Novinky: TweetMyPC, AVG Anti-Virus 9.0 Free Edition a další

0

AVG Anti-Virus 9.0 Free Edition CZOficiální stránka

Po vydání placeného bezpečnostního balíku od firmy AVG následuje s určitým odstupem zdarma dostupná edice. Novinek si na nás bývalý Grisoft příliš mnoho nenachystal, což pramení především z faktu, že tato základní edice je okleštěná o některé funkce. Zde tedy oceníte především maximálně vylepšenou ochranu proti phishingu. Pokud rozbijete prasátko, těšte se navíc na vylepšený firewall a anti-spamový filtr. Vzhled programu se změnil jen nepatrně, zato pod kapotou se odehrály velké věci.

Nové AVG běží o pořádný kus rychleji a spotřebovává méně paměti. Dá se předpokládat, že vydání deváté generace populárního antiviru bylo částečně motivováno uvedením Windows 7 (22. října) – i tento operační systém už konečně také figuruje na seznamu oficiálně podporovaných.

Mohlo by vás zajímat: Stahujte finální verzi antiviru od Microsoftu

Dropresize 0.1.3 Beta ENOficiální stránka

Jestliže často měníte rozlišení obrázků, typicky pro potřeby umístění na webu, určitě oceníte nástroj Dropresize. Jednodušší a rychlejší způsob, jak to provést, asi neexistuje. No uznejte sami – program vytvoří složku, do níž pokaždé obrázky přesunete. A to je vše, snímky se převedou automaticky. Co se týče nastavení cílových parametrů pro obrázky, zvolit můžete buď maximální výšku, nebo šířku. K tomu vyberete vhodnou kvalitu, a pak už jen vše potvrdíte klepnutím na tlačítko OK. Prozatím Dropresize bohužel podporuje jen formát JPEG, další typy by se měly objevit časem.

Program by měl být kompatibilní se systémy Windows XP, Vista a 7, k běhu vyžaduje .NET Framework 2.0.

TweetMyPC 2.0 ENOficiální stránka

V minulosti jsme si představili aplikaci Vectir, se kterou můžete ovládat počítač pomocí mobilního telefonu a bezdrátového rozhraní Bluetooth. Napadlo vás ale někdy, že svému PC můžete rozkazovat také přes sociální komunikační síť Twitter? Nejprve si stáhněte prográmek TweetMyPC, pak si zaregistrujte speciální účet na Twitteru, který budete posléze využívat jen pro účely ovládání PC. V nastavení programu následně vyplňte požadované údaje a můžete z vytvořeného účtu začít tweetovat.

V tomto případě to znamená, že zadáváte jednoduché příkazy, jako například vypnout PC (shutdown). TweetMyPC však využijete i pro sejmutí obrazovky (snímek se nahraje na Twitpic), nebo s jeho pomocí ukončíte na dálku nějaký proces. Seznam příkazů naleznete zde. O vykonání akce vás program informuje odpovědí, viz obrázek níže. K běhu vyžaduje alespoň .NET Framework 3.5.

Auslogics Disk Defrag 3.0.2.40 ENOficiální stránka

Na poli freewarových defragmentačních nástrojů čím dál více vyčnívá dílko společnosti Aulogics. Jejich Disk Defrag vyniká vlastním účinným defragmentačním algoritmem a přehledným uživatelským rozhraním. Nové vydání umožňuje minimalizaci do oznamovací oblasti a obecně zpříjemňuje ovládání programu. Autoři tvrdě pracovali na optimalizaci, díky čemuž na defragmentaci v některých případech ve srovnání se starší verzí stačí poloviční čas. Systémové soubory můžete nechat přesunout na začátek disku, čímž se celý proces zpomalí, zároveň se ale ve výsledku může zvýšit výkon počítače.

SIW 2009-10-22 CZOficiální stránka

Pakliže se o své PC zajímáte do nejmenších detailů, program SIW (System Information for Windows) pro vás bude tím pravým. Naprosto vyčerpávající údaje o systému, softwarové výbavě a hlavně o hardware vám vystačí na několik hodin studia. Program v reálném čase kontroluje například teplotu, napětí, nebo rychlost otáčení větráčků. S dodávaným nástrojem Eureka zase zjistíte, jaká hesla se schovávají pod hvězdičkami. Nejnovější verze přidává podporu Windows 7 a umožňuje pod systémy Vista a 7 prohlížet naplánované úlohy.

DefaultBrowser 1.8 ENOficiální stránka

Na závěr se budeme věnovat stařičkým XP. Když v tomto systému změníte výchozí internetový prohlížeč, změna zasáhne všechny uživatele na daném počítači. Ale co když všichni nepoužívají stejný browser? Pak přichází ke slovu program DefaultBrowser, který uvedený problém elegantně řeší. Seznam podporovaných prohlížečů pokryje potřeby většiny, vždy si ale můžete zadat ručně cestu k vlastnímu prohlížeči. Velkou výhodou tohoto řešení je, že snadno dosadíte do pozice výchozího prohlížeče i jejich přenosné varianty (i když například Mozilla Firefox Portable se na seznamu podporovaných již nachází).

Další novinky, které byste neměli minout:

Ohodnoťte tento článek!