úspěšný vývojářský tým Piriform, který má na triku známý CCleaner, se pustil do výzkumu pokročilejší analýzy systému. Tak vznikl program Speccy, záchvat kreativity při jeho tvorbě ale autoři zjevně nedostali. Výsledkem je produkt, který do tradičně pěkného grafického zpracování zaobaluje soubor běžných informací o hardware a o systému. Co se týče druhého jmenovaného, tak se dozvíte pouze název vaší edice Windows a datum instalace. Z hardwaru autoři klasicky vybrali základní desku, CPU, RAM, grafickou kartu, pevný disk, optickou mechaniku a zvukovou kartu.

Množstvím informací asi ochromení nebudete, na druhou stranu mějme na paměti, že jde o vůbec první veřejnou verzi. Speccy tedy těžko míří na hardwarové nadšence, zaměřuje se spíše na začátečníky.

Spiffy 0.3.12 ENOficiální stránka

V poslední době jste mohli narazit na problém najít nějaký příjemný notifikátor nových zpráv v Gmailu. Spiffy se docela vypracoval a mohl by si u vás místo najít. Pracuje až se dvěma účty zároveň a příchozí zprávy dovede oznámit vysouvacím upozorněním, případně zvukem. Od poslední verze podporuje vedle klasické verze Gmailu i e-mail v Google Apps. Spiffy se schovává v oznamovací oblasti, můžete jej nosit s sebou na flash disku. K jeho spuštění budete potřebovat minimálně .NET Framework 2.0, Windows 7 již patří na seznam kompatibilních systémů.

Halite 0.3.2 CZOficiální stránka

Úlohu jednoduchého BitTorrent klienta dříve jednoznačně zastával uTorrent. Ten však časem začal nabírat funkce, čímž mohl některé své fanoušky odradit. Pokud mezi ně patříte i vy, vyzkoušejte Halite. U něj se o nějakém nadbytku funkcí příliš hovořit nedá, přesto například důležitý plánovač nechybí. Uživatelské rozhraní vypadá stroze, naleznete v něm však všechny důležité ovládací prvky a informace. Halite určitě potěší existencí 64bitové verze.

Návod: Jak stahovat přes Bittorrent?

Další novinky, které byste neměli minout:

Ohodnoťte tento článek!