Novinky ve Windows 7 Server

0

Druhé vydání operačního systému Windows Server 2008, někdy nazývané jako Windows 7 Server, by podle očekávání mohlo vyjít spolu s desktopovou verzí Windows 7, tedy již v roce 2009, nikoliv až roku 2010. Již nyní ale známe některé nové funkce, které nám tento systém přinese.

Stejně jako desktopová Windows 7, bude serverová verze podporovat až 256 logických procesorů (oproti 64 u současného Windows Serveru). Rovněž se dočkáme o rozšíření šifrovací funkce Bitlocker, kdy pomocí Bitlocker To Go půjdou šifrovat i data na USB úložných zařízeních, jako jsou například flashdisky.

Dále můžeme očekávat druhou verzi PowerShellu a virtualizačního nástroje Hyper-V. Přibude podpora Direct Access, čímž se eliminuje nutnost použití VPN sítí pro zabezpečené datové přenosy. Větší počítačové infrastruktury pak využijí Branch-office Caching, díky kterému se sníží zatížení sítě: Umožní totiž vytvoření několika lokálních cachí, jenž se pravidelně synchronizují s centrálním zdrojem dat. V Server Core verzi (tj. verze bez grafického rozhraní) se rovněž dočkáme podpory .NET frameworku a PowerShellu.

Zdroj: ZDnet Blog

Ohodnoťte tento článek!