Nový 15″ Zenbook s obřím rozlišením 2880 × 1620 px

0

Asus Zenbook UX51 je výborný 15″ ultrabook vycházející z menších 13″ Zenbooků, kte kterým však přidává numerický blok klávesnice. Na patnácti palcích také už nikdo nemůže tvrdit, je rozlišení Full HD je příliš.

Tip: Asus Zenbook Prime UX51VZ: špičková patnáctka poprvé v Česku (preview)

Asus teď v tichosti zavádí nový model pod označením UX51VZ-DB114H, který bude mít ještě lepší displej, přijde totiž s rozlišením 2880 × 1620 px. To je zhruba stejně, jako má MacBook Pro Retina. Mezi notebooky s rozlišením vyšším, než Full HD, bude patřit i Toshiba KIRAbook, jež nabídne 2560 × 1440 px a samozřejmě Chromebook Pixel. Asus Zenbook byl první, dnes ho několik konkurentů dotahuje i předbíhá a těžit z toho bude uživatel.

Veškeré uvedené modely mají panel typu IPS a půjde o naprostou špičku. Do výroby displejů s vysokým rozlišením se více pouští také Sharp, což by mohlo jejich cenu více srazit. Sharp bude na velikost 15,6″ vyrábět dokonce displej s rozlišením 3200 × 1800 px.

 

Nevýhodou vysokých rozlišení na notebooku je Windows, které ani v nejnovější verzi nemá dokonalé škálování a více než Full HD za patnáctce se zatím příliš nehodí. Na Chrome OS a OSX je situace samozřejmě jiná. Ale přesto jsou vysoká rozlišení správným krokem a stroje s obligátním 1366 × 768 px opravdu již patří do muzea. Výrobci si to uvědomí teprve až když je přestanete kupovat.

A nakonec horší zpráva: nový Zenbook se bude prodávat zatím jen v Německu za cenu 1699 €.

zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!