Nový Google+ 2.0 pro iOS. Pokus, který nelze pochválit

0

S velkou slávou včera Google uvedl novou verzi klientské aplikace sítě Google+ pro iOS. Stejný osud má už brzy potkat také domácí Android, ale iPhoňáci měli tentokrát přednost (aplikace pro iPad stále chybí).

Google zásadně změnil vzhled. Z aplikace zapadající do škatulky „prostě normální klient“ se Google+ stal jakýmsi lifestylovým magazínem. Vypadá trochu jako čtečka Flipboard říznutá programy České televize pro Windows Phone. Většina aplikace je zahalena do tmavých odstínů.

 

Nejdůležitější funkci – Stream – chtěl Google změnit v pastvu pro oči, ale výsledek je rozpačitý. Jednotlivé příspěvky jsou tvořeny podkladovou fotografií, které jsou překryty jménem + ikonkou uživatele a částí textu. Kontrast je mizerný, přechody mezi jednotlivými příspěvky nevýrazné. Nehledě na to, že občas je fotka na pozadí ošklivá a v nízkém rozlišení. Ze stahování tolika grafiky budou mít radost především operátoři, kteří si smlsnou na rychleji vyčerpaném FUPu. Na starším iPodu Touch jsem cítil i pomalejší reakce programu.

Aplikace má i zvláštní problémy. Jak jsme vypozorovali s Markem Lutonským, v mobilní verzi se nezobrazují příspěvky lidí, jejichž jméno v sobě obsahuje znak „š“. Jméno a časy odeslání se objeví, příspěvek nikoliv.

Abych jen nehanil, nový Google+ má i pár lepších stránek. Jakkoliv se Stream nepovedl, detaily jednotlivých příspěvků po klepnutí vypadá hezky. Google zvětšil písmo, zesvětlil méně důležitý text a komentáře se čtou subjektivně o něco příjemně. Avšak i zde jsou vyzdvihovány fotografie. Stačí vložit do příspěvku odkaz, Google+ z cílové stránky vycucne nějaký obrázek a její miniaturu pak vloží na začátek příspěvku. A zvětšený malý obrázek je oškllivý.

Potěšila ale ještě jedna drobnost. Horní levé tlačítko pro vstup do hlavní nabídky (tři vodorovné čárky) umí zobrazit upozornění (oznámení, notifikace). Při nové události uvidíte červený puntík.

Google+ 2.0.0.5888 pro iOS

Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS 

 Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS 

Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS 

Google+ 2.0 pro iOS

Pro připomenutí původní verze Google+

Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS Google+ 2.0 pro iOS

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ne nebojim, naopak v tehle oblasti jsem rad za co nejmensi pocet prohlizecu, neni totiz nic lepsiho nez kdyz kazdy podporuje neco jineho a na jednom vam funguje tahle banka a na druhem zase jina banka, pritom banky pouzivate obe

  2. Probuh, na vyvojarskych konferencich a v kuloarech Microsoft uz dlouhe mesice rozhlasuje, ze pujde pouzit pouze WinRT pro METRO … a ze ARMy budou mit pouze METRO. Dve a dve davali Mozille asi sest, protoze pokud ji nedocvaklo, ze nic jineho nedostane k dispozici – a to je velice chytry krok microsoftu (bezpecnost,portabilita,plynulost gui,kontrola nad prodeji) – tak probuh proc se teprve po dvou mesicich dozvidame ze se jim to nelibi? … to si toho za celou dobu ty saskove nevsimly?

    Na netu se lze docist cosi o nedostatcich a snad i rychlosti vykreslovani … kraviny! I nejzakladnejsi kresleni, ktere je nabizene je akcelerovane! A komu to nestaci, klidne at si to kresli prez vlastni directx kod.

    Jako programator pak naprosto nechapu proc by vyrobci prohlizece melo snad chybet to ze nema pristup k jadru systemu! Neni to vubec potreba ! …. !!!! …. !!!!!!

     Tady dle meho vubec nejde o to, ze by jim nekdo znemoznoval udelat dobry prohlizec – dle meho jim docvaklo spise, ze uzivatele nemohou atakovat tak jako drive … vykreslovaci jadro (uz snad nema duvod mu rikat IE) pro HTML v systemu nenahradi …. pluginy si taky z predchozich verzi nepretahnou (ze by na ne dolehla konecne realita?)