Novinky ve Windows Store: desktopové aplikace, lepší navigace a výkon

0

Ve Windows 8 Release Preview naleznete kromě jiných novinek také vylepšený Windows Store. O změnách se rozpovídal Microsoft na svém blogu. Katalog nabízí unikátní obsah pro 26 zemí, v Consumer Preview jich bylo pouze 21. Pokud stát, kde bydlíte, nepatří mezi ty šťastnější, musíte se spokojit s jednou verzí katalogu pro celý zbytek světa. Podpora se ale průběžně zlepšuje a Microsoft si dává poměrně dost záležet na tom, aby pokryl co největší území. Především se ale pracovalo na navigaci v obchodě.

Tip: Průvodce po Windows 8: katalog aplikací Windows Store je nová naděje

Vývojáři se poprali s tím, že při procházení jednotlivých kategorií lidé často nevěděli, jak se rychle vrátit na úvodní obrazovku. Ono tlačítko pro přechod zde bylo, jen nepatřilo mezi výraznější prvky, které by upoutaly pozornost. Údajně měli někteří problém najít seznam nainstalovaných aplikací, resp. aplikací, které jste kdy zakoupili. Obě drobnosti v Microsoftu vyřešili novou horní navigační lištou. Ta se vyvolává klasicky, klepnutím pravým tlačítkem myši.

 

Nedostatek možností při instalaci aplikací vývojáři vyřešili jednoduše, a sice další nástrojovou lištou. Instalaci tak můžete konečně hromadně pozastavit nebo úplně zrušit. Další položkou na seznamu je sdílení. Osmičky slibují, že můžete z libovolné aplikace sdílet obsah s libovolnými lidi. Rychle a bezbolestně. Sdílet můžete také informace o aplikacích. Kromě těchto zásadnějších novinek vývojáři slibují stovky drobných vylepšení, mj. lepší výkon a dodělanější vzhled.

 

Zmínit musíme také premiéru seznamu desktopových aplikací, která se měla odehrát 1. června. Skrze Windows Store je sice stále neodinstalujete ani nenainstalujete, avšak alespoň jimi můžete listovat. Když vás některý z programů zaujme, můžete pomocí odkazu navštívit jeho webovou stránku. Z té už si ten či onen software zvládnete nainstalovat. K požadavkům pro přijetí aplikace do Windows Store nyní patří zásadní podpora dotykových obrazovek a klávesnicí a myší. Tímto si firma zajistí, že budou aplikace bezproblémově ovladatelné na osobních počítačích i tabletech současně.

Zdroj: Windows Store for developers

Ohodnoťte tento článek!