Novinky: Secunia PSI 3.0 beta, DropIt 4.0.1 a další

0

Secunia PSI 3.0 beta ENOficiální stránka

Ohlídat si každý program, zda je řádně aktualizovaný a zabezpečený, často nepatří k nejsnazším úkolům. Naštěstí existuje pomocník, kterého můžete hlídáním softwaru pověřit. Bude vám pak podávat reporty o tom, co by bylo potřeba zaktualizovat nebo jak závažné díry nainstalované programy obsahují. Dánská bezpečnostní firma Secunia již řadu let zdarma poskytuje svého hlídače s názvem PSI. A chystaná třetí řada se nese na revolučních vlnách. Prostředí byste nepoznali, bylo kompletně předěláno, nenajdete v něm žádné nabídky a lišty. V hlavní okně nyní uvidíte to podstatné, a sice vysloužilé programy, nic víc.

Především se aktualizace instalují samy, když to jde. Secunia PSI vám tudíž se třetí řadou ušetří dost práce s programy, které se samy nedovedou ohlídat. Ruční aktualizace vás odkáže na web výrobce daného softwaru. Zmíněná hlášení o závažnosti nalezených děr se bohužel vytratila. Ve finále se snad budeme moci přepnout do nějakého rozšířeného režimu.

DropIt 4.0.1 ENOficiální stránka

Nebaví vás organizovat soubory, přesto se do uklízení pouštíte, protože máte rádi pořádek? DropIt pořádkumilovným povahám ušetří dost práce. Funguje na jednoduchém principu, vytvoříte v něm sadu pravidel a pak mu dáte soubory k přetřídění. Těch sad může být více, podle toho, jak chcete s určitými skupinami souborů nakládat. Pakliže chcete, aby se z celého výběru pracovalo pouze s obrázky JPG, určíte právě tuto příponu. Filtrovat ovšem můžete také pomocí názvu, umístění, velikosti nebo regulárních výrazů. A co s výběrem můžete všechno dělat? Program podporuje dvanáct akcí, mj. přesun, kopírování, kompresi, dekompresi, přejmenování nebo smazání, dále nechybí kopírování do schránky nebo vytvoření playlistu.

Hromadu neuspořádaných dat stačí přesunout na plovoucí ikonku, jíž vám DropIt na obrazovce vytvoří. Konkrétní složky můžete nechat monitorovat, takže se všechny nové soubory automaticky přetřídí podle dříve stanovených pravidel.

AutoHideMouseCursor 1.0 ENOficiální stránka

Nějakou tu neužitečnou, přesto docela zábavnou aplikaci si zkrátka občas musíme představit. Nedokáži si vybavit jedinou situaci, kdy by vám AutoHideMouseCursor k něčemu skutečně byl. Maličký přenosný prográmek totiž skrývá ukazatel myši při nečinnosti uživatele. Všechny očekávané funkce má, poskytuje možnost upravit si prodlevu, která je ve výchozím stavu nastavena na krátkých pět vteřin. Po této době se ukazatel schová, ovšem stačí s myší pohnout a šipečka se na obrazovce opět se objeví. AutoHideMouseCursor můžete přikázat spouštění s Windows, autor slibuje velice šetrné zacházení se systémovými prostředky, takže za tuhle pitomůstku na pozadí nezaplatíte krvavou daň v podobě věčně vytíženého procesoru.

Vypadá možná obstarožně, ale jde o naprostou novinku, která světlo světa spatřila tento týden. A to jste si mysleli, že už všechny neužitečné nástroje pro Windows byly vynalezeny.

Panda Cloud Antivirus 1.5.2 SKOficiální stránka

Nedávno vydaný Avast 7 se veze s ostatními a pojem cloud nasazuje jako marketingovou zbraň namířenou na všechny, kdo cloudu podlehli a vidí jej jako něco zvláštního. Co má něco společného s cloudem, je populární. Na cloud lidé dnes slyší, ovšem jeden antivirus na něm již před lety založil celou svou kariéru a masám stále uniká. Panda Cloud Antivirus jako projekt úspěšně pokračuje a prochází vývojem, což je každopádně pozitivní. Čerstvá aktualizace se zaměřila na zrychlení skenování na vyžádání, optimalizace se prý zvlášť projevují pod Windows 7. Bohužel se vývojáři nezbavily tzv. bloatwaru v instalačním programu, lištu pro prohlížeče naopak obohatili o vyhledávání skrze Google.

Zlepšily se také mechanismy na detekci nových typů malwaru. Opravilo se i několik chyb, kdy se třeba malware detekovaný bez připojení k Internetu nezaznamenal do hlášení.

Capture2Text 1.1 ENOficiální stránka

Nevěděli jste, jak zachytit text z obrázku? Kdejaký skener dovede na papíře vytištěný text převést do počítače tak, aby ses ním dalo pracovat v textovém editoru. Z obrázku se tak vlastně stane text. V prostředí Windows se něco podobného dá udělat také, byť uznávám, že Capture2Text není zrovna dokonalý skvost. Především podporuje omezené množství jazyků, kupodivu k podporovaným patří i čeština, jen si musíte doinstalovat speciální balíček, v základní výbavě ji nenajdete. Program v podstatě nemá uživatelské prostředí a ovládá se přes kontextovou nabídku v ikoně vedle hodin. Kromě toho, že dokáže vypreparovat text z obrázku, rozpoznává a převádí na text řeč.

Chatrné ovládání a chybějící pořádné prostředí program dost shazují, ještě by to chtělo hodně zapracovat a časem třeba bude z Capture2Text vynikající pomocník. Takhle jen ujde.

Super 2012 build 50 ENOficiální stránka

V minulém týdnu vyšel nástroj na konverzi multimédií, který byste si neměli nechat ujít. Pakliže potřebujete něco zkonvertovat, můžete v každém případě sáhnout po Super. Je totiž jedno, zda jde o video či o zvukový soubor. Cokoli po programu chcete, to udělá. Nové vydání dále rozšiřuje už tak obrovský záběr kodeků a kontejnerů pro videa. Uživatelské prostředí je komplikované a nedá vám nic zadarmo, spíše jej ocení znalci. Začátečníci by se tomuto nástroji měli vyhnout obloukem. Stále však podporuje jak prastará Windows 98 SE, tak nejnovější sedmičky. Jen si dejte pozor při instalaci, pokusí se vám vnutit lištu pro prohlížeče a další software.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!