Novinky ve SkyDrive: rychlejší nahrávání a prohlížení všech fotoalb

0

Cloudové úložiště s 250 miliony uživatelů a levnými nabídkami dokoupení dodatečné kapacity, to je SkyDrive. Microsoft s uvolňováním novinek nezpomaluje, stále nás zavaluje dalšími. Jeho úložiště, kde každý uživatel dostane zdarma 7 GB, bude počínaje 13. květnem jinak nakládat s fotografiemi. Během 48 hodin by uživatelé měli mít možnost procházet všechny obrázkové galerie formou časové osy.

Konkurence nespí: Google spojí online úložiště. Gmail, Drive a Google+ dostanou společných 15 GB

Všechny případné snímky z pondělí se tím pádem seskupí do skupiny „13. května“. Samostatný oddíl budou tvořit měsíce. Kromě časového dělení budou obrázky roztříděny do skupin podle události. Vaše narozeninové fotky se proto nebudou míchat se snímky ze ZOO, ačkoli je pořídíte ve stejném dni. Není známo, zda je služba oddělí na základě časového odstupu pořízení série.

Časová osa se bude hodit všem, kteří nahrávají fotky do cloudu automaticky ze svého Windows Phone
Časová osa se bude hodit všem, kteří nahrávají fotky do cloudu automaticky ze svého Windows Phone| Foto: Microsoft

I Microsoft tentokrát ukládání fotografií do cloudu vypichuje v souvislosti s tím, že kdyby došlo ke zničení vašeho počítače, soubory zůstanou neporušené ve SkyDrive. Tohle dosud dělal především Google, který v propagačních videích zničil hodně Chromebooků (zatímco data uživatelů byla vlastně kompletně uložena v cloudu).

 

Webová verze SkyDrive se každopádně naučila procházet všechny obrázky najednou, včetně možnosti spustit presentaci, to je pro dnešek nejdůležitější sdělení. K menším vylepšením patří hezčí miniatury souborů vyrobených ve Wordu nebo PowerPointu.

Na uvedené novinky se ještě nenápadně nalepila nová verze klienta pro osobní počítače, kde vývojáři zapracovali na nahrávání obrázků do úložiště. To by díky úpravám na straně aplikace i serverů mělo probíhat 2× – 3× rychleji. Nedávno bylo pro změnu ve všech zemích umožněno zálohovat fotky a videa z telefonů s Windows Phone v plné kvalitě.

Zdroj: Inside SkyDrive

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Presne to sedí s mojim zistením, že pomerne nezmyselne na predražený Apple nažgrhlí kopa ľudí len z dôvodu aby mali Apple, ako imidž, ktorý im má nezmyselne akože zdvihnúť sebavedomie.

    Samozrejme, že u nikoho normálneho kredit vlastníka Apple nestúpne, skôr naopak :-).

    Samozrejme potom šetria na aplikáciách a v davovej histérii pri zľavách to zvyšuje predaje do nenormálnych hodnôt. Ako sa v článku uvádza.

     

    Podstatne lepšie je, podľa mńa kúpiť si oveľa lacnejší, porovnateľný smartfon od inej firmy (Samsung, HTC,…) a nevyhodené peniaže za predražený Apple investovať do nákupu kvalitných a užitočných aplikácií a nevbyť odkázaný len na ich zľavy :-).