Novinky: Trillian 5.2, foobar2000 1.1.15, System Ninja 2.3.6 a další

0

Trillian 5.2 CZOficiální stránka

Vyrukovat měsíc před vydáním Windows 8 s tím, že ve svém programu přinášíte lepší podporu pro tři roky stará Windows 7, to chce patrně dostatek odvahy. Vývojový tým Cerulean Studios to udělal, čímž jako by připustil, že dosud na podporu Sedmiček kašlal. Což rozhodně není pravda, právě naopak. Trillian je dlouhodobě možná tím úplně nejvzornějším komunikátorem, který již v uplynulých měsících maximálně využíval vlastnosti a novinky z Windows 7. Hlavní panel lze považovat za nejvýraznější z nich. Po dlouhém a nudném vývoji aplikace povyšuje o desetinu.

 

V náhledu nad panelem se v Trillianu 5.2 zobrazují vedle sebe jednotlivé konverzace, v elegantní podobě, ačkoli jsou všechny umístěné v jednom okně. Především vás potěší předělaný seznam úloh v Jumplistu. Buď jak buď, tyto novinky oceníte rovněž ve Windows 8. Zabudovaná kontrola pravopisu vás bohužel nenechá zvolit jazyk, zato můžete volitelně povolat do zbraně automatické opravování vašich příspěvků. Pár malých vylepšení se dočkala integrace Twitteru, nejde o nic zásadního.

 

System Ninja 2.3.6 ENOficiální stránka

Pakliže se vám přejedly do kola omílané programy na čištění počítače, především pak jeden se dvěma céčky v názvu, zkuste alternativu. System Ninja je CCleaneru v mnohém podobný, stejně jako on se zaměřuje na odklízení starých dočasných souborů z disku, protože na něm stejně akorát překáží a zabírají prostor. Kromě toho obsahuje pomocné nástroje, například na správu položek po spuštění. Dokonce vám prozradí základní údaje o počítači a o instalovaném softwaru.

Styl zobrazení sice ignoruje standardy zavedené ve Windows, celkově se však tvůrci snaží o kompaktnost. V poslední verzi přidali prostředí na přidávání výjimek při skenování. Výrazně prý zredukovali využití paměti, ale System Ninja stejně nepatřil k nejnáročnějším. Kdyby to situace žádala, můžete využít vylepšený režim skenování konkrétní složky. Nástroj je k dispozici rovněž v přenosné verzi.

 

foobar2000 1.1.15 ENOficiální stránky

Hudební přehrávač se spartánským vzhledem, který ale můžete totálně transformovat? Tyhle požadavky splňuje jeden z oblíbených hudebních přehrávačů pro pokročilejší. Začátečníci jeho vlastnosti pravděpodobně příliš neocení. Foobar2000 se potýkal s problémy ve Windows 8. Nová platforma nedělá dobře úplně všem programům. Kompatibilitu se autor snaží zlepšit v posledním vydání. Například nefungovalo přetažení písniček z Průzkumníka z optických disků do okna aplikace.

V možnostech se objevila předvolba, jež způsobí, že po klepnutí na křížek se foobar2000 neukončí, jen minimalizuje. Kdybyste snad konvertovali hudební CD do jiných formátů, přijde vhod automatické vyhledání informací o albu a doplnění tagů. Jak vidíte, i jiné novinky stojí za zmínku, ovšem zlepšená kompatibilita s Windows 8 je nejdůležitější. Jestliže nový systém již používáte, tak určitě.

 

HDClone 4.2.1 ENOficiální stránka

Jeden z těch známějších pomocníků s kopírování diskových oddílů pochází z Německa. HDClone bohužel stárne a v dnešní době již nenabízí nic moc zajímavého. Autor stále poskytuje zdarma dostupnou verzi, vedle ní ale i několik placených. Když se rozhodnete, že se vám platit kvůli jedné operaci nevyplatí, musíte se smířit s omezením přenosové rychlosti na 30 MB/s. Ani zvýšený strop není nijak zázračný. Aplikace nepodporuje ani zařízení připojená skrze sběrnici USB 3.0, vystačit si musíte s IDE, SATA či USB 2.0. jestli vám to nevadí, aplikace vám prokáže dobrou službu.

Základní edice vám dovolí zkopírovat celé disky, nikoli však jednotlivé oddíly. Kromě vyšší rychlosti kopírování HDClone 4.2 Free Edition přichází s podporou Windows 8 a bootováním na deskách s UEFI. Obávám se však, že s některými jinými zdarma dostupnými alternativami toho zvládnete víc.

 

Free Image Resizer 1.5 ENOficiální stránka

Pokud často upravujete obrázky, přijde vám vhod Free Image Resizer. Jedná se o příjemný malý nástroj, s jehož pomocí můžete velikost snímků měnit dokonce rovnou z kontextové nabídky. V té se po instalaci objeví dvě položky. Jedna z nich vám dá na výběr základní možnosti, zatímco ta druhá vás přepne do plnohodnotné aplikace. Přímá práce s obrázky je díky tomu rychlá, občas možná zalitujete, že zde není ještě pár dalších možností, třeba konverze do jiného formátu.

Spolu se změněným rozlišením však můžete zvolit rovnou i přesunutí či zkomprimování souboru. Free Image Resizer vám případně i vykouzlí kopii obrázku, nebo ho převede do PDF.

 

Multiplicity 2.0 ENOficiální stránka

Ačkoli Multiplicity poskytuje řadu funkcí, ve zdarma dostupné edici si jich moc neužijete. Ze všech vám zbude pouze základní ovládání dvou počítačů jednou myší a klávesnicí. Když si připlatíte, může těch počítačů být na jednu myš až devět. Odemkne se vám rovněž kopírování dat mezi stroji, ovládání všech přístrojů najednou jedinou klávesnicí, případně je lze všechny současně uzamknout. Jednou z novinek je šifrování přenosů, aby je někdo nemohl odposlouchávat. Všechny tyto nadstandardní libůstky ale Stardock zpoplatnil.

Další důležité novinky:

Ohodnoťte tento článek!