Novinky: PrimeVine, Smart Defrag 3, KMPlayer 3.8, ReIcon 1.2 a další

0

PrimeVine 1.0 EN

Vine je příklad sítě, která začala s klienty pro mobily. Zhruba po roce existence podporovala tři hlavní platformy a nakonec přidala možnost prohlížení krátkých videí v uživatelských profilech na webu. Jenže pokud máte tablet s Osmičkami, také prahnete po nativním zážitku. Přání vám splní PrimeVine. Podporuje nejdůležitější funkce – kromě prohlížení příspěvků to je vyhledávání hashtagů nebo uživatelů. Nezapomnělo se ani na integraci se systémem.

Kromě stylu Metra proto očekávejte připínání štítků či třeba uživatelů na Úvodní obrazovku. Všimnout si můžete nenápadné reklamy. Překážet vám rozhodně nebude. PrimeVine si vaši pozornost zaslouží už jen z toho důvodu, že je k dispozici zdarma a vypadá nádherně.

PrimeVine 1.0

Tweetium 1.4 EN

Předesílám, že následující klient pro Twitter není zdarma. Stojí 60 Kč, ale hardcore fanoušci štěbetavé sociální sítě mu to jistě prominou. Sehnat výborného klienta je v posledních měsících celkem problém. Někteří výrobci vývoj kvůli omezujícím podmínkám ze strany Twitteru zařízli. Jiní klienti nasadili cenu vysoko, aby tak rychle nevyčerpali limit uživatelů. Tweetium v pouhých 0,2 MB zahrnuje spoustu funkcí, které oficiální klient nemá. Můžete odfiltrovat hashtagy nebo uživatele, kteří vás nudí.

 

Poslední vydání bylo obohaceno o přepracované skákání na pozici, kde jste procházení minule skončili. Několik úprav zamezuje zbytečnému pojídání výkonu zařízení. Autoři si opět pohrávali s animacemi a opravili spoustu chyb. Vývoj pokračuje velmi rychle, mezi vydáním Tweetia 1.3 a 1.4 uplynul zhruba týden.

Tweetium 1.4

Google Chrome 33 beta CZ

Od úterý uživatelé po celém světě přijímají aktualizace prohlížeče Chrome. O dvaatřicáté řadě jsme psali. Od čtvrtka si uživatelé kanálu s betaverzemi mohou zkoušet pro změnu novinky ve Chromu 33. Spousty věcí se dočkají vývojáři, kteří získají mj. přístup k novému Web Speech API. To dovede rozpoznávat a čerstvě také syntetizovat lidskou řeč. Až na vás webová stránka bude mluvit, nelekněte se. Weboví vývojáři mohou dále vytvářet nové prvky HTML/DOM.

Čekají nás mocnější webové aplikace? Minimálně se prý zjednoduší kód. Google rovněž optimalizoval stažení písma, aby operace byla dokončena před sestavením stránky vykreslovací jádrem. Dopad použití vlastního písma tudíž prohlížeč nezpomalí. Aspoň teoreticky. Animace a přechody pohání animační model nové generace. Výsledkem bude vyšší rychlost. Na rozdíl od verze 32 se novinka zaměřuje striktně na vývojáře.

Chrome 33 se zaměří na novinky pro vývojáře
Chrome 33 se zaměří na novinky pro vývojáře

KMPlayer 3.8 CZ

Předně musím říct, že stále ještě docela populární multimediální přehrávač je prošpikovaný reklamou. Platí to aspoň pro instalační program, kde vás celou dobu provází blikající transparent a pak se ještě musíte vyhnout dvěma reklamním softwarům. V hlavním okně obtěžuje jakási reklama na League of legends a tak vůbec. Oproti předchozím řadám si všimnete menších zásahů do uživatelského prostředí, ale žádná revoluce se nekoná. Doufejte aspoň, že se ztratila právě ta chyba, která vás trápila v předchozím vydání.

KMPlayer 3.8

Smart Defrag 3 CZ

Pokud je na produktu od firmy IObit něco sympatické, pak to bude zřejmě průvodce při prvním spuštění, jenž vás seznámí s novinkami a nechá vás zvolit jazyk aplikace. Třetí řada si vaše sympatie získá i jinak. Opět tu máme vylepšené jádro pro bezpečnou a výkonnou defragmentaci pevných disků. Poprvé se ale vývojáři speciálně podívali na zoubek dotykovým aplikacím pro Windows 8 a dovedou je optimalizovat. Přispěchali s prioritizací souborů, jež defragmentaci údajně výrazně zkrátí.

To si ale musíme ověřit. Prostředí se nafouklo, má více připomínat Metro a také být aspoň částečně ovladatelné dotykově. Jestli to bylo šťastné řešení, o tom nejsem zcela přesvědčen. Ostatní vylepšení nicméně nelze přijímat negativně. Nemá cenu zmiňovat všechny položky, v kostce nám autoři slibují vyšší výkon, stabilitu a menší náročnost na hardware.

Smart Defrag 3

ReIcon 1.2 EN

Ikon na ploše máme spoustu, rádi je taky máme, ale když se nám nějakým nedopatřením rozhodí a musíme je znovu přerovnávat, otevírá se nám v kapse kudla. ReIcon není lednová novinka, poslední verze však vyšla v prosinci a bylo by škoda si ji nepřipomenout. Tenhle nástroj si zapamatuje i několik rozložení ikon na ploše, stačí jen často ukládat. Obnova je otázkou pár vteřin. Navíc můžete položky pro obnovu a zálohu přidat do kontextové nabídky plochy nebo složky Počítač, kde budou vždycky pěkně po ruce.

Klidně si na ploše vytvoříte odkaz na přímou obnovu. ReIcon při tom všem ani nevyžaduje instalaci. Podporuje všechna Windows počítaje starými Ikspéčky. Ve staženém archivu naleznete též nativní 64bitovou edici.

ReIcon 1.2

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!