Nový Facebook pro všechny. Teď už opravdu úplně pro každého

Před téměř rokem slíbený nový Facebook se konečně zhmotňuje. Firma postupně umožňuje, aby si ho běžní lidé mohli aktivovat.

11

Oživeno dne 11. května 2020

V první části května Facebook oznámil, že nový design nasazuje ve všech účtech.  Stalo se tak skoro přesně rok po oznámení plánu změny podoby sociální sítě.

Původní článek ze dne 23. března 2020

Od oznámení do doručení produktu můžete uběhnout mnoho vody. Na loňské konferenci F8 představil Facebook nemálo novinek, které se k nám teprve dostávají. Od letošního ledna se v digitálním prostoru objevují klienty pro tradiční počítače, v březnu pak začala distribuce od základu přepsaného Messengeru pro iOS.

Loni firma odhalila rovněž novou podobu své hlavní sociální sítě. Facebook po mnoha letech výrazně změní fasádu. Dobrá zpráva zní, že od 19. března si ji už můžete ručně aktivovat. Pokud se nemůžete dočkat, bude pro vás ovšem špatnou zprávou, že ne každý může hned přejít. Facebook je opatrný a nový vzhled aktivuje postupně, jak to v podobných případech bývá.

K tématu: Facebook čeká radikální změna. Modrá končí, skupiny budou centrem

Některým z vás se už výzva k přepnutí podoby aplikace ukázala, zatímco jiným možnost zůstává skrytá. Distribuce bude trvat několik měsíců, takže mějte trpělivost. Není to tak, že byste v přepracovaném prostředí Facebook nepoznali. Navigace ale vedle tradičního proudu příspěvků dává výraznější prostor skupinám, tržišti nebo videoslužbě Watch. Oproti stávající verzi nabízí také tmavý režim zobrazení. Facebook dále tvrdí, že nová verze běží rychleji.

Anketa

Považujete nový design Facebooku za lepší, než byl předchozí?
Nový Facebook pro všechny. Teď už opravdu úplně pro každého
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (58.1%) 21 hlasů

11 KOMENTÁŘE

  1. Přepnutí mi jde už docela dlouho. Hned nad volbou odhlášení je možnost zobrazit ,,nový“ Facebook. Kdyby to bylo pro tablet, dejme tomu, ale pro desktop je to v rámci proporcí neskutečný hnus. Fakt nevidím důvod, abych měl na stejném rozlišení méně obsahu. Tohle potěší možná někoho, kdo se na monitor chce dívat přes zaměřovač pušky z domu přes ulici. Další příšerností je zmizení volby pro zobrazení nejnovějších/důležitých (čti zbytečných) příspěvků. Takže mi bude FB cpát pod nos tak staré příspěvky, jak zrovna vygeneruje bez ohledu na to jak jsou aktuální, neřku-li snad relevantní. A navíc se nedá schovat Stories, což přepnutím na aktuální příspěvky fungovalo. Nefunguje taktéž možnost skrýt otravné návrhy všeho možného…skupin, lidí které byste možná znát mohli, ale znát je nechcete. Za tu dobu, kdy jsem měl možnost tuhle hrůzu aktivovat jsem ji průběžně zkoušel s následným přepnutím zpět a tak nějak doufal, že v nastavení přibyde přepínač mobil/tablet/PC, jenže toto naprosto vážně má být výsledným produktem pro počítačové monitory. Žádná možnost změny proporcí, schování panelu s kontakty, schování stories, schování levého panelu. Jediné co mě snad uklidňuje je fakt, že byla zachována možnost nastavit, co se stane s mým účtem až zemřu, protože to je náramně důležité.

  2. Ten výčet nesmyslných „vylepšení“ je pomalu delší než výčet stejně užitečných vylepšení po každém update Widlí a i nadšení z nich je podobné. Skoro se nabízí otázka,jestli má smysl to vůbec používat, když se bez toho dá úplně v pohodě existovat 😀

    • Vzhledem k tomu, že neexistuje nějaký rollback na minulou verzi tak budeme nuceni existovat s tím, ačkoliv bychom raději existovali bez toho v obecném slova smyslu. Windows používám od dob 3.11 a pokud vezmu 95, 98, ME, 7, 10 tak je to +/- to samé. Osmičky nejsou úplně špatné, ale ani můj šálek kávy, takže jsem je přeskočil. Jsem konzervativní a třeba se mi líbí u Ubuntu, že pokud kouknu na deset roků staré distro, není tam dramatický rozdíl. Windows používám vlastně jen pro internetový prohlížeč, editor fotek a svého času Skype takže i kdyby to zlepšili jak chtěli, zase jen vykáží činnost. Ale pokud se vrátíme k FB, tak směr, kterým se ta síť vydala je smutný. Jsem tam od roku 2009 a pamatuji kdejaké obskurní věci, dvousloupcovou timeline, tohle je však něco. Fakt, kdyby radši pilovali uživatelský komfort. Nechali uživateli možnost co si nechá zobrazit a co schovat a když už mu něco nutit, tak reklamu, protože ta je jaksi logická, bez ní dneska mnohé firmy účty nezaplatí.

  3. Hnus. A co vás čtu, jsem ještě víc zklamaný. Já chtěl od FB jediné: Optimalizovat FB, aby to nebyl nejnáročnější web, co mám spušťený. Stabilita FB v prohlížeči je poslední dobou žalostná. Musím používat web Messengeru, abych mohl někomu něco napsat bez toho, aby se mi to setkalo, což je na i7-3930k@4.4GHz celkem smutné.

  4. Konecne moderny vzhlad na 16:9 obrazovky,ten stary mohol vyhovovat niekomu kto pouzival este 4:3…rad vidim ze aj facebook ide s dobou a navyse pridava dark mode ktory netaha oci najmä vecer..jednoznacne zatial najlepsi update ktory doteraz bol