Nový 3D smartphone a čtyřjádrový mobilní procesor LG (MWC)

0

Jako druhá se na probíhajícím MWC v Barceloně prezentovala společnost LG. Ve svém táboře ukazuje pět svých nových smartphonů, o konkrétní výbavě ale zatím mlčí.

Asi nejvíce se mluví o modelu LG Optimus 4X HD, který byl představen již před pár dny. Víme již o použití nového chipsetu Nvidia Tegra 3 obsahujícím čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz. LG tak opět boří rekordy – jako první představuje smartphone s čtyřjádrovým procesorem (i když teď již víme, že i Huawei představila svůj čtyřjádrový smartphone).

Asi nejvýraznějším prvkem telefonu je 4,7″ IPS displej s HD rozlišením (1280 × 720 pixelů). Potvrzený je také 8 Mpx fotoaparát, 16 GB interní paměť a 1 GB RAM. Samozřejmostí je i Android Ice Cream Sandwich. Více bychom se o modelu měli dozvědět v průběhu MWC.

Neméně zajímavý je určitě i model LG Optimus 3D Max, nástupce prvního 3D modelu vůbec. LG slibuje 4,3″ WVGA 3D stereoskopický displej a dvoujádrový 1,2GHz procesor. Na více podrobností si budeme muset ještě počkat. Z názorů zahraničních novinářů, kteří mohli smartphone vyzkoušet je ale vidět znatelné zrychlení a ztenčení oproti předchůdci. Již teď ale víme o jednom velkém mínusu – LG pro tento model nestihlo připravit Android ICS, případní majitelé se tak budou muset (snad pouze prozatím) spokojit s verzí Gingerbread.

Ve stínu těchto dvou modelů byl představen i LG Optimus Vu, který se svým 5″ displejem s rozlišením 1024 × 768 (již méně používaný poměr stran 4:3) bude konkurovat modelu Galaxy Note od Samsungu. Jeho zatím známými zbraněmi má být 1,5GHz procesor a podpora LTE sítí.

A o dalších dvou modelech toho zatím víme opravdu velmi málo. Model LG Optimus L3 se se svým 3,2″ displejem řadí mezi ty menší smartphony a jeho 3 Mpx napovídá i o jeho nízké cenně. Tento model bych viděl jako přímou konkurenci pro HTC Wildfire S. A o LG Optimus L7 zatím víme pouze rozměr jeho displeje – 4,3″.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář