Novinky ve Skype, Firefoxu, Total Commanderu a dalších

0

Skype 4.0.0.155 Beta [vývojová verze] CZOficiální stránka
Hojně využívaný program na telefonování přes internet, nejen z počítače do jiného počítače, ale po zakoupení kreditu i na klasické pevné linky a mobily. Ve čtvrté verzi se vývojáři rozhodli vzít to pěkně od podlahy a kompletně překopali celé rozhraní programu. Uvidíme, jak to bude vypadat ve finálním vydání, ochutnávku však můžete vyzkoušet již dnes.

QIP Infium RC3 Build 9012 [vývojová verze] CZOficiální stránka, stránka s češtinou
Alternativní klient pro ICQ, který si získal srdce mnoha lidí, se pomalu blíží ve zcela nové verzi Infium. To bude umět kromě ICQ i například Jabber, což bude jeho největší odlišnost od současného QIPu 2005. Jinak se toho na programu samotném zase tolik nezměnilo. V tomto nejnovějším sestavení (které vyšlo skoro po měsíci po předchozím) klasicky dochází na opravu chyb i vylepšení rychlosti. A v Jabberu máte možnost oznámení nových emailů.

Mozilla Firefox 3.1 Alpha 1 [vývojová verze] ENOficiální stránka

S tímto populárním a kvalitním internetovým prohlížečem, v jehož logu naleznete červenou pandu (či lišku, co se vám líbí víc), jste se pravděpodobně již někde setkali. Nedávno byla uvolněna verze 3.0, které se podařilo ukořistit světový rekord za největší počet stažení softwaru během prvních 24 hodin po vydání. První vývojový milník nového Firefoxu 3.1, připravovaného na konec letošního roku, je k dispozici pouze v angličtině. Nově se v této verzi objevuje vylepšený chytrý adresní řádek, náhledy při přepínání panelů a dále zejména technické záležitosti, které budou zajímat maximálně webové vývojáře. Pro standardní každodenní práci však používejte poslední poslední stabilní verzi.

CCleaner 2.10.618 CZOficiální stránka
Ve Windows se časem nahromadí nepotřebné soubory, které pouze zpomalují počítač. CCleaner většinu takových souborů odstraňuje, dokonce se podívá na zoubek i systémovému registru. Jak bývá zvykem, byla v nové verzi zlepšena kompatibilita čištění.

K-Lite Mega Codec Pack 4.1.0 ENOficiální stránka
Pokud jste někdy měli problém s přehráváním multimédií ve vašem počítači, možná vám chyběly potřebné kodeky. S touto ucelenou sadou kodeků přehrajete snad úplně všechno. Ve výbavě je i přehrávač spartánského vzhledu Media Player Classic (ovšem klasické přehrávání funguje na výbornou).

Launchy 2.1.1 ENOficiální stránka, recenze
Uživatelé Windows Vista se dočkali přepracované nabídky Start, která umožňuje vyhledávat v programech psaním počátečních písmen. Uživatelé Windows XP mohou využít na podobném způsobu pracující program Launchy – stačí napsat prvních pár písmen a je vám nabídnut program s příslušným názvem. Okno tohoto programu vyvoláte klávesovou zkratkou Alt + Mezerník. Tato verze jako první funguje i na Linuxu, obsahuje plugin Google Calculator (gcalc) a má nastavenou minimální průhlednost na 15%. Zapracováno bylo také na optimalizaci vyhledávání a náročnosti na paměť.

VirtualBox 1.6.4 ENOficiální stránka
Pokud chcete ve svém stávajícím systému spustit jiný operační systém, VirtualBox bude určitě jednou z nejlepších možností. Dokáže nasimulovat různá hardwarová prostředí, má poměrně široké možnosti. Touto verzí autoři opravili různé chyby.

Total Commander 7.04 CZOficiální stránka
Legendární souborový manažer, obsahuje nespočet různých funkcí. Dvoupanelové rozhraní, FTP klient, vnitřní podpora archívů, porovnávání souborů či synchronizace složek a mnoho dalších vychytávek. Po třech měsících vývoje došlo kromě oprav a vylepšení stávajících vlastností i na šifrování archívů ZIP.

Novinky ve Skype, Firefoxu, Total Commanderu a dalších
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas