Nový Apple ve Štatlu: Smarty otevřelo prodejnu iWant v Brně

1
PXL 20220826 075658423 1
Nový iWant v Brně
-
Zdroj: Radomír Kejduš

Moravské metropoli se zatím Apple spíše vyhýbal. V Brně teď otevřela nová prodejna iWant, která patří pod skupinu Smarty Brands. Apple Store sice v Česku ještě nějakou dobu nebude, ale několik prodejců včetně iWant se pyšní označením Apple Premium Reseller.

Apple Premium Reseller musí splňovat určité podmínky, mezi které patří obrat či umístění prodejny v oblasti s velkou koncentrací lidí. Tohle označení drží několik velkých e-shopů s elektronikou (CZC.cz, Datart, ElectroWorld, Mall či Mobil Pohotovost), ale také pár specializovaných prodejních sítí.

Nová prodejna iWant patří pod Smarty Brands Petra Syrůčka, který v minulosti odkoupil například obchody s počítačovými hrami JRC a pouští se i do počítačových sestav.

„Prodáváme technologie a přicházíme do města, které je doslova technologickým centrem země. V Brně sídlí řada zahraničních firem, investice do výzkumu a vývoje jsou tu v přepočtu na obyvatele nejvyšší v republice. Je tu koncentrované obrovské množství lidí, kteří moderními technologiemi žijí,“ říká Petr Syrůček, zakladatel a majitel sítě iWant.

PXL 20220826 090142047Je zde poté ještě několik obchodů s označením Apple Authorized Reseller, které mohou splňovat o něco jednodušší podmínky než Apple Premium Reseller. Budoucí prémiové obchody budou ale již nést označení Apple Premium Partner a prvním by měl být chystaný iWant v Praze na Václavském náměstí.

PXL 20220826 080351211
Petr Syrůček představuje nový iWant (foto: Radomír Kejduš)

 

Prodejna iWant nabízí i technickou podporu a opravy Apple zařízení přímo na místě. Pobočka v centru Brna na Náměstí svobody doplní dvě existující pobočky konkurenčního iStyle (ten zde působí již od roku 2006 a patří pod investiční skupinu Midis Group). Další prodejní sítě (iStores a iSpace) se jižní Moravě zatím vyhýbají. iSpace je nejblíže ve Vyškově, iStores ve Zlíně. Síť iStyle má mimo Prahu čtyři prodejny, iWant nyní osm.

iWant Brno

Zdroj fotografií: Cnews

Nový Apple ve Štatlu: Smarty otevřelo prodejnu iWant v Brně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů