Nový Hotmail (Newmail) dostane Metro UI. Podívejte se, jak bude vypadat

0

Vypadá to, že Metro se řítí z mobilů přes desktop až na web. Redaktoři Liveside.net získali exkluzivní screenshoty z chystané verze Hotmailu, který má prozatím jméno Newmail. Jde jen o pracovní název, nebo se Microsoft nadobro zbaví slavné značky? Nevíme, ale silného jména se firma jen tak nezbaví.

Hotmail Newmail

Ze screenshotů ale můžeme vyčíst další poznatky. Vzhled je podobný jako v aplikaci Mail ve Windows 8, ale ovládací prvky jsou nahoře. Základem jsou dvě barevné lišty. Horní modrá obsahuje všechna důležitá tlačítka, šedá boční bude sloužit k navigaci ve zprávách i nastavení.

Prostředí vypadá hezky čistě, byť oproti aktuálním Hotmailu bude více plýtvat místem. Pokud chce ale Microsoft udržet konzistentní vzhled napříč všemi produkty a udělat z webového Hotmailu „touch-friendly“ web, muselo Metro přijít. V kompletní galerii postrádáme třísloupcové rozložení stránky (navigace, zprávy, obsah), ale snad je to jen otázkou nastavení.

 

Liveside.net zjistil i dvě nové funkce. Je možné zřídit si novou e-mailovou adresu, aniž byste museli všem dát vědět, že přecházíte. I zprávy zaslané na starou vám přijdou. Už stávající Hotmail podporuje aliasy, ale Newmail zřejmě jednodušším nastavením přinese „změnu adresy“ i pro běžného uživatele, který vůbec neví, co to alias je.

Hotmail Newmail

Chybět nemá ani chat (Messenger), ale funkce už nemá záložku v hlavním panelu, takže není vůbec jasné, v jaké podobě se na stránce objeví. Možná bude sloučený a adresářem kontaktů (nově People/Lidé). Zviditelnění se dočká i kalendář.

Zbývá zodpovědět ještě dvě otázky. Kdy se nový Hotmail objeví a zdali bude možné zůstat u staré podoby. Lze předpokládat, že Microsoft aktualizuje klíčové webové aplikace Hotmail a SkyDrive hned s podzimním příchodem Windows 8 a Windows Phone 8. Zřejmě až poté aktualizuje i Office 365. A se současnou politikou si nemyslíme, že Metro bude možné vypnout a zůstat u starého rozhraní. Ale nějaké přechodové období nejspíš zůstane.

Zdroj: Liveside.net

Nový Hotmail (Newmail) dostane Metro UI. Podívejte se, jak bude vypadat

Ohodnoťte tento článek!