Nový Facebook pro Windows 10 Mobile vyšel oficiálně pro všechny

0
Raději se připojte k Wi-Fi, protože nový Facebook má skoro 102 MB.

Pakliže používáte Windows 10 Mobile, můžete si stáhnout nový Facebook. Kdysi klienta pro mobilní Windows tvořil sám Microsoft, tohoto má však na svědomí přímo Facebook.

A jedná se o převedenou aplikaci z iOS. Hlavní výhodou je, že je funkčně bohatší než staré klienty. Na druhou stranu se budete potýkat s horším výkonem a prostředím, které do systému vůbec nezapadá. To jednak uvidíte, jednak pocítíte při ovládání Facebooku.

 

Firma tímto způsobem mobilním Desítkám nabídla také Instagram a Messenger. Už dříve bylo možné si betaverze aplikací opatřit malou lstí. Teď už lsti aspoň pro získání nového Facebooku pro Windows 10 Mobile nepotřebujete, nálepka beta byla stržena. První zkušenosti naznačují, že byl zlepšen výkon. Bývaly přitom časy, kdy byl port opravdu nepoužitelný. Co si o něm myslíte vy? Jaké s ním máte zkušenosti?

Poznámka na závěr: podle redaktora webu WinBeta se ve výsledcích vyhledávání ve Storu ukazuje také starší Facebook od Microsoftu, pokud ještě používáte Windows 10 Mobile v1511. V nedávno uvolněné verzi 1607 byste již staršího klienta vidět neměli. Nemám možnost si to ověřit, ale hlídejte si raději výrobce, případně následujte tento odkaz ke stažení. Starší aplikace měla v ikoně bílé písmeno „f“ na modrém pozadí. Nová má ale modré „f“ na bílém pozadí, které opět ohraničuje modrá.

Zdroj: WinBeta

Nový Facebook pro Windows 10 Mobile vyšel oficiálně pro všechny

Ohodnoťte tento článek!