Nový Adobe Reader X: nové PDF už brzy

0

Programy z rodiny Adobe Acrobat jsou oficiálními nástroji pro práci s dokumenty PDF, tedy jejich vytváření, upravování a čtení. Mezi běžnými uživateli je asi nejvíce znám Adobe Reader, sloužící právě ke zmíněnému čtení těchto dokumentů, popřípadě k vkládání poznámek.

Současná aktuální verze má číslo devět, Adobe však u následující verze využil faktu, že číslu deset odpovídá římská číslice X, která zřejmě dodá názvu trochu zajímavosti. Důležitější však je, co aplikace z rodiny Acrobat X přinesou nového, respektive nástroj Adobe Reader X, který by měl být ke stažení už příští měsíc.

Adobe se chlubí možností otevírat a pracovat s PDF dokumenty obsahující širokou škálu různých druhů obsahu, od různých kreseb, přes sešity (tabulky) až po videa a další multimédia. V novém Readeru (obdobně jako v minulém) také půjdou do dokumentu vkládat poznámky a zvýrazňovat text, prohlížet stránky půjde v několika módech, včetně zobrazení dvou stránek najednou s možností použití klávesových zkratek pro jednotlivé funkce.

První opravdová a poměrně důležitá novinka je však chráněný mód, který prohlížené PDF dokumenty izoluje v sandboxu a zvýší tak bezpečnost uživatele: nejednou jsme i na tomto serveru psali o nově objeveném nebezpečí z oblasti světa PDF souborů.

Skrze Adobe Reader X také půjde rychle přistupovat k online službám Adobe pro vytváření, sdílení, ukládání dokumentů a sdílení obrazovky. Adobe také poskytne bezplatné aplikace pro čtení PDF pro zařízení Android, Windows Phone 7 a BlackBerry Tablet OS.

Zdroj: Adobe

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Gratulujem windowsu a prajem mu vsetko najlepsie a nech sa mu dari! …ja osobne som ani z vistou nemal problemy a sedmicku som pouzival uz v beta verzii a taktiez ziadny problem, len treba vediet kde si takyto win mozte dovolit nainstalovat…
    Takze u mna je to za jedna. :))