Nový Edge se valí přes službu Windows Update

4

V těchto dnech se prostřednictvím služby Windows Update na počítače samovolně proplouvá prohlížeč Edge. Tedy ten nový, který staví na Chromiu. Prohlížeč jsme zaznamenali ve Windows 10 verze 1909 v edici Home. Deskmodder.de na webu podpory Microsoftu našel změny ve článcích, podle kterých byla automatizovaná distribuce zahájena nejpozději 4. června.

Článek KB4559309 nahrazuje předchozí články KB4541301KB4541302. Deklaruje, automatizovaná distribuce byla zahájena ve Windows 10 verze 1803, 1809, 1903, 19092004. Pro úplnost dodávám, že na spotřebitelské úrovni už verze 1803 podporována není a její následovnice utekla z příslovečné hrobařské lopaty jen díky koronaviru. Zkontrolujete-li aktualizace, bude vám Edge doručen právě přes aktualizaci označenou jako KB4559309.

Původně byl Edge označen za hotový už v lednu. Koncem února Redmondští začali testovat automatizovanou distribuci. Na finále jsme si ale museli několik měsíců počkat. Dnes ovšem „Chredge“ platí za funkčně bohatší produkt než v lednu. Např. verze 81 přinesla kolekce a verze 83 zase synchronizací doplňků. Microsoft tvrdí, že distribuce přes Windows Update se netýká školních a firemních počítačů.

Jaký máte postoj k novému Edgi?

Pokud se novému prohlížeči chcete vyhnout a chcete raději zachovat původní Edge, můžete si stáhnout nástroj na zablokování automatizované instalace. Instalace nového prohlížeče je nevratná ve smyslu, že produkt nelze standardně odinstalovat. Nový Edge zcela nahradí ten původní a proběhne migrace dat. Starší Edge už pak v systému není snadno dohledatelný (organizacím Microsoft nadělil možnost, jak oba prohlížeče provozovat vedle sebe).

Zdroj: články KB4541301, KB4541302KB4559309 via Deskmodder.de | vlastní

Nový Edge se valí přes službu Windows Update
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Líbí se mi, používám ho
    jenze pravda je jina: Líbí se mi, používám ho obcas a v praci.
    Takova moznost tam ale nebyla.

    Vivaldi provedlo nejake opravy, tak jsem se k nemu vratil. Firefox ESR mi uplne nevyhovoval a kdyz slysim, co se riti z Firefoxu 75, tak radeji ne. Novy Edge neni spatny, uz prekonal Chrome, ale porad jeste maji mezery. Jako takovy zakladni prohlizec v praci, kde si sam nic nainstalovat nemohu, misto Chrome je to ovsem bomba.

  2. Doporucuji si Edge stahnout samostatne, pak automaticky instalator nebude tlacit update a navic jde Edge odinstalovat, pokud by mel nekdo tu potrebu. Dost doplnku ktere funguji v Chromu funguji i v Edge a pametova narocnost je mensi i rychlost je zda se o naznatelny kousek vetsi nez u Chromu. Za me dobry. Zda se ze mame na obzoru 1. pouzitelny prohlizec od MS. Nechci to zakriknout ale mohl by se stat mym primarnim browserem i na MACu