Novinky: TweetDeck 3.0, VLC media player 2.0.7, Panda 2.2 a další

0

TweetDeck 3.0 ENOficiální stránka

Oficiální klient pro sociální síť Twitter, jenž byl kdysi nezávislý, ale později jej provozovatel sítě koupil, se po období klidu dočkal oživení. Tentokrát dal hlavy dohromady tým designérů a grafiků, kteří se zasadili o snazší navigaci a lepší dojem. Čistší vzhled díky hranatosti připomene Windows 8. I ta ikona je plochá. Aplikace aspoň dle našeho vkusu reálně vypadá lépe, a to především díky předělanému záhlaví.

Ovládací lišta zaujala pozici na levé straně okna, odkud máte pohodný přístup ke všemu, co při používání Twitteru potřebujete. K tomu můžete TweetDeck místo minimalizace na hlavní panel poslat do oznamovací oblasti. Redesignovaný klient pro Windows přichází až po webové verzi, která byla aktualizována nedávno.

Předchozí řada TweetDecku TweetDeck 3.0
Srovnejte předchozí řadu s novým TweetDeckem 3.0 (vpravo)

VLC media player 2.0.7 CZOficiální stránka

O dostupnosti populární značky ve Windows Store zatím hovořit nemůžeme, neboť projekt nabírá zpoždění. Můžeme avšak stále používat VLC media player pro režim klasické pracovní plochy. Osmé vydání řady s kódovým označením Twoflower slouží opět čistě jako servisní. Očekávejme proto především lepší stabilitu. Opraveny byly chyby při dekódování a kódování audia a slabá místa v zabezpečení. K tomu vývojáři přihodili několik nových překladů, což nás zajímat nemusí, neboť čeština je v programu přítomna již dlouhou dobu.

VLC media player 2.0.7

Panda Cloud Antivirus 2.2 ENOficiální stránka

Aniž bychom se podivili nad nevšedním řešením, rovnou si prozraďme, že Panda je dobře fungující antivirus. Kontrola dat založená na přímé komunikaci s cloudem působí neotřele a různé organizace závažné nedostatky neodhalily. Naopak si např. podle zkoušky AV‑Test. org vede Panda dobře v oblasti falešných poplachů. Poslední vydání nese označení komunitní. Můžete s ním zavítat do nové laboratoře a zkoušet v ní různé funkce zdarma. Výrobce krásně zaobalil skutečnost, že budete dělat betatestery.

 

Některé funkce nakonec nemusí být k dispozici zadarmo. Bezplatné budou pouze po dobu experimentování. Aktuálně vývojáři nabízí k testování datový štít, rodičovskou ochranu a možnost vytvořit záchranné médium. Aby se vám nikdo nepřehraboval v nastavení antiviru, ochráníte předvolby heslem.

Panda Cloud Antivirus 2.2

TurnedOnTimesView 1.0 ENOficiální stránka

Nekonečný seriál o maličkých užitečných aplikacích od Nira Sofera pokračuje. Tentokrát vám jeho softwarové dítko prozradí, kdy jste počítač zapnuli, kdy vypnuli, jak dlouho běžel atp. Dokonce se dozvíte, zda došlo ke standardnímu vypnutí, nebo byla relace ukončena kvůli restartu. V neposlední řadě vám TurnedOnTimesView napráská, proč se vlastně počítač vypnul. Pokud je za tím nějaký chyba či aplikace, dozvíte se to. Ani nemusíte procházet obsáhlé záznamy o událostech, které si Windows vedou.

Z nich Sofer přirozeně čerpá, ve výsledku ale jeho seznam působí přehledněji. Miniaturní nástroj pracuje ve Windows 2000 a novějších, včetně Windows 8. V posledních verzích systému ani nevyžaduje zvýšená práva. To jedině, kdybyste si přáli dozvědět se více o pádech doprovozených modrou obrazovkou smrti.

TurnedOnTimesView 1.0

IObit Driver Booster 1.0 beta ENOficiální stránka

Máte ten pocit, že pánové z firmy IObit už mají nástroje úplně na všechno? Kdepak, stále vymýšlejí další způsoby, jak proniknout do našich počítačů. Tentokrát se jim to daří s aplikací Driver Booster, která nám má pomoci se získáním nejnovějších ovladačů. Po spuštění automaticky prohledá Windows, staré ovladače identifikuje a v podstatě vám nabídne nápravu na jedno klepnutí. Produkt se zatím nachází ve fázi beta, nemusíte se ho bát používat jak ve Windows XP, tak ve Windows 8.

IObit Driver Booster 1.0 beta

Další důležité novinky:

Tip na starší software

AV Audio Editor 1.0.1 ENOficiální stránka

Na malé domácí stříhání zvuku se nevyplatí kupovat drahé editory. Ze zdarma dostupných alternativ vyčnívá zejména Audacity. Dnes pro vás máme alternativu, která bez problému naplní vaše očekávání. Pracovat můžete i s několika soubory najednou, na zkoušení budete mít k ruce základní přehrávač. Ukládat budete do nejběžnějších formátů, k nimž patří MP3, OGG nebo WMA. Kromě standardního stříhání AV Audio Editor zvuk opatří nějakými efekty. Pohrávat si budete i s hlasitostí a ekvalizérem.

AV Audio Editor 1.0.1

Ohodnoťte tento článek!