Novinky ve Windows Mobile 7 + video

0

Microsoft na Mobile World Congress představil novou majoritní verzi operačního systému Windows Mobile 7, jež zcela mění dosavadní zvyklosti operačního systému Microsoftu pro mobilní zařízení. Vývojáři se přestali na mobilní telefon dívat jako na osobní počítač a přizpůsobili jej k snadnému a rychlému ovládání skrze malou dotykovou obrazovku.


Grafické rozhraní nazývané Metro nápadně připomíná to z multimediálních přehrávačů Zune, s grafickými prvky známými i z Windows Media Center. Vyžaduje kapacitní dotykové obrazovky s podporou více bodů dotyku pro přirozená gesta známá i z jiných zařízení a snadnému ovládání bez stylusu, přičemž samotné aplikace mají být intuitivně integrovány do rozhraní.


Systém je inteligentně napojen na řadu sociálních služeb, díky čemuž získáte snadný přístup k novinkám o vašich známých, či sami sdělíte ostatním, co zrovna děláte. Kromě informací se snadno podělíte i o vaše fotografie a videozáznamy, díky integraci s Xbox LIVE zase můžete nosit zábavní centrum všude s sebou, včetně svého herního profilu, provázeného s konzolí Xbox 360.


Využitím prvků ze Zune se snadno dostanete ke své hudbě a filmům, ať už se nacházejí v samotném zařízení, na internetu, nebo ve vašem domácím počítači. Microsoft oznámil dostupnost zařízení s tímto systémem na poměrně neurčité „svátky/prázdniny 2010“ a stále nezůstávají zodpovězeny některé předchozí obavy, zejména o možnosti běhu více aplikací najednou (multitasking), či zpětné kompatibilitě s aplikacemi z předchozích verzí.

 


Get Microsoft Silverlight

Zdroj: Windows Team Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář