Novinky v Gmailu: People Widget a detailnější adresy kontaktů

0

Google přišel s dvojicí nenápadných novinek, jež rovnou nasadil do Gmailu bez mezipřistání v podobě Laboratoře, kam vkládá experimentální funkce.

Tou první jsou větší detaily v adresách kontaktů. Stačí při úpravě kontaktu klepnout v řádku s adresou na Podrobnosti a vyplnit jednotlivá pole, viz obrázek. Potěší, že předchozí adresa vložená do jednoho řádku se správně (u pěti náhodných tomu tak bylo) rozloží do více polí.

Gmail

Druhým zlepšovákem je People Widget. U každého e-mailu nebo chatu se na pravé straně zprávy zobrazuje boxík s dalšími informacemi o kontaktu. Pokud s vámi sdílí soubory v Docs, schůzku v kalendáři, najdete tam patřičné odkazy. Widget je stále nahoře, i když stránku posunete úplně dolů.

Pokud máte v konverzaci více lidí, zobrazí se detaily všech. Hromadně s nimi můžete zakládat události v kalendáři, napsat všem e-mail nebo se spojit v chatu.

Gmail

Funkce je ve výchozím nastavení aktivována, pokud vám také ude vadit, že ubírá prostor pro samotnou zprávu, můžete ji naštěstí vypnout. V nastavení Gmailu (karta Obecné) hledejte Widget Lidé a zvolte Skrýt.

Zdroj: GoogleOperatingSystem

Novinky v Gmailu: People Widget a detailnější adresy kontaktů

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář