Nový Asus MeMO Pad 7: rychlý a lehký tablet, který vypadá jako šperk [IFA]

0

MeMO Pady byly odjakživa levnější tablety střední třídy. Asus ale na veletrhu IFA ukázal, že jeho ambice jsou vyšší. Nový sedmipalcový model s přesným označením ME572CL je totiž v mnoha ohledech jiný než předchůdci.

Zaujme už vzhledem. Kolem displeje jsou tenčí rámečky, na delší straně mají jen 7,1 mm. Hezky ale vypadá hlavně zezadu. Černá varianta má texturovaná záda, zatímco modely v provedení Rose Champagne a Burgundy Red trochu připomínají kabelku. Na fotce v rukou sličné modelky tak MeMO Pad 7 vypadá jako šperk.

Ale nebudeme se rozjímat jen nad designem. Asus potěší i IPS displejem s rozlišením 1200 × 1920 px, 8,3 mm tenkým tělem a hmotností jen 279 gramů. Mezi 7″ tablety jde o jeden z nejlehčích modelů. Na použitém hardwaru se ale úspora hmotnosti neprojevila.

Uvnitř najdeme čtyřjádrový Intel Atom Z3560 (1,83 GHz), 2 GB RAM, 16/32GB úložiště. Nechybí ani slot pro microSD karty, volitelně budou dostupné modely i se slotem pro SIM kartu. Tablet se připojí k 2G, 3G i LTE, byť bez frekvence 900 MHz, na které staví svou síť Vodafone. Wi-Fi je jen jednopásmová 802.11b/g/n, Bluetooth zde najdeme ve specifikaci 4.0.

Tělo ukrývá ještě stereo reproduktory SonicMaster, GPS/Glonass, akcelerometr, kompas, Hallův snímač a automatický regulátor jasu. Zadní foťák má automatické zaostřování, fotí v rozlišení 5 Mpx a natáčí 720p video. Přední 2Mpx snímač má fixní zaostření a celkově horší kvalitu. S 15Wh akumulátorem tablet vydrží až 11 hodin používání.

MeMO Pad 7 má předinstalovaný Android 4.4 s nadstavbou ZenUI. Cenu ani přesnou dostupnost Asus zatím neupřesnil.

Zdroj: Asus

Nový Asus MeMO Pad 7: rychlý a lehký tablet, který vypadá jako šperk [IFA]
Ohodnoťte tento článek!