Novinky: Winamp, Notepad++ a další

0

Foxit Reader 2.3.3201 CZOficiální stránka
Mohutný a mnohdy pomalý program na čtení PDF dokumentů Acrobat Reader od společnosti Adobe zná asi každý. Ne každý však ví, že existuje malá a příjemná alternativa jménem Foxit Reader. V nové verzi bylo opraveno mnoho chyb různého charakteru (včetně problémů s tiskem) a došlo ke zlepšení renderování písem a obrázků.

Winamp 5.541 CZ Oficiální stránka, stránka s češtinou
Notoricky známý přehrávač (primárně) hudebních souborů. Nově byla zlepšena detekce nových modelů přehrávače iPod a opraveno několik chyb.

Foobar2000 0.9.5.5 EN Oficiální stránka
Na rozdíl od Winampu tento přehrávač (výhradně) hudby na sebe za ta léta vývoje nenabalil tolik pro spoustu lidí nepotřebných funkcí a dokazuje tak, že v jednoduchosti je síla. Existují však pluginy, které dovolí program poměrně zásadně ovlivnit. Bohužel se budete muset obejít bez lokalizace do češtiny. Na seznamu změn máme pár oprav chyb.

Notepad++ 5.0.3 CZ Oficiální stránka
Již podle názvu asi uhodnete, o jaký typ programu se jedná. Skutečně jde o mnohem pokročilejší Poznámkový blok, tento však podporuje několik programovacích jazyků a obsahuje spoustu funkcí.

Blender 2.47 RC1 EN Oficiální stránka
Open-source program pro vytváření 3D obsahu – modelování, animace, renderování i post-produkce. Tentokrát vývojáři slibují i renderování oblohy.

Skype Recorder ENOficiální stránka
Jeden z mnoha dostupných nástrojů, které dokáží nahrát vaše hovory přes Skype do růných formátů, v tomto případě konkrétně do MP3/WMA/OGG/WAV. Obsahuje i vestavěného FTP klienta. Touto verzí bylo opraveno několik chyb.

Spyware Terminator 2.3.0.487 CZ Oficiální stránka
Spyware dnes trápí snad každého uživatele PC. Proto byste neměli minout Spyware Terminator, který se všemi těmi „breberkami“ zatočí, dokonce si posvítí i na nějaké ty viry (při instalaci si totiž můžete zvolit integraci antiviru ClamAV). Program navíc poskytuje i ochranu v reálném čase. Poslední vydání není příliš zásadní, jde jen o opravy chyb.

Sunbelt Personal Firewall 4.6.1845 CZ Oficiální stránka
Na závěr něco pro lepší bezpečnost. Windows Firewall je sice lepší než nic, pokročilejší uživatelé však dozajista dají přednost nástroji třetí strany s většími možnostmi. Mezi známější firewally patří i výrobek firmy Sunbelt. V této verzi byla konečně zapracována podpora Windows Vista (prozatím pouze 32-bitové verze), dále došlo ke zlepšení výkonu programu a jeho obranných schopností.

Ohodnoťte tento článek!