Novinky: System Ninja 3.0, Light 27, ISO Workshop 5.0 a další

0

System Ninja 3.0 EN

Příjemný odlehčený nástroj na odstraňování nepotřebných souborů z pevných disků to dotáhl do třetí řady. Autoři si naneštěstí několik vylepšení schovali pro členy placeného klubu. Peníze musíte hledat po kapsách, i pokud máte zájem o zjednodušené uživatelské prostředí s oblíbeným režimem optimalizace, jenž z vaší strany vyžaduje jediné klepnutí. Edice Pro vám dovolí automaticky aktualizovat na nejnovější verze a neobtěžuje s reklamou. I zadarmo avšak dostanete lepší výkon a nižší spotřebu paměti.

Nástroj se naučil doporučovat položky po spuštění, které byste měli odebrat. System Ninja 3.0 po vzoru předchůdců prochází při první skenování celý disk, a dovede vyhodnotit zbytečná data pomocí heuristické metody. Tím se od CCleaneru liší. Opět vyžaduje minimálně .NET Framework 3.5. V případě zájmu si stáhnete i přenosnou edici.

System Ninja 3.0

ISO Workshop 5.0 EN

Vypalování se sice pomalu zařadilo mezi historické disciplíny, přesto pokud stále máte příslušnou optickou mechaniku, a stříbrné kotouče pro vás mají význam, nástroj pro práci s obrazy médií ve formátu ISO vám radost zaručeně udělá. Pátá generace ISO Workshop přepracovala prostředí, které zavání Metrem. Minimálně je ploché. Nechá vás vypalovat obrazy na fyzické média, eventuálně si nějaký ten obraz vytvoříte. Od poslední verze podporuje ještě více formátů.

Také vám umožní měnit nastavení formátů ISO a UDF. Aby ISO Workshop dostál svému názvu, konvertuje rovněž obrazy mezi různými formáty, umožní vám zálohovat obsah CD/DVD/Blu-ray či naopak rozbalí data obsažená v obraze do požadovaného adresáře.

ISO Workshop 5.0

Light 27 EN

Standardní edice Firefoxu je multiplatformní. Problém s multiplatformními aplikacemi je ten, že nejsou postaveny pro jednu konkrétní platformu, takže oproti specificky zaměřeným aplikacím ztrácí na výkonu. Třeba Internet Explorer je příklad rychlého prohlížeče, který je Windows šitý na míru. Jeden z pokusů o rychlejší Firefox se nazývá Light. Autor zjednoduše vyhodil nebo osekal některé věci a funkce, které byly pro koncového uživatele nedůležité. Projekt je ale v rané fázi. Vždyť instalační programy autor nabízí ke stažení prostřednictvím svého Disku Google.

 

Poskytuje jak 32bitovou, tak 64bitovou edici. Bohužel, pokud se rozhodnete pro neoficiální sestavení prohlížeče, budete muset oželet synchronizaci uživatelských dat nebo automatickou kontrolu a instalaci nových verzí. Light navíc není k dispozici v českém jazyce. Startuje nicméně rychleji a konzumuje méně paměti. Fanoušky ohnivé lišky by potěšit mohl.

Light

Defraggler 2.17 CZ

Optimalizace pevných disků je jedna věc. K tomuto tématu se autoři defragmentačních aplikací, myslím, vyjádřili dostatečně. Teď jsou ale v módě disky SDD, které nelze defragmentovat (minimálně to není dobrý nápad). Defraggler se ale s nimi pracovat učí. Nově podporuje optimalizaci jednotek od Intelu, Plextoru, Micronu nebo OCZ. Stav operace naznačuje informace v oznamovací oblasti. Stačí najet myší nad ikonu programu. Ten navíc přesněji počítá čas, který zbývá do konce akce.

Snížená spotřeba paměti potěší, ale větší radost vám udělá nový panel se statistikami. Filtrujete období, přičemž se dozvíte, kolik defragmentací proběhlo nebo o kolik jste si přerovnáním dat na disku polepšili.

Defraggler 2.17

DriveInfo 4.5.1 EN

Od Windows 8 už nemáme miniaplikace na plochu k dispozici. I ve starších systémech je Microsoft kvůli údajnému bezpečnostnímu problému doporučil vypnout. DriveInfo považujte za náhražku, která uspokojí aspoň ty jedince, kteří používali hlavně aplikace na zobrazení informací o jednotkách. Prozradí totiž, kolik prostoru vám zbývá k vyčerpání, případně vysune mechaniku či vydá příkaz k bezpečnému odebrání flash disku či jiné jednotky připojené pomocí USB.

K tomu DriveInfo zobrazuje dobu od spuštění, umožňuje připojit obrazy médií k virtuální mechanice nebo zprostředkovává změnu písmena jednotky. Funkcí se na jeden milimetr čtvereční nacpalo opravdu dost, takže si určitě pročtete kompletní seznam na oficiální stránce. Aplikace rovněž podporuje motivy vzhledu a je k dispozici v přenosné edici.

DriveInfo 4.5.1

Další důležité novinky:

Tip na starší software

SecPod Saner Personal 1.0 EN

Chcete mít jistotu, že používáte poslední verze softwaru? Staré váš počítač obvykle zbytečně ohrožují. Vyhnout se zastaralým verzím programů je přitom to nejmenší, co můžete udělat. V dnešní době i takový Avast kontroluje nejběžnější aplikace s tím, že vám nahlásí případná rizika. Kdybyste ale tento antivirus nepoužívali, zkuste samostatný specializovaný nástroj. SecPod představil Saner v prosinci.

Poradí vám se špatně nastavením zabezpečením a také se starými verzemi programů. Je k dispozici pro domácí uživatele zdarma, avšak musíte se nejprve zaregistrovat a vložit získaný klíč. Angličtina nebude překážkou, v Saneru se zorientují i začátečníci. Výtku mám jen ke dlouhé době skenování.

SecPod Saner Personal 1.0

Ohodnoťte tento článek!