Novinky: Paint.NET 4.0 beta, Easy Context Menu 1.1, PDF Shaper a další

0

Paint.NET 4.0 beta EN

Populární nástroj na úpravu fotografií na podzim představil poprvé čtvrtou řadu. Ta přinese vylepšení, na která uživatelé čekají řádově roky. Alfaverze byla plná chyb, zatímco stádium beta slibuje klidnější uživatelský zážitek. Co se od posledních sestavení změnilo? V nástrojové liště na váš povel o dokončení akce bude čekat nové tlačítko. Jednoznačně tím od sebe oddělíte akce, třeba kdy kreslíte více objektů po sobě.

Na výběr máte také ze dva oblečků. Uživatelé Sedmiček mají k dispozici standardně modrý, uživatelé Osmiček světlý. Nemusíme asi dodávat, že v této vývojové fázi vývojáři především odstranili spoustu chyb. Připomínám, že Paint.NET 4 už nepodporuje Windows XP ani Windows Vista. Musíte mít aspoň Windows 7 SP1.

Paint.NET 4.0 beta

Easy Context Menu 1.1 EN

Když už si má člověk přizpůsobit prostředí operačního systému, kde bude trávit hodně času, tak by to měl udělat do nejmenších podrobností. Kontextové nabídky bohužel standardně upravit nelze, přitom přeskládání položek může zvýšit efektivitu práce. S Easy Context Menu se pustíte do úprav, které neznají omezení. Každou položku zakážete či povolíte, přidáte k ní ikonu nebo k ní přiřadíte podmínku, že se objeví pouze při zmáčknutí klávesy Shift.

 

Vy rovněž určujete pořadí položek. Kontextových nabídek existuje několik. Jedna je na ploše, další se objeví, když klepnete na Počítač. Easy Context Menu vás nechá pohrát si se všemi. Nástroj se neinstaluje a je k dipozici v nativní 64bitové edici. Částečně však podporuje i stará Ikspéčka. O nic nepřijdete, ani pokud vlastníte Windows 8.1.

Easy Context Menu 1.1 

PDF Shaper 2.3 EN

Zdá se vám prostředí aplikace povědomé? Mělo by, neboť její autoři mají na triku ne úplně neznámý Image Tuner nebo ISO Workshop, na který jsme vás upozorňovali minule. PDF Shaper se opět specializuje v jiné branži. Tentokráte mu jde od ruky práce s PDF. V podstatě vám nabídne kompletní servis. Poslouží totiž při slučování nebo rozdělování dokumentů. Vyexportujete z něj obrázky, případně text.

Jindy vám přijde k duhu kompletní konverze PDF do obrázku, případně obráceně. Podepisování dokumentů vám bude k ruce zrovna tak. Za nástroj nezaplatíte ani korunu, jen se budete muset poprat s angličtinou.

PDF Shaper 2.3

Free Folder Monitor 7.4.5 EN

Divíte se, proč je váš disk neustále tak aktivní? Slyšitelný pohyb vám vysvětlí Free Folder Monitor. Sleduje totiž obsah složky a podrobně vypíše jednotlivé akce. Každý pohyb na pevném disku se zobrazí v seznamu. Připravte se na to, že vám možná bude zrak přecházet z toho, ke kolika zápisům dochází. Snadno odhalíte program, jenž zbytečně zatěžuje disk. Program žádné vyšperkované prostředí nepotřebuje.

Jednotlivé akce můžete vypínat. Jestli vás zajímají pouze zápisy, nebo naopak čtení, tyto akce ovlivníte přímo. Vedle filtrů program disponuje funkcí pro sledování konkrétní složky. Své využití si nenápadný nástroj určitě najde.

Free Folder Monitor 7.4.5

Další důležité novinky:

Tip na starší software

ScreenTabs Free 0.92 EN

Uživatelé Linuxu znají dobře více ploch. Windows v základní výbavě podobnou funkcí nedisponují. Trochu jiný koncept toho, jak na jeden monitor vnést trochu pořádku, zkouší ScreenTabs. Stále se bavíme o virtuálních plochách, jen ten způsob přepínání mezi nimi je jiný. Na levé straně obrazovky se objeví panely, ne nepodobné těm, co známe z internetových prohlížečů. Zdarma dostupná edice vás limituje třemi panely na primární obrazovce.

Na sekundární smíte mít dokonce pouze dva. Na každý panel pak připadá pět položek. Autoři požadují, aby váš počítač pohaněla alespoň Windows 7. Dle mého panely nevypadají zrovna vábně, ale až na ty omalovánky považuji ScreenTabs za povedený nástroj na zlepšení produktivity.

ScreenTabs Free 0.92

Ohodnoťte tento článek!